Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.9 DTI Kapie z pompy :(

07 Sty 2014 17:55 6912 11
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z cieknącą śrubą na pompie :)
    Nie wiem czy to można naprawic samemu np.czy jest tam jakas uszczelka czy oring czy też lepiej udac sie do pompiarza

Śruba ma nietypowy kształt i kapie tylko jak silnik jest zimny
    Bardzo prosze o pomoc

to ta śrubka pomiędzy przewodami
  • Poziom 6  
    Do czego w ogóle jest ta śruba?
  • Poziom 9  
    O ile mnie pamieć nie myli to po poluzowaniu tej śruby i 4 na torx luzuje się głowiczkę pompy i można wyregulować dawkę wtrysku, ale pewności nie mam. Kiedyś dawno temu byłem zdziwiony, że megane dti nie chciał chodzić prz dawce wtrysku 18 mg/suw :) przyjechał pompiarz kazał rozgrzać silnik poluzował śrubki stuknął młoteczkiem i ustawił dawkę na 3 mg/suw i motor odżył:) ale to dawne dzieje
  • Poziom 34  
    dembul napisał:
    O ile mnie pamieć nie myli to po poluzowaniu tej śruby i 4 na torx luzuje się głowiczkę pompy i można wyregulować dawkę wtrysku, ale pewności nie mam. Kiedyś dawno temu byłem zdziwiony, że megane dti nie chciał chodzić prz dawce wtrysku 18 mg/suw :) przyjechał pompiarz kazał rozgrzać silnik poluzował śrubki stuknął młoteczkiem i ustawił dawkę na 3 mg/suw i motor odżył:) ale to dawne dzieje

Przestawił Ci górę pompy i tyle. Tu nic się nie zmieni po odkręceniu. Zawsze można odkręcić dwa górne króćce i żabką jakąś odkręcić. o ring o ile dobrze pamiętam to 29.5/2
  • Poziom 11  
    Do pompy vp 37 można zakupić cały zestaw naprawczy z wszystkimi uszczelkami oraz podkładkami. Koszt coś koło 60 zł. Ta małą śrubkę wykręca się gdy chcesz ustawić kąt wtrysku za pomocą zegara a nie według wskazań komputera. A co się stanie gdy odkręcisz tą dużą śrubę nie wiem bo nigdy nie miałem potrzeby ją wykręcać.
  • Poziom 6  
    a czy na pewno nie ma tam żadnej regulacji dawki paliwa?
    do czego jest ta mała śrubka w tej dużej?

Dodano po 3 [minuty]:

Potrzebuje właśnie tą dużą śrube odkręcić bo to spod niej leci ropa.
    Jak tej małe nie rusze to się chyba nie rozreguluje?
  • Poziom 11  
    Małą śrubkę możesz wykręcić i nic się nie stanie. Ona tylko zaślepia wejście do pompy.
  • Poziom 6  
    A dużą?
    Co z tą dużą w końcu można czy nie?? Bo to głównie o nią chodzi spod niej własnie cieknie :)
  • Poziom 6  
    Byłam u pompiarza :) Jutro jade na uszczelnianie :) koszt 80 zł ale nie powiedział co i jak tylko że pół godzinki i bedzie zdrów :)