Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gruntowy wymiennik ciepła - zakup szczotki do czyszczenia wymiennika

07 Sty 2014 16:18 3474 5
 • Poziom 6  
  Byłbym bardzo wdzięczny, jak by ktoś dał mi namiary na zakup szczotki do czyszczenia wymiennika gruntowego, o średnicy rury 160 mm
 • Poziom 42  
  Nie wiem z czego masz rury, ale można spróbować użyć szczotki do czyszczenia kominów. Ew. zamówić sobie taką szczotkę z innego (o mniejszej twardości) materiału.
  Można też zrobić sobie ją samemu wzorując się na takiej do komina.

 • Poziom 37  
  Fi 160 to prawdopodobnie PVC kanalizacyjne. Dobry patent to kominiarska szczotka połączona ze sprężyną do przepychania kanalizacji. Tylko jak ten brud wyciągnąć z rury?
  Odkurzacz ze specjalną nasadką?
 • Poziom 6  
  Tak to rury kanalizacyjne, ale ja chce coś takiego żeby wciągało wodę jak mop i od razu myło rurociąg. Mam już wpuszczony sznurek do rurociągu przy pomocy którego można przeciągnąć tą szczotkę
 • Poziom 12  
  ponawiam temat, czy ktoś ma namiary na taką szczotkę?
 • Poziom 9  
  Jeśli masz odpowiednio zrobiony spadek i odprowadzenie skroplin z GWC to możesz użyć myjki ciśnieniowej z wężem do przepychania kanalizacji (w serwisie aukcyjnym wpisz "wąż do kanalizacji". Wąż ma końcówkę pozwalającą na jego samoczynne wciąganie do rury siłą wody wyrzucanej do tyłu końcówki. Do mycia można użyć letniej wody z detergentem, cały brud powinien z wodą spłynąć do odprowadzenia skroplin z GWC. Jeśli masz dostęp do obu końców GWC możesz kupić wąż o połowę krótszy niż długość GWC (będzie taniej) i czyścić wymiennik z obu stron.