Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASCOM SMPS 48 V - 1900 W - potrzebny schemat

blasterpl 06 Sty 2014 21:08 1854 4
  • #1 06 Sty 2014 21:08
    blasterpl
    Poziom 10  

Posiadam przemysłowy zasilacz impulsowy marki ASCOM SMPS 48 V - 1900 W . Ma on regulowane napięcie wyj . do max 60V . Potrzebuje podnieść to napięcie do ok 70V , jak to zrobić ? Zasilacz ma zabezpieczenie które wyłącza go przy przekroczeniu 63V U wyj . Myślałem o jakiejś baterii kondensatorów elektrolitycznych ale co z zabezpieczeniem . Proszę o pomoc . Nie mam więcej danych na temat tego zasilacza (schematu również) . Może ktoś z forumowiczów ma schemat :?:
    Dane tech.: http://web.tiscali.it/gnnsites/rdz_SMPS48V1900.htm

Proszę o nie usuwanie tematu , gdzie mam szukać pomocy jak nie tu.

0 4
  • #2 26 Lut 2014 18:06
    Cincioch
    Poziom 1  

Hm, a połączenie szeregowe dwóch sztuk wchodzi w grę?
    O ile dobrze pamiętam to napięcie da się obniżyć do około 36V.
    Ze schematem może być ciężko:-(

0
  • #3 01 Gru 2014 12:05
    krzynios
    Poziom 10  

Korzystając z okazji podłączę sie pod temat.
    Używam takiego zasilacza do sterowania silnikiem prądu stałego przez kontroler AMC i mam taki problem, że zasilacz po osiągnięciu ok 15% mocy (przy szybkim ruszaniu po obciążeniem lub hamowaniu silnikiem) wyłącza się (poprostu rozłącza stycznik w zasilaczu i gaśnie zielona kontrolka). Trzeba wtedy odłączyć zasilanie, odczekać ok 10sek i ponownie podłączyć.
    Raczej nie jest to problem wydajności bo silnik ma ok 300W, a zasilacz 1900W.
    Wygląda jakby przedwcześnie zadziałało jakieś zabezpieczenie przeciążeniowe.
    Orientuje się ktoś jak to obejść żeby działało?
    pozdrawiam

0
  • #4 08 Mar 2016 08:26
    blasterpl
    Poziom 10  

Jeżeli wyłącza się przy hamowaniu to zapewne działa zabezpieczenie nadnapięciowe (silnik zmienia się w prądnice) i podnosi napięcie na wy zasilacza , podłączyć woltomierz i sprawdzić dla pewności.

0