Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antywirusy w Tabletach a Anonimowość w Sieci.

kalasz23 07 Jan 2014 14:20 1587 6
Ochrona Domu
    kalasz23
    Level 12  
    Witam Wszystkich Mam Pytanie odnośnie zabezpieczenia antywirusowego w Tablecie. Jestem świeżym posiadaczem tableta Fx2 PAD10AW.Specyfikacja To 10.1m.tablet PC.
    15.GHz Dual Core
    1GB Ram

Pytanie brzmi, Czym najlepiej zabezpieczyć tablet (chodzi o zabezpieczenia Antywirusowe)

Dzisiaj pobrałem z internetu Antywirusa Firmy Eset , który jest darmowy dla urządzeń przenośnych. Otworzyłem plik i uznałem to za jakiś dziecinny żart , Eset chce mieć do wszystkiego dostęp np dostęp do mojej lokalizacji , dostęp do moich zdjęć filmów, numerów telefonu, do mms, sms itd , praktycznie żąda dostępu do wszystkich najważniejszych używanych przeze mnie funkcji . To wygląda trochę tak jak by odbierano mi anonimowość w sieci. Ja jednak chciałbym zachować anonimowość w sieci , ktoś wie jak zabezpieczyć tablet bez udostępniania czegokolwiek?. Na jakiej zasadzie działają Antywirusy w tabletach, dlaczego żądają dostępu do prywatnych aplikacji?
  • Ochrona Domu
    Atreyu Makiavel
    Level 34  
    Nie potrzeba Ci żadnego antywirusa a trochę oleju w głowie. Eset żąda tych wszystkich uprawnień po to a żeby mógł monitorować wszelkie możliwe potencjalne kanały którymi można się zarazić. Na andku bać się można w sumie aplikacji promo sms. Reszta jeśli nie ma się nic na sumieniu czyli nic do ukrycia - nie ma się co obawiać.
  • Ochrona Domu
    kalasz23
    Level 12  
    No właśnie chodzi mi o te aplikacje, zacząłem dodawać sobie Gadu Gadu zippo, Finger Slaye i Puff. Proszę napisać dlaczego każda aplikacja żąda dostępu do mojego położenia gps , dosłownie tak jak antywirus, czy to ujmuje mi anonimowości w sieci? czy ktoś widzi to co robię na tablecie itd? Czy ściąganie Aplikacji na Tablet jest darmowe? jestem w niemczech kiedyś naściągałem bzdur z neta za co przyszło mi płacić , dlatego teraz dmucham na zimne i chcę się zabezpieczyć jak najlepiej. Tak aby nikt nie widział moich ruchów w internecie.
    Atreyu Makiavel
    Level 34  
    W internecie zawsze ktoś kto będzie chciał to zobaczy Twoje ruchy. Ściąganie aplikacji ze sklepu Google Play jest darmowe. W przeciwnym razie poinformuje Cię o tym stosowny komunikat. Przed pobraniem trzeba będzie kupić - zapłacić. Aby zapłacić, trzeba się zarejestrować. Także bez Twojej wiedzy i chęci nie jesteś narażony na żadne koszty. Odnośnie uprawnień aplikacji, wystarczy tylko przeczytać w opisie danej aplikacji do czego jej te a te uprawnienia do tego czy do tego. Uczciwi wydawcy opisują szczegółowo i dokładnie i jest to logiczne i sensowne gdy spogląda się na przeznaczenie aplikacji. W przeciwnym razie wypadałoby uważać. Zawsze możesz wyjąć kartę SIM i serfować po Wi-Fi, wtedy ryzyko jest praktycznie żadne.
    Pontikos
    Level 38  
    Jak mowi stara piesn ludu z polnocy, "niema darmowego mleczka".
    Tak samo aplikacje "darmowe", tj. sciagane i uzywane bez oplat nie sa darmowe, firma je prodkujaca daje Tobie produkt do uzytkowania, ale w zamian zbiera dane (to najdrozszy towar obecnie - informacja o uzytkowniku).
    Zbiera wiec sobie dane o tym, kiedy i dokad lazisz (geolokalizacja), po jakich WWW serfujesz (czyli profil marketingowy przyszlego Klienta), ile i skad wysylasz foty na FB (stopien mobilnosci i elastycznosc), jakich aplikacji uzywasz (by mozna zaoferowac podobne, wlasne) i wiele, wiele innych danych.

Byle aplikacja bankowa do przelewow przez komorke wymaga STALEGO dostepu do GPS. I nikt mi nie wmowi, ze tylko po to - jak pisze producent - by pokazac mi najblizszy bankomat... Aplikacja PKO wrecz wymaga uprawnien roota do swego dzialania - po co?? To tak jak bys dal komus z ulicy haslo administratora swojego komputera! Podstawowa zasada - NIE INSTALOWAC takich aplikacji, znalesc po prostu alternatywne! (troche tak, jak: po co mam krasc pakiet Office, gdy moge zainstalowac legalnie OpenOffice z ta sama funkcjonalnoscia!)

BTW, jakos nie slychac o spektakularnych atakach wirusowych na Androida - tu atakow dokonuje sie w calkiem inny sposob i w calkiem innym celu niz unieruchomienie czyjegos tableta. Komorki i tablety atakuje sie np ostatnio przez modne "aktualizacje certyfikatow bezpieczenstwa" otwierajace backdory przy dostepie mobilnym do konta bankowego... Mozna tez przejmowac kontrole nad modulem radiowym GSM - np. wysylac SMSy z czyjegos tel, wlaczyc go jako podsluch, itp. - takie programy sa nawet dostepne komercyjnie na Allegro :)

Nie spotkalem "antywirusa" dla Androida, ktory chroni przed takimi zagrozeniami. Mysle ze te "antywirusy" to po prostu przede wszystkim agregatory danych spersonalizowanych (google-szpiedzy).
    kalasz23
    Level 12  
    No właśnie jeśli chodzi o Pobieranie , to pobieram poprzez program Mobogenie, po podłączeniu Tableta do komputera poprzez kabel Usb sam zaczął się instalować, dzięki niemu można pograć Gry Dzwonki, aplikacje, w zakładkach jest napisane, Najlepsze Bezpłatne i najnowsze Bezpłatne, ale czy na pewno są bezpłatne? Nie pobieram nic przez ten Sklep play, prosi o to żebym utworzył konto google, na co ochoty nie mam, czy to Mobegenie to sprawdzony program? można z niego śmiało pobierać?.Sorki że tak męcze ale za moje pobieranie z neta na pc różnych bzdur przyszło mi płacić kilkanaście tysięcy euro.

Dodano po 8 [minuty]:

No masz rację, Otworzyłem ten temat dlatego że zacząłem się zastanawiać po co w grze komuś moje położenie gps, moje dane , sieć dostęp do filmów, zdjęć, FB itd.. Nikt przecież nie chce być obserwowany w sieci, każdy przecież chce być w miare Anonimowy... Myślę że to co napisałeś, nie jednemu użytkownikowi Tableta i innych urządzeń przenośnych da do myślenia..
    Atreyu Makiavel
    Level 34  
    kalasz23 wrote:
    Nie pobieram nic przez ten Sklep play, prosi o to żebym utworzył konto google, na co ochoty nie mam

Nie ma takiego obowiązku aby korzystać z bezpłatnych aplikacji których jest całe mnóstwo. Jeśli prosi o utworzenie konta to zwyczajnie to zignoruj i znajdź darmowy odpowiednik.