Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DCI KJK 732 - Renault Megane II 1.5 DCI - turbo

07 Sty 2014 21:00 7011 6
  • Poziom 9  
    Cześć, przeszukałem już chyba wszelkie czeluści internetu więc zawitałem w końcu tu ;)

Jakieś 3 miesiące temu oddałem do regeneracji turbinkę ponieważ na wylocie do IC pokazał się olej (nie przestała działać- - zrobiłem to prewencyjnie). Odebrał założyłem to samo, więc gwarancja( drugi raz założona to samo). Jako że nie chciałem podejmować 3 próby pojechałem do innego renomowanego zakładu gdzie dostałem inną turbinę z pełnym wykresem z hamowni oraz wyważarki+gwarancja.
    Wróciłem założyłem to samo. Nie zawracałbym wam głowy gdybym nie zwierzył wcześniej ciśnienia oleju oraz ciśnienia sprężania.

ciśnienie sprężania - wszystkie w granicach 25 bar - nie wiem ile powinno być nominalnie

ciśnienie oleju - 1,1 bar na jałowym biegu, rozgrzany silnik (750 do 800 obr/min)
    według serwisówki 1 bar to norma.

Zakładając że turbina jest sprawna przychodzi mi do głowy tylko odma lub pierścienie przy czym zaznaczam że samochód jedzie bez problemu nie dymi nie smoli nie szarpie i nie muli.

Czekam na propozycje: :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Założyć turbinę i do przodu. Pokaż mi auto w którym w IC oleju nie będzie.
  • Poziom 9  
    ale to nie są śladowe ilości oleju - jasne że zawsze coś się tam dostaje. Mam jeszcze jedno spostrzeżenie: podczas mierzenia ciśnienia oleju na wyjściu z bloku do turbiny zauważyłem że tam gdzie olej spływa do miski z turbiny (metalowy wężyk) rozchlapuje się olej) a w misce olejowej niema takiego ciśnienia co by ten olej wypchało.
    lipekx12 napisał:
    Mam jeszcze jedno spostrzeżenie: podczas mierzenia ciśnienia oleju na wyjściu z bloku do turbiny zauważyłem że tam gdzie olej spływa do miski z turbiny (metalowy wężyk) rozchlapuje się olej)

Oringi wymień i starannie włóż ten przewód.

lipekx12 napisał:
    ale to nie są śladowe ilości oleju

To pojęcie względne ;)

Pytanie ile tego oleju już tam wcześniej naleciało, olej z IC potrafi parę dni spływać, jak go nie postawisz to coś wyleci.
  • Poziom 9  
    e tam, rurka wsadzona dobrze poza tym chodziło mi oto że jakimś sposobem olej z miski wyskakuje otworkiem który w zasadzie grawitacyjny a jedyne ciśnienie jakie w nim występuje działa w dół. ZAZNACZAM że chodzi mi wyjście z turbo na IC a nie wyjściu z IC. Ilość oleju jest że po wciśnięciu pedału powyżej 2tys/obr/min można ścierać olej szmatką bo zaczyna chlapać.
    lipekx12 napisał:
    e tam, rurka wsadzona dobrze

Skoro tak uważasz....

lipekx12 napisał:
    Ilość oleju jest że po wciśnięciu pedału powyżej 2tys/obr/min można ścierać olej szmatką bo zaczyna chlapać.

Wypnij odmę, otwór w wężu między filtrem a turbo zaślep.
  • Poziom 9  
    ten test też już mam za sobą po 1 turbinie. Zrobione ponad 1000 km na odpiętej odmie - olej w turbinie był a w butelce gdzie wsadziłem odmę czysto (sam osad). Może ktoś dobierał się do odmy w tym modelu silnika ? Może ona coś dławi choć dmuchałem w nią w przepływ jest swobodny.