Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon Coolpix L820 - jest coś lepszego w tej cenie 600zł ?

07 Sty 2014 16:50 5139 15
  • Poziom 14  
    Szukam kompaktu do 600zł dla amatora, który oprócz bardzo dobrych zdjęć (w tym przedziale cenowym) powinien także mieć możliwość robienia filmików w Full HD i dźwiękiem stereo. Dodatkowo najlepiej o klasycznym wyglądzie i aby miał w miarę duży zoom optyczny. Aparat będzie używany na wakacjach. Na chwile obecną jestem za kupnem Nikona L820. Czy coś lepszego od niego mogę dostać do 600zł ?

Nie piszcie tylko, że "lepiej dołożyć do używanej lustrzanki". Kwota 600zł to max. i nic więcej nie dołożę, więc w grę wchodzi tylko kompakt
  • Poziom 33  
    Poczytaj o BENQ GH700.
    Matryca SONY CMOS BSI 16Mpix
    Filmy FullHD 60Hz, lub mała rozdzielczość 600Hz !!!
    Szybki procesor, obsługa HDR3
    ZOOM optyczny 21x, cyfrowy 5x
    MACRO od 1cm !!!
    tryb auto, sceny i ręczny
    zasilanie 4xAA
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Znając życie to w Nikonie jest ta sama matryca, choć pewności nie mam. ;)
    A tak na marginesie: makro od 1cm to wada, czy zaleta?
    Lisekx
    poszukaj w sklepie, w którym możesz wykonać fotografie kilkoma aparatami, postaraj się wykonać możliwie najbardziej podobne ujęcia zgraj i obejrzyj dokładnie w zaciszu domowym. Wyciągnij wnioski. Wybierz to, co najbardziej będzie Ci odpowiadało.
    Dużych różnic nie spodziewałbym się. Podpytaj też o gwarancję i serwisy.
  • Poziom 9  
    Cześć, sam poszukuje kompaktu w tej cenie, a mój wybór padł na Samsung WB250F i wydaje mi się to lepszym zakupem niż Nikon Coolpix l820. Głównie ze względu na zastosowane w nich matryce. Nikon ma słabą matryce CCD, natomiast w Samsungu jest już zastosowana matryca CMOS co wpływa na jakość zdjęć. Dodatkowo nie przemawia do mnie zastosowanie jednorazowych baterii AA jako zasilanie aparatu, wiem, że można je zastąpić akumulatorkami, ale to dodatkowy koszt kilkudziesięciu złotych. Zdecydowanie bardziej do mnie przemawia BenQ polecony przez prze wieswas'a, chociaż siostra która trochę siedzi w tematyce aparatów odradziła mi tą markę. Sam narazie czekam na opinie forumowiczów o tym Samsungu, ale jak do tej pory wydaje mi się to na najrozsądniejszy zakup :)
  • Poziom 14  
    BFP napisał:
    Cześć, sam poszukuje kompaktu w tej cenie, a mój wybór padł na Samsung WB250F i wydaje mi się to lepszym zakupem niż Nikon Coolpix l820. Głównie ze względu na zastosowane w nich matryce. Nikon ma słabą matryce CCD, natomiast w Samsungu jest już zastosowana matryca CMOS co wpływa na jakość zdjęć. Dodatkowo nie przemawia do mnie zastosowanie jednorazowych baterii AA jako zasilanie aparatu, wiem, że można je zastąpić akumulatorkami, ale to dodatkowy koszt kilkudziesięciu złotych. Zdecydowanie bardziej do mnie przemawia BenQ polecony przez prze wieswas'a, chociaż siostra która trochę siedzi w tematyce aparatów odradziła mi tą markę. Sam narazie czekam na opinie forumowiczów o tym Samsungu, ale jak do tej pory wydaje mi się to na najrozsądniejszy zakup :)

Nikon także posiada matryce CMOS, natomiast Samsung odpada ze względu na brak dźwięku stereo przy nagrywaniu filmów.
    Panowie, ale to są matryce tej samej klasy - 1/2.3". Przy bardziej zaawansowanych aparatach skończyła się "wojenka" na mpix.
    Jak widać w aparatach klasy wyżej wymienionych nadal trwa. ;) Dla takiego Canona 700D (matryca 22,3 x 14,9) to "tylko" 18mpix.
    Moim zdaniem takim niezbędnym minimum to nie "napakowana" matryca wielkości 1/1,7" czy 2/3" (ok12mpix) aby mówić o jakiejkolwiek jakości.
  • Poziom 9  
    Ok, a co powiecie o tym BenQ GH700? Zobaczyłem parę recenzji na internecie i są dość pozytywne? I jakie waszym zdaniem jest lepsze zasilanie aparatu? Przez baterie dedykowaną czy akumulatorkami? A może to żadna różnica? Gdzieś się doczytywałem, że bateria dedykowana ładuje się znacznie szybciej i starcza na dłużej
    przemo-lukas napisał:

...poszukaj w sklepie, w którym możesz wykonać fotografie kilkoma aparatami...Dużych różnic nie spodziewałbym się...

Dodano po 7 [minuty]:

Można kupić używanego w idealnym stanie samsunga ex1 jeszcze na gwarancji. Często w opisach aukcji jest napisane, że był używany jako drugi aparat w domu (po lustrzance). ;)
  • Poziom 9  
    Mój wybór padł na BenQ GH700, po 1 dniu testów jestem zadowolony, siostra która trochę więcej w tym siedzi stwierdziła, że aparat niczego sobie jak na ten przedział cenowy. Zdjęcia robi dobre, filmy kręci satysfakcjonujące mnie w 100%. Nie polecam osobom które szukają zastępstwa za lustrzankę ze względu na jego gabaryty :) po prostu nie mieści się do kieszeni. Makro świetne
  • Poziom 33  
    Od roku używam BENQ GH700 i jestem zadowolony. Zoom z kilkuset metrów pozwala przeczytać napisy na tablicach reklamowych. Filmy z FPS 600 dają ciekawe efekty przy wolnym odtwarzaniu. Akumulatorki 4xAA SANYO ENELOOP 2000mAh starczają na długo. Minusem jest błyszcząca matryca LCD ekranu. W słoneczny dzień utrudnia podgląd.
    BFP napisał:
    Cytat:
    Nie polecam osobom które szukają zastępstwa za lustrzankę ze względu na jego gabaryty Smile po prostu nie mieści się do kieszeni

Lustrzanki też nie mieszczą się w kieszeni. Poza tym zwykle mają kilka dużych wymiennych obiektywów.
    Chyba chodziło ci o aparat kompaktowy.
  • Poziom 9  
    Nie polecam w zastępstwie za lustrzankę, ponieważ nie da się go schować do kieszeni, a gdybym szukał zastępstwa to coś zdecydowanie mniejszego, co mogę schować do kieszeni czy nerki i szybko wyciągnąć, BenQ GH700 raczej taki nie jest :)
  • Poziom 33  
    Do Kol: "BFP"
    Akumulator wbudowany lub wymienny dedykowany do konkretnego aparatu na pewno jest lżejszy, mniejszy i szybciej się ładuje od typowych akumulatorków AA.
    Ale przed zakupem aparatu zorientuj się ile będzie cię kosztował nowy w wypadku zużycia tego fabrycznego. W przypadku kamery panasonic oryginalny nowy akumulator mogłem kupić w cenie 40% ceny nowej kamery z akumulatorem.
    Na szczęście udało mi się znaleźć podróbkę pasująca do kamery za mniejszą cenę.
    Szybkie ładowanie niewiele pomoże, gdy podczas uroczystości rodzinnej akumulator się rozładuje. Szybkie ładowanie będzie trwało 3 godziny , a w tym czasie goście się już rozejdą. Mając aparat na AA wkładasz drugi komplet lub wyciągasz bateryjki z pilotów i awaryjnie kontynuujesz fotografowanie.
  • Poziom 2  
    Dość prostą ale skuteczną metodą jest kierowanie się czym dana firma się zajmuje i logiczne jest że firma która robi wszystko jak Samsung czy Benqu będzie robiła gorsze aparaty niż firma która od dziesiątek lat robi tylko aparaty.
    Ciekawostką jest iż jest bardzo mało dobrych recenzji aparatów Samsunga i Benqu. Co świadczyć może o tym iż firmy te wiedzą że ich aparaty wypadają słabo przy konkurencji i nie są zainteresowane wypożyczaniem ich do testów.
    Jak słusznie zauważa kolega przemo-lukas zazwyczaj przy tej samej wielkości matrycy większa ilość megapixeli oznacza mniejszy rozmiar pojedynczego czujnika a co za tym idzie mniejszą ilość światła którą może zarejestrować.
    Producenci uważają iż tańsze aparaty używane są przez niedzielnych fotografów którzy fotografują głównie na wakacjach, przez co pracują głównie nad poprawą jakości zdjęć robionych przy dobrym oświetleniu. Stąd szerokokątne obiektywy dające dużą głębie ostości i duża ilość Mpix.
    Co do L820 to ma on matrycę CMOS BSI która jest dość czuła i daje rozsądne zdjęcia przy wyższych czułościach do 800 ISO przy 1600 da się przeżyć 3200 jest już słabo ale nie tragicznie. Oba aparaty czyli sugerowane BENQU i Samsung WB250F wypadają w testach gorzej od L820. To L810 miał fatalną 16 Mpix matrycę CCD i wypadał słabiutko nawet przy dobrym oświetleniu.
    Wadą L820 to np. brak histogramu który pomaga robić zdjęcia z właściwą ekspozycją np przy silnym świetle gdy nie widać nic na wyświetlaczu.
    Jak większość aparatów tej klasy L820 ma minimalne możliwość kontroli nad parametrami, można co najwyżej zmienić czułość, balans bieli oraz w niewielkim zakresie regulować szybkość migawki za pomocą korekty ekspozycji.

Na dzień dzisiejszy jedynym nieco droższym ale i nieco lepszym aparatem jest Olympus 820uz ma większy zoom i lepiej radzi sobie z wyższymi czułościami.
    Aby kupić mniejszy aparat o podobnych parametrach trzeba niestety zapłacić nieco więcej.

Dobre angielsko języczne strony z recenzjami:
    photographyblog
    digitalversus
    ephotozine
  • Poziom 21  
    Powiedzcie proszę ,gdzie można kupić tego nikona L820 za 600 zł?
    W którym sklepie ?

Cena zaczyna się od 670,82 zł bez dostawy na alledrogo.
  • Poziom 2  
    Zasadniczo ceny się co jakiś czas zmieniają, z tego co pamiętam to tylko Avans przed świętami oferował L820 za 600 zł. Teraz jak sam zauważyłeś ceny są nieco większe...
  • Poziom 2  
    w avansie masz za 659zl, saturn 655zl. mam go od kilku dni fajny sprzecik ale brakuje troche manuala. Ja wybieralem miedzy Nikonem L820 a Sony H200 Pozdrawiam