Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gruntowy wymiennik ciepła - zakup szczotki do czyszczenia wymiennika

robek-robek 07 Sty 2014 16:18 3102 5
  • #1 07 Sty 2014 16:18
    robek-robek
    Poziom 6  

Byłbym bardzo wdzięczny, jak by ktoś dał mi namiary na zakup szczotki do czyszczenia wymiennika gruntowego, o średnicy rury 160 mm

0 5
  • #2 10 Sty 2014 11:28
    jack63
    Poziom 42  

Nie wiem z czego masz rury, ale można spróbować użyć szczotki do czyszczenia kominów. Ew. zamówić sobie taką szczotkę z innego (o mniejszej twardości) materiału.
    Można też zrobić sobie ją samemu wzorując się na takiej do komina.

0
  • #3 10 Sty 2014 18:29
    Chris_W
    Poziom 37  

Fi 160 to prawdopodobnie PVC kanalizacyjne. Dobry patent to kominiarska szczotka połączona ze sprężyną do przepychania kanalizacji. Tylko jak ten brud wyciągnąć z rury?
    Odkurzacz ze specjalną nasadką?

0
  • #4 10 Sty 2014 20:46
    robek-robek
    Poziom 6  

Tak to rury kanalizacyjne, ale ja chce coś takiego żeby wciągało wodę jak mop i od razu myło rurociąg. Mam już wpuszczony sznurek do rurociągu przy pomocy którego można przeciągnąć tą szczotkę

0
  • #5 26 Kwi 2014 23:13
    robercik197407
    Poziom 12  

ponawiam temat, czy ktoś ma namiary na taką szczotkę?

0
  • #6 16 Paź 2014 08:26
    pk_duck
    Poziom 9  

Jeśli masz odpowiednio zrobiony spadek i odprowadzenie skroplin z GWC to możesz użyć myjki ciśnieniowej z wężem do przepychania kanalizacji (w serwisie aukcyjnym wpisz "wąż do kanalizacji". Wąż ma końcówkę pozwalającą na jego samoczynne wciąganie do rury siłą wody wyrzucanej do tyłu końcówki. Do mycia można użyć letniej wody z detergentem, cały brud powinien z wodą spłynąć do odprowadzenia skroplin z GWC. Jeśli masz dostęp do obu końców GWC możesz kupić wąż o połowę krótszy niż długość GWC (będzie taniej) i czyścić wymiennik z obu stron.

0