Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polacy kupują Smart TV, by z nich później nie korzystać

cefaloid 08 Sty 2014 10:00 14547 76
    NIXS
    Poziom 12  
    Czy tylko ja kupując tv na święta w tym roku nie miałem żadnego problemu z kupnem TV bez smart?
    od początku wiedziałem co chciałem i mimo że natrętny sprzedawca próbował mi wcisnąć ten sam model tylko ze smart i z 3D za 1000zł drożej
    do tego dokupiłem sobie odtwarzacz z xbmc za 200zł który działa 100% szybciej i mam dostęp do nieskończonej liczby serwisów z najnowszymi filmami serialami itp w HD o czym użytkownicy smart mogą tylko pomarzyć
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Urgon napisał:
    Typowy polak idzie do sklepu po telewizor i bierze to, co mu sprzedawca zaproponuje. Sprzedawca więc proponuje najdroższy możliwy model, na jaki stać danego klienta, niezależnie od tego, czy klient wolałby lepszy obraz w zamian za setkę funkcji, których i tak nie wykorzysta.

Karaczan napisał:
    Część ludzi kupuje SmartTV bo po prostu w sklepach z modelami nie smart o dobrej jakosci obrazu jest dziś kiepsko. Żeby świadomie kupić coś nie smart to trzeba się nachodzić i naszukać, choć na półce stoi podobny model smart, wcale nie dużo droższy :P

To prawda i dlatego ludzie kupują nadal tragiczne w obrazie TV W technologi LCD z podświetlaniem LED z pozornymi wodotryskami. TV jest wg mnie przede wszystkim do oglądania i jakosc obrazu powinna byc na pierwszym planie. Wszyscy boja się plazmy "bo ciągnie dużo prądu", choć średni pobór to z reguły 50-60% mocy maksymalnej, (która straszą sprzedawcy). Ale z reguły plazmy sa dużo tańsze więc koszt utrzymania z cena zakupu jest porównywalny (w czasie przeciętnego życia czyli 5 lat), ale o tym już mało kto wie, (bo nie chce pomyśleć?) . Sprzedwcy wciskaja nam ten chłam "tani" LCD, bo to jest 70-80% produkcji, a wiec i zysków każdej firmy produkującej telewizory, a przeciętny TV plazmowy ma 2x lepsze kolory i naturalność barw, a nie oczojebliwe nieustawialne kolory,(a jeśli ustawialne to nieprawdziwe) i czerwone gęby jak pracownicy w ruskim polmosie...
    TV plazmowe słabo prezentują sie w świetlówkowym blasku marketowych hal, a LCD-ki emanują pięknymi kolorami trybu sklepowego i gadżetami na ekranie i menu. A w domu rozczarowanie, albo zachwyt, bo nowy, duży itd. Do momentu aż ktoś odwiedzi posiadacza współczesnego plazmowego pioneera, czy samsunga , czy LG. Sam mam plazmę 50" i nie widziałem za 2x większe pieniądze dobrego LCD-ka w podobnym rozmiarze. Niestety marketing zmusił pioneera do zaprzestania produkcji, bo było to 8% udziału w produkcji. Ten sam marketing zmusił do zaprzestania produkcji solidnych samochodów, bo po co produkować auta jeżdżące 20 lat z mniejszymi awariami niz wspóczesne 3-letnie? Nie ma ruchu w interesie...
    piotr_45ta7
    Poziom 16  
    andrzej lukaszewicz czuje w wypowiedzi rozterkę co do plazm oczywiście lepiej unikać konfrontacji lcd czy plazma, plazma jest wycofywana z produkcji wspomniałeś o Pionier to i wspomnę o Panasonicu i koniec produkcji do marca 2014 zamyka wszystkie działy.

Plazma jeżeli zostalibyśmy w tej technologi to technologi oled i 4k moglibyśmy zapomnieć, lcd tak ewoluowało świat idzie naprzód przedtem było plazma a teraz oled i giętkie ekrany CES 2014.

Ludzie nie znają się na elektronice i czym więcej bajerów tym lepszy i nowszy, mamy starzejące się społeczeństwo nie nadążające za nowinkami technicznymi.
    Galareta
    Poziom 22  
    Mam 3 lata plazme - używaną przez rodziców - wypalone logo stacji + pasek z informacjami;) Wszystko ma swoje wady, a czy jakość obrazu taka "ah-oh"? no nie wiem:P
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Chodzi o to, by kupować urządzenia o nie wygórowanej cenie w stosunku do jakości. Jeśli maiałem do wyboru za 3 tys dobra plazmę i ohydnie świecący w oczy 42 cale LCD to wybrałem to co lepiej przekazuje obraz.
    Dla wielu ludzi lepszy obraz to bardziej kolorowy, kontrastowy itd. To jak z muzyką - lepszy natarczywy bas i krzykliwy sopran to dla wielu wyznacznik jakości. A dla mnie licza się bardziej naturalne barwy, ostre krawędzie barw bez przeświecania sasiadujących kolorów, "granatowej" czerni itd. Wole to pomimo wad jak odbijanie światła w matrycy.
    Mam plazmę 2 lata i żadnych objawów wypalania nie widzę. Może za rok się pojawią? A może u Twoich rodziców TV jest włączony cały dzień i nikt na niego nie patrzy, "ale ma grać" bo w wielu domach widziałem takie zwyczaje.
    Jak pojawią sie dobre LCD w normalnych cenach to je tez kupię, bo teraz trzeba dać 15 tys na dobry TV najnowszej generacji, a te tańsze poza gadżetami mają wg mnie niezadowalającą jakośc obrazu i to ja zadecyduje kiedy go zmienię, a nie sprzedawca w sklepie, czy telemarketer proponujący nowy, ładniutki telefon.
    Gadżety sa do zabawy i dlatego nie mam żadnego lśniącego telefonu, bo przy mojej pracy nie przeżyłby tygodnia, a stary poczciwy prawie 5-letni samsung solid łączy mnie ze światem przez tyle lat bez ŻADNEJ awarii czy zawieszenia. Ponadto NIGDY nie wyłączył sie podczas rozmowy pomimo już słabiutkiej baterii.
    d-t-x
    Poziom 21  
    I co oglądasz na tej plaźmie? Macierewicza? :P
    Nie przesadzaj już z tą słabą jakością LCD. Mam Samsunga UE40ES6100, kupiłem go rok temu za 2400 zł i naprawdę jestem zadowolony z jakości obrazu. Także ze Smarta (chociaż Youtube w obecnym stanie rozwoju to nieporozumienie), DLNA, czy 3D (nie byłem i nie jestem fanem, ale miło było obejrzeć "Hobbita" w trójwymiarze ;) ).
    Sprzęt audio to też tylko od 50 tyś. za klocek?
    P.S. To, że Ty nie lubisz "gadżetów" (dla mnie to nie gadżet, tylko przydatna funkcja), to nie znaczy, że to śmieć i technologię trzeba obśmiać.
    piotr_45ta7
    Poziom 16  
    TCL Ultra HD może nie długo nas milo zaskoczyć i mają fabrykę w Polsce na Żeraniu, znamy tego producenta za nie duże pieniądze od konkurencji, TCL to trzeci co do wielkości koncern telewizorów LCD na świecie a tutaj z CES 110 calowy największy tv
    Link
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    d-t-x napisał:
    I co oglądasz na tej plaźmie? Macierewicza?

A kto to jest? I dlaczego go nie widac na Twoim LCD, tylko na mojej palazmie?
    andrzej lukaszewicz napisał:
    Jak pojawią sie dobre LCD w normalnych cenach to je tez kupię, bo teraz trzeba dać 15 tys na dobry TV najnowszej generacji, a te tańsze poza gadżetami mają wg mnie niezadowalającą jakośc obrazu i to ja zadecyduje kiedy go zmienię, a nie sprzedawca w sklepie, czy telemarketer proponujący nowy, ładniutki telefon.

Uruchamiałem przed świętami instalacje antenowa i dwa takie TV
    d-t-x napisał:
    Mam Samsunga UE40ES6100

I żadnego zachwytu nie widziałem poza mocnymi nienaturalnymi kolorami twarzy.
    Za to mał sporo bajerów , które nie działały, albo brakowało "infrastruktury" i z tego co widziałem po warunkach w jakich im przyszło pracować nie będą one wykorzystane w 90% jak w temacie wyżej, ale ktos je kupił i juz...
    d-t-x
    Poziom 21  
    d-t-x napisał:
    I co oglądasz na tej plaźmie? Macierewicza?

A kto to jest? I dlaczego go nie widac na Twoim LCD, tylko na mojej palazmie?

Widać go tak samo dobrze, jak na Twojej plaźmie.

d-t-x napisał:
    Mam Samsunga UE40ES6100

I żadnego zachwytu nie widziałem poza mocnymi nienaturalnymi kolorami twarzy.

Mi odpowiada, ale nawet jeżeli - 13600 zł zostało w kieszeni, względem Twojej plazmy za 15 tyś. A za te pieniądze mogę spędzić czas o wiele przyjemniej, niż przed telewizorem.
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    piotr_45ta7 napisał:
    TCL Ultra HD może nie długo nas milo zaskoczyć i mają fabrykę w Polsce na Żeraniu

Nie na Żeraniu, tylko w Żyrardowie...Pracowałem w tej firme "kilka lat"...
    To co produkują w Chinach to co innego , a w Żyrardowe co innego i raczej nigdy tam nie będzie produkcji najwyższych modeli.
    Ponadto konkurencja nie śpi i maja podobne konstrukcje w ofercie, ale nie za nasza przeciętna pensję...

Dodano po 7 [minuty]:

Jeśli maiałem do wyboru za 3 tys dobra plazmę
    d-t-x napisał:

Mi odpowiada, ale nawet jeżeli - 13600 zł zostało w kieszeni, względem Twojej plazmy za 15 tyś.

Jak tak czytasz z uwagą...To wspołczuję.
    d-t-x
    Poziom 21  
    Za to mał sporo bajerów , które nie działały, albo brakowało "infrastruktury" i z tego co widziałem po warunkach w jakich im przyszło pracować nie będą one wykorzystane w 90% jak w temacie wyżej, ale ktos je kupił i juz...

Oj, lubisz Ty ponarzekać. Jakich bajerów, które nie działały?!? Proszę o konkretne przykłady, a nie puste slogany. Ty "widziałeś", a ja mam ten telewizor. I nie znalazłem do tej pory żadnego widżetu, który nie działa.
    O jakiej "infrastrukturze" piszesz? Zdziwiony, że TV potrzebuje połączenia z internetem, aby owe "bajery" działały? Dla ułatwienia, oprócz kabelka, jest też wifi, które - o dziwo - działa pięknie.
    piotr_45ta7
    Poziom 16  
    Zachwycacie się Smart TV jakby mało reklam w tv było, LG Smart TV szpieguje użytkowników bez ich wiedzy Link
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    d-t-x napisał:

Oj, lubisz Ty ponarzekać. Jakich bajerów, które nie działały?!? Proszę o konkretne przykłady, a nie puste slogany. Ty "widziałeś", a ja mam ten telewizor. I nie znalazłem do tej pory żadnego widżetu, który nie działa.
    O jakiej "infrastrukturze" piszesz? Zdziwiony, że TV potrzebuje połączenia z internetem, aby owe "bajery" działały? Dla ułatwienia, oprócz kabelka, jest też wifi, które - o dziwo - działa pięknie.

A o takiej, że tam nie było ŻADNEGO netu.

Coś sie chłopie do mnie uczepił. Próbuję tylko wykazać, że można kupić inne urzadzenie, które nie ma rzeczy, których nie potrzebuje i nie muszę za nie płacić, a wielu ludzi sie nad tym nie zastanawia i płaci.

Dodano po 3 [minuty]:

d-t-x napisał:
    To, że Ty nie lubisz "gadżetów" (dla mnie to nie gadżet, tylko przydatna funkcja), to nie znaczy, że to śmieć i technologię trzeba obśmiać

Nie wiem skąd bierzesz takie wnioski, bo nie z moich wypowiedzi. Temat jest o nie wykorzystywanych możliwościach urzadzeń za które należy dopłacić nawet , gdy Ci nie sa potrzebne.. Sorry - jeśłi Tobie sa potrzebne , wiec temat Ciebie raczej nie dotyczy.
    mpd123
    Poziom 12  
    piotrva napisał:
    poza tym nagrywamy na dysku formatowanym przez TV - Nie da się przenieść filmów na komputer...

Fakt, w większości się nie da. Ja mam Toshibę (ze smartem) i formatuję na FAT32 i nie mam z tym problemu.
    d-t-x
    Poziom 21  
    W dzisiejszych czasach powszechnej i jawnej inwigilacji, nie robi to już na nikim specjalnego wrażenia.
    Sam Sung
    Poziom 31  
    Po przeczytaniu powyższych wypowiedzi cieszę się, że jesteście, drodzy forumowicze, świadomi swojej miażdżącej przewagi nad typowym Polakiem - przeciętnym zjadaczem chleba, który jest głupim idiotą i nie wie, czego chce; gratuluję zadowolenia z siebie. A na tytułowe pytanie można odpowiedzieć innym pytaniem: a kto bogatemu zabroni? Na tle Brytyjczyków, Francuzów, Holendrów czy Turków, jesteśmy najwyraźniej tak bogaci, że stać nas zmarnować pieniądze na przebajerowany sprzęt, z którego potem korzystamy w małym stopniu. I to jest kolejny optymistyczny akcent.
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    A na co kowalskiemu czyli z 80% tego społeczeństwa plazma za kupę kasy ? Co on na niej będzie takiego oglądał że warto jest w nią zainwestować ? Typowy kowalski potrzebuje TV do oglądania wiadomości, wiec TV za 1000zł też mu starczy, a za możliwość odpalenia YT czy Ipla ma kisiel w majtach bo to MOŻE, również odpali sobie film spiracony z sieci przez USB i też jest szczęśliwy, jego poprzedni TV tego nie potrafił a teraz mu sąsiadka "nagra" filmy na pendrive.
    Reakcja mojej mamy na okulary "3D" jest tatka że po zobaczeniu baterii wsadziła je z powrotem do pudełka.

Kowalski liczy grosz do grosza i jak ma do wyboru samsunga 42' za 2000zł i plazmę za 4000zł to co wybierze ?
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Krzysiek99 napisał:
    Kowalski liczy grosz do grosza i jak ma do wyboru samsunga 42' za 2000zł i plazmę za 4000zł to co wybierze ?

Chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz.
    Plazma ( no smart) 50-51 600Hz full hd to koszt 1700-2200zł panasonic, LG, samsung.
    LCD40-42" (smart) 400Hz full hd od 1800-2700, 47" juz od 2600-3700zł, ale nadal mniej niz 50", czyli porownywalny czy wiekszy LCD 55"z 3D z którego to korzysta się w 10 % kosztuje 4-5 tys.
    Porównanie jest zatem z przyzwoitym TV plazmowym 50" Full HD za 2 tys i przyzwoitym 47-55 " z 3D, SMART za 3,5-5 tys. W większości przypadków obraz jest lepszy z tego pierwszego, a za pozostałe rzeczy (dla mnie i wielu nie istotne w TV) nie chcę zapłacić.
    Za 4-5 tys można kupić plazmę 60" z wi-fi, DLNA z bardzo dobrym procesorem obrazu. Przed takim TV siedzisz w ciemnym pokoju jak w kinie, z otwartą gębą :D i nie myślisz o jakimś tam SMART. Nic nie wali po oczach ( sensor jasności ) jak w LCD z ledowym podświetleniem.
    http://blog.skalibrujtv.pl/2013/04/plazma-czy-led-lcd-w-2013-roku/
    Jeśłi oglądasz programy informacyjne w ciągu dnia kup LCD, ale jeśłi oglądasz prawdziwą TV i filmy nie ma się nad czym zastanawiać.
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    Chyba nie bardzo wiesz o czym piszesz.

Chyba nie bardzo zaglądasz do sklepów, gdzie takich telewizorów się nie eksponuje.
    Sam Sung
    Poziom 31  
    Wszystkim patrzącym z góry na biednych, głupich "Kowalskich" i ich "kisiel w majtach" dedykuję ten oto diagram: http://demotywatory.pl/898679/Piramida-spoleczna

A do zwolenników plazmy mam pytanie, czy są w stanie polecić jakiś plazmowy TV 32" tańszy niż - powiedzmy - 1100 zł? (bo tyle kosztują LCD+LED, nota bede pobierające ~20 W)
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Nie sa produkowane . Tak jak i limuzyny z manualnymi skrzyniami biegów i z oszczędnymi silnikami...
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    No ciekawie to ująłeś , ale ja mam plazmę za 2tys, czyli 10-letniego lexusa. Wg mnie ( i wielu) jest lepszy od nowej pandy.
    Sam Sung napisał:
    jakbyś się śmiał, że ludzie kupują Fiaty Panda

A gdzie napisałem , że się z tego śmieje?
    Co do aut , to też jeżdżę starszymi autami z klasy średniej i średniej wyższej -wolę tak niz nową pandą.
    morock
    Poziom 11  
    Ja także kupiłem telewizor smart tv firmy LG i teraz żałuję, po roku czasu i aktualizacji LG zaczęło inwigilować co, kiedy, gdzie oglądasz/przeglądasz bez żadnej zgody itp. Teraz po aktualizacji nie mogę korzystać w ogóle z funkcji smart o ile nie zgodzę się na ich inwigilację, dodam że regulamin kilka stron, tylko w języku angielskim.

NIE KUPUJCIE TELEWIZORÓW SMART FIRMY LG
    Urgon
    Poziom 36  
    AVE...

Swoją szosą to czego się boisz? Że LG będzie wiedziało, iż uwielbiasz oglądać gwiazdy tańczą w ukrytej prawdzie czy co? Zresztą można sprawdzić, pod jakie adresy łączy się Twój telewizor i zablokować je w routerze - wtedy LG będzie mogło się bujać...
    d-t-x
    Poziom 21  
    Dokładnie - skąd w ogóle u ludzi ta obsesja, ten strach przed szpiegowaniem? Boisz się, że dowiedzą się, że po Makłowiczu lubisz obejrzeć "Ranczo"?
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  
    Jestem tego zdania: jeśli boisz/wstydzisz się czegoś robić, ukrywasz coś/chciałbyś to ukryć to wypadałoby zastanowić się czy w ogóle to robić. Czy jest to poprawne i zgodne z tym co podpowiada Ci sumienie i prawda "nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe", Empatia - postaw się w skórze drugiego człowieka i spójrz na siebie z jego perspektywy. Jeśli jest w porządku to nie ma się czego bać ani wstydzić. Ukrywa się tylko to co może spotkać się z dezaprobatą. Czyli wypadałoby się zastanowić czy tak robić.
    Pozdrawiam.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Krzysiek99
    Poziom 27  
    morock napisał:
    Ja także kupiłem telewizor smart tv firmy LG i teraz żałuję, po roku czasu i aktualizacji LG zaczęło inwigilować co, kiedy, gdzie oglądasz/przeglądasz bez żadnej zgody itp. Teraz po aktualizacji nie mogę korzystać w ogóle z funkcji smart o ile nie zgodzę się na ich inwigilację, dodam że regulamin kilka stron, tylko w języku angielskim.

NIE KUPUJCIE TELEWIZORÓW SMART FIRMY LG

Masz pretensję do LG że powiedzieli wprost, "MY CIĘ INWIGILUJEMY!" Gdy inne korporację inwigilacja ale nie mówią o tym, a na pytanie o to wprost kłamią ?

Atreyu Makiavel napisał:
    Jestem tego zdania: jeśli boisz/wstydzisz się czegoś robić, ukrywasz coś/chciałbyś to ukryć to wypadałoby zastanowić się czy w ogóle to robić. Czy jest to poprawne i zgodne z tym co podpowiada Ci sumienie i prawda "nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe", Empatia - postaw się w skórze drugiego człowieka i spójrz na siebie z jego perspektywy. Jeśli jest w porządku to nie ma się czego bać ani wstydzić. Ukrywa się tylko to co może spotkać się z dezaprobatą. Czyli wypadałoby się zastanowić czy tak robić.
    Pozdrawiam.

Sprawiedliwość jest ślepa, lepiej zapobiegać niż wmawiać sobie, mnie to nie spotka.