Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso 1.8 16V - Wlanie ropy zamiast benzyny

07 Sty 2014 14:12 4350 13
  • Poziom 9  
    Witam, teść pożyczył auto a że sam jeździ dieslem, pomylił się i zatankował diesla. Po przejechaniu 2km samochód zaczął szarpać dusić się itp. Po przyjechaniu do domu jakieś 3km od stacji, był pewny że wlał benzyne i samochód ciągle chodził przed domem, podejrzenia były na chrzczone paliwo, po pojechaniu na stację okazało sie że wlał ropy. Samochód przejechał jakies 3-4km, i chodził na luzie jakieś 20 min. Teraz spuszczona jest juz ropa, przepłukany układ paliwowy benzyną, i samochód działa. Co mogło zostać uszkodzone przez ropę? Poki co auto jeździ ale niechciałbym przykrych niespodzianek po x km. Czy ropa mogła uszkodzić wtryskiwacze? Czy świece są do wymiany? wymieniać filtr paliwa? olej itp. Co w takim przypadku sprawdzić bądź wymienić żeby spać spokojnie.
  • Poziom 20  
    Jeździj. Jak pali nie zostało nic uszkodzone. Co innego jakby benzyna trafiła do ropniaka...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Jak on wsadził końcówkę pistoletu on do wlewu pb z klapką ?
    Odwrotny przypadek jest nagminny ;)
  • Poziom 9  
    Chyba dystrybutor miał jakiś lewy pistolet, tankowanie na statoil.

Dodano po 1 [minuty]:

czy ropa nie jest bardziej lepka i nie może uszkodzić wtryskiwaczy? świece na pewno do wymiany bo całe były zalane bo nie dawał zapalić oleju napedowego.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    cough napisał:
    Chyba dystrybutor miał jakiś lewy pistolet, tankowanie na statoil.

Dodano po 1 [minuty]:

czy ropa nie jest bardziej lepka i nie może uszkodzić wtryskiwaczy? świece na pewno do wymiany bo całe były zalane bo nie dawał zapalić oleju napedowego.

Dolej benzyny do pełna i będzie ok.
    Wtryskiwaczom i świecom nic nie będzie.
    Świece są mokre bo zalała je ropa która się nie zapala od iskry na nich.
  • Poziom 20  
    Ludziom się udaje jednak tankować. Jak pali to po co chcesz wymieniać świece? Od wybuchu benzyny w tloku wszystko zostało przepalone więc jak pali i jeździ to zostaw. Nóż widelec Ci się świeca ukręci. Nie musisz nie grzeb. Ropa jest bardziej tłusta, chociaż Ci układ przesmarowało :D A tak na poważnie nie było samej ropy a była też i benzyna dzięki czemu auto jakoś paliło.
  • Poziom 38  
    Z racji, że kiedyś też udało mi się dokonać podobnego czynu coś o tym wiem. Do dziś nie wiem dlaczego wlewałem ON. Ale piszę celem porady. Otóż prawdopodobnie masz utrudniony rozruch i pewno trudność przy przyśpieszaniu. Jest to skutek zażużlowanych świec. Niestety same długo będą się wygrzewały a jazda niezbyt ciekawa. Czyli czyszczenie lub wymiana. Pozostałe elementy układu paliwowego niespecjalnie zauważyły zmiany.
  • Poziom 9  
    mam aktualnie około 30litrów mieszanki 50:50 ropy i benzyny w kanistrze, czy dolewanie tego do baku z benzyną jest rozsądne? czy ropa rozpuszcza się w benzynie? Do czego można wykorzystać takie "paliwo"
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    cough napisał:
    Do czego można wykorzystać takie "paliwo"

Można użyć jako rozpałki w piecu.
  • Moderator Samochody
    Dobre do mycia szpejów, do samochodu (żadnego) bym tego nie wlał
  • Moderator Samochody
    cough napisał:
    Do czego można wykorzystać takie "paliwo"

Do starych diesli na zimę, tak żeby z 5% benzyny było.
  • Poziom 2  
    Koledzy jedyne co mogło w tym przypadku ucierpieć to portfel tankującego. Na dłuższą metę jazda na takim MIX-e powoduje przybywanie oleju w misce i jego rozrzedzenie, a to z kolei będzie miało negatywne skutki.