Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] AVR-1611 subwoofer działa tylko przy dźwięku DolbyD

07 Sty 2014 20:31 2478 7
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam taki problem: dzisiaj do amplitunera Denon AVR-1611 podłączyłem subwoofer aktywny Maudio sub 8. Podłączyłem go za pomocą kabla 1xRCA - 2xRCA, kolumny eltax shine set, pomieszczenie ok 20 m2. Do ustawienia zestawu użyłem Audyssey Auto Setup w AVR-1611. Niestety subwoofera nie słychać tylko przy oryginalnym dźwięku DolbyD słyszę,że się odzywa, ale bardzo słabo. Próbowałem przełączać phase i nic. Czyżby sub był uszkodzony, kupiłem używanego?
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Rozumiem, że podłączyłeś do wyj. sub w amplitunerze. W opcjach amplitunera masz do wyboru dla sub: both sub i chyba none. Sub działa dla AC3 i DTS, both także w stereo.
  • Poziom 39  
    Co do cichego grania suba w filmach:
    przed automatyczna kalibracja,croosover subwoofera ustaw na maxa,volume na godzinę 10.po auto kalibracji zmień głośniki frontowe z Large na small.
    Napisz jakie będą efekty,jak mizerne będziemy działać dalej.

Co do cichego grania suba w muzyce:
    Zmień w ustawieniach głośników frontowych z Large na Small i sub się wtedy odezwie
    Ciszej dlatego ze zwykłe stereo będzie sztucznie rozczepiane przed dekodery DD II i DTS Neo do wersji 5.1
    W filmach ścieżka dźwiękowa posiada już na samy początku kodowania dźwięku taki kanał i dlatego subwoofer będzie słychać bardzo dobrze.
  • Poziom 42  
    intenso napisał:
    W scieszce stereo jest brak kanału 0.1 czyli sygnału dla subwoofera i dlatego suba nie będzie słychać

Kolego intenso, z całym szacunkiem, jesteś pewien, co napisałeś? Wg Twego wpisu, subwoofer będzie tylko wykorzystany przy Dolby lub DTS. Zgodzę się, że tam jest dodatkowa ścieżka dla subwoofera. Ale nie zgodzę się, że przy dźwięku stereo subwoofer nie będzie działał.

Na wszelki wypadek sprawdziłem instrukcję i pisze tam wyraźnie, że przy stereo działają przednie kolumny i subwoofer. Przy założeniu, że subwoofer został poprawnie "zaprogramowany" w wzmacniaczu.

Kolega ziemosz nie napisał, czy subwoofer został uaktywniony w wzmacniaczu. Trzeba również rozważyć, że subwoofer jest uszkodzony, ale póki co, zakładam, że to tylko kwestia ustawień.

Może kolega ziemosz napisze, czy oprócz podłączenia, dokonał jakiś zmian w ustawieniach wzmacniacza.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Sory kolego co innego myślałem a co innego napisałem.
    Dźwięk Stereo jest dwu kanałowy,brak ścieżki LFE.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Tak dla samego siebie przejrzałem w miarę dokładnie instrukcję tego wzmacniacza. Na stronie 65 jest wykaz, jakie głośniki odtwarzają dźwięk w zależności od danego kodowania dźwięku.
    Jest możliwe, że subwoofer będzie wyłączony przez wzmacniacz dla dwóch trybów - Direct (2channel) i Virtual. Ale można to ominąć ustawiając w menu subwoofera "LFE+Main". Przy tym ustawieniu, niezależnie jakie kodowanie jest, subwoofer zawsze powinien grać :)

Teraz pozostaje czekać na kolegę ziemosz, co udało się zrobić :)

Dołączam instrukcję w j. angielskim - wersji polskiej nie udało mi się znaleźć.
  • Poziom 8  
    Witam
    Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi. Kolega INTENSO miał rację; głośniki frontowe z Large na Small, obniżyłem w ustawieniach granicę, po której bas nie idzie na głośniki, a na suba i buczy aż miło. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Dziękuję wszystkim za pomoc.