Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

peugeot 208 2.0 hdi - nie gaśnie po przekręceniu kluczyka na poz"0"zeg

07 Jan 2014 18:30 2955 3
  • Level 2  
    witam mam problem z autem peugeotem 206 2.0hdi
    samochód pali jeżdżący w 100% ale po po przekręceniu kluczyka czy nawet wyciągnięciu go ze stacyjki świeci mi na liczniku kontrolka od ładowania ale po za tym świecą dwa środkowe wyświetlacze zegara/radia i od AC
    Tak jak by był kluczyk przekręcony na pierwsza pozycje bo migacze działają szyby el idzie otworzyć zamknąć

zacząłem sprawdzać pod kierownica bezpieczniki w BSI I BSM i jak wyciągnę bezpiecznik z blaszka "SH" to wszystko zgaśnie gdy włożę go z powrotem świeci na nowo rozłączałem akumulator na noc i to nie 1 raz czasem zgasły ale po przejechaniu sie nawet 1 km gaśże samochód kontrolka i reszta znów świecą stacyjka sie nie zacina nie było z nia nigdy żadnych kłopotów
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 29  
    BSI albo BSM tam masz problem, teraz nie pamiętam który odpowiada i ma przekaźnik do zapłonu, musiał bym sprawdzić na schemacie. częsty problem w ttych autach.
  • Level 2  
    panam wrote:
    BSI albo BSM tam masz problem, teraz nie pamiętam który odpowiada i ma przekaźnik do zapłonu, musiał bym sprawdzić na schemacie. częsty problem w ttych autach.

aha rozumiem
    powiedzmy ze wypnę obydwa BSI i BSM co z nimi zrobić?
    przeczyścić je specjalnym środkiem do czyszczenia elektryki i przedmuchać je powietrzem
    czy to grubsza sprawa i czyszczenie nic nie pomorze
  • Level 29  
    W jednym jest Immo, więc ostrożnie, Najlepiej pojedż do dobrego warsztatu który zna się na tych autach. Możesz próbować sam i na własne ryzyko, Pozdrawiam.