Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odtwarzaczem dvd LG model HB905PA

06 Sty 2014 21:39 1509 12
  • Poziom 26  
    Witam mój problem wygląda następująco po podłączeniu do sieci i włączeniu urządzenia na wyświetlaczu po powitaniu pojawia się napis ''please wait''.
    Nie znam przeszłości urządzenia :| Czy ktoś spotkał się z taką usterką ? Jedyne co sprawdziłem to napięcia przetwornicy wszystko ok. wydaje mi się że wina leży gdzieś po stronie oprogramowania urządzenia.Da się rozwiązać ten problem?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Specjalista Sieci, Internet
    galica7 napisał:
    Da się rozwiązać ten problem?

Poszukaj oprogramowania i wgraj,
    ale na moje, to już zgon totalny, bo skoro nie chce się uruchomić nawet, to jak podasz mu plik z aktualizacja oprogramowania.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 26  
    KOCUREK1970 napisał:
    galica7 napisał:
    Da się rozwiązać ten problem?

Poszukaj oprogramowania i wgraj,
    ale na moje, to już zgon totalny, bo skoro nie chce się uruchomić nawet, to jak podasz mu plik z aktualizacja oprogramowania.

Urządzenie jedyne znaki życia jakie wydaje z siebie to powitanie i prośba o czekanie.
    Wentylator z tyłu urządzenia obraca się po odłączenia końcówki mocy.(najprawdopodobniej jest z niej sterowany). Czytałem coś o aktualizacji oprogramowania ale co da mi podłączenie do internetu skoro nie posiadam obrazu :|
    galica7 napisał:
    Urządzenie jedyne znaki życia jakie wydaje z siebie to powitanie i prośba o czekanie.

Czyli już zostało "uwalone" w nim oprogramowanie.
    galica7 napisał:
    co da mi podłączenie do internetu skoro nie posiadam obrazu

KOCUREK1970 napisał:
    to już zgon totalny

Śmietnik.
    Może da się zrobić jeszcze reset playera, ale na wiele bym nie liczył, j.w.
  • Poziom 26  
    Wiesz to z własnych doświadczeń czy po prostu strzelasz?
    Czy jeżeli przełożył bym ''płytę główną'' z takiego samego urządzenia(chyba że są urządzenia w których owa płyta była by kompatybilna z moim)wszystko ruszy??
    galica7 napisał:
    Wiesz to z własnych doświadczeń czy po prostu strzelasz?

A jak kolega myśli?.
    galica7 napisał:
    Czy jeżeli przełożył bym ''płytę główną'' z takiego samego urządzenia(chyba że są urządzenia w których owa płyta była by kompatybilna z moim)wszystko ruszy??

A po co przekładać, lepiej postawić tamto urządzenie w pokoju.
    Co do przekładki, powiem tak, tak ruszy, jeśli zdobędziesz to samo urządzenie, z podobną datą produkcji, nr serii, i czasu wyprodukowania,
    to, że zewnętrznie coś jest takie samo, nie znaczy, że w środku też tak jest, wystarczy, że producent dał inny procesor, napęd, kontroler napędu i już "przekładka" nie zadziała.
  • Poziom 26  
    Chodziło mi o to że w drugim urządzeniu mogła by być uszkodzony np.napęd(teraz pomyślałem że mógłbym przełożyć napęd ze swojego)Co do tej przekładki właśnie o to mi chodziło czy druga płyta główna będzie współpracować z resztą urządzenia.
    Zależało mi głównie na uruchomieniu końcówki mocy.No ale cóż :| Jak rozumiem nie można już nic z tym zrobić tak ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 26  
    mihal2002 napisał:
    galica7 napisał:
    Jak rozumiem nie można już nic z tym zrobić tak

Nie, są warsztaty które zajmują się naprawą a nie kombinacją przekładek. Nie masz pojęcia to się nie porywaj z motyką na słońce. Oddaj do naprawy a określą ile cię to szarpnie.

Dlatego trafiłem tutaj na forum tak ?? Zwróciłem się z prośbą o pomoc w diagnozie.
    Przeszukując fora dowiedziałem się że to wina oprogramowania.Ale co dalej??Wiem że są serwisy ale w jakimś celu założyłem ten temat tak?Więc oczekuje odpowiedzi która przybliży problematykę tej usterki. Jakieś rady co do niej ?
    galica7 napisał:
    Zwróciłem się z prośbą o pomoc w diagnozie.

Diagnoza jest zbędna - sprzęt jest martwy.
    galica7 napisał:
    Przeszukując fora dowiedziałem się że to wina oprogramowania.Ale co dalej??

Skoro oprogramowanie uszkodziło sprzęt, a Ty ani wiedzy, ani tym bardziej sprzętu, do naprawy tego nie masz, to - czego niby jeszcze oczekujesz?.
    galica7 napisał:
    Wiem że są serwisy

I tam należy się udać z usterką, by jeszcze bardziej nie uszkodzić samemu sprzętu.
    galica7 napisał:
    ale w jakimś celu założyłem ten temat tak?

Ale też odpowiedz, już dostałeś, co jest winne i jak to ewentualnie naprawić.
    galica7 napisał:
    Więc oczekuje odpowiedzi która przybliży problematykę tej usterki

A więc tłumaczę Tobie:
    1 problemem jest tutaj wgranie błędnego, złego oprogramowania,
    2 problemem jest tutaj wina użytkownika, podczas tej operacji,
    3 problemem jest tutaj, zanik zasilania podczas flashowania sprzętu....
    galica7 napisał:
    Jakieś rady co do niej ?

Modlitwa, taca na mszę, ale najskuteczniejsze jest:
    mihal2002 napisał:
    są warsztaty które zajmują się naprawą
    mihal2002 napisał:
    Oddaj do naprawy a określą ile cię to szarpnie

Tyle, aż tyle, tylko tyle...
    Za chwilę temat poleci do kosza, bo jesteś uparty.
  • Poziom 26  
    KOCUREK1970 tylko zauważ że twoje posty coś wnoszą do tematu a kolegi wyżej nie specjalnie.W mojej okolicy nie m tak profesjonalnych serwisów. Nie orientujesz się ile mogą wziąć za postawienie diagnozy?Oraz jeżeli okaże się że wgranie nowego softa pomoże ile mogą zawołać ? Wiadomo wszędzie chcą inaczej ale chce wiedzieć jakie są widełki noi czy gra warta świeczki .
    Pozdrawiam :D
    galica7 napisał:
    W mojej okolicy nie m tak profesjonalnych serwisów

To może zrobić i tak tylko serwis producenta!.
    galica7 napisał:
    Nie orientujesz się ile mogą wziąć za postawienie diagnozy?

To serwis musisz zapytać.
    galica7 napisał:
    Oraz jeżeli okaże się że wgranie nowego softa pomoże ile mogą zawołać

Otóż, wgranie nowego softa NIE pomoże, bo uszkodzony został rom, czyli układ w którym oprogramowanie jest przechowywane, by póżniej, podczas uruchamiania playera, zostało "przeniesione" do ramu playera.
    galica7 napisał:
    Wiadomo wszędzie chcą inaczej ale chce wiedzieć jakie są widełki

Widełek nie ma, bulisz na maxa, nikt się nie patyczkuje z ceną.
    galica7 napisał:
    czy gra warta świeczki

I to jest najważniejsze pytanie z Twojego postu, policzmy:
    wysłanie playera do serwisu 50 zł brutto w obie strony (kurierem),
    wymiana flashu, czyli wylutowanie uszkodzonej kości, wlutowanie nowej, i zaprogramowanie kości nowym właściwym wsadem około 100 zł,
    sprawdzenie, czy przy okazji nie uszkodziły się inne komponenty, około 50 zł....,
    jak sam widzisz, to już masz najmniej 150 zł, a nikt Ci nie zagwarantuje, czy na takiej kwocie się skończy, czyli wydałeś 150 zł najmniej.
    Są to oczywiście tylko moje wyliczenia, po doświadczeniach w podobnych uszkodzeniach, i skorzystaniu przez klientów z opcji serwisowych dla ich sprzętu....
    Jedyna rada, kontaktuj się z serwisem LG.
  • Poziom 26  
    Okey dziękuje za informacje :D
    Jednak urządzenie pójdzie na ''części'' wylutuje co się da a obudowę do czegoś zaadaptuje .Dziękuje za zainteresowanie tematem.
    Pozdrawiam :D