Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clarion/rd3-01/pu2472c - nie wysuwa płyty, nie przyjmuje płyty CD

hefaistos 07 Sty 2014 21:19 4239 4
  • #1 07 Sty 2014 21:19
    hefaistos
    Poziom 11  

witam

posiadam radio clarion rd3-01 pu 2572c(h) -tak nawiasem mówiąc czym różnią się radia jeśli mają inną litere w nawiasie?

problem jest z płytą. otóż radio na początku jak jeszcze wszystko działało bardzo wolno i z oporami wciągał i oddawał płyte. niestety po jakimś czasie jedna płyta została, po wciśnieciu eject, mielił mielił i nie oddawał. rozebrałem radio do golasa i wyjąłem płyte.

Proszę obrazki wstawić poprawnie - zgodnie z instrukcją.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [damiancz]

na ostatnim zdjęciu zapisałem moje spostrzeżenia. z tego co pamietam poruszałem wtedy mechanizmem ręcznie wiec może nie jest to poprawnie.

prosiłbym o pomoc w nakierowaniu na problem, może jest coś co nagminnie pada w tych modelach, może coś widać od razu, może coś powienienem sprawdzić w jakiś sposób?

PS: jest wiele radii clariona rd3-01. modele pu2471 w panelu nie mają gałki tylko przyciski. mimo wszystko jest ich o wiele wiecej niż modeli pu2472 jednak czy mechanizmy i ogólnie sam środek jest taki sam a różnią się tylko panelem? może dało by się kupić za grosze takie radio i przełożyć sam panel albo chociaż podmienić brakujące części.

1 4
  • #2 30 Sty 2016 18:20
    @ntek
    Poziom 9  

Ten bezbarwny plastik pęka i się podnosi zębatka. Ja tak miałem, że podczas wysuwania strzelało w napędzie i nic więcej. Dałem dłuższą śrubę z podkładką. clarion/rd3-01/pu2472c - nie wysuwa płyty, nie przyjmuje płyty CD

0
  • #3 30 Sty 2016 19:03
    ciesla
    Poziom 24  

Witam. Jeżeli radio zaczynało z oporami wciągać i oddawać nośnik CD, to możliwe że zabrudzony jest wałek z gumową powłoką. Wyczyść i sprawdź jak dalej będzie problem z pobieraniem i oddawaniem płyty to sprawdź to co radzi poprzednik. Pozdrawiam.

0
  • #4 30 Sty 2016 20:37
    rybeh
    Poziom 26  

Jedna z usterek występująca w tym modelu mechanizmu tu pękająca zębatka na osi wałka.
    Również bywa, że oś wałka śliska się w wałku.
    Trzeba wówczas wałek przykleić do osi.

0
  • #5 31 Sty 2016 22:29
    ikar55
    Spec od car audio

Ta pęknięta zębatka na osi wałka, to najprawdopodobniej strzał w 10-kę.
    Mam jednak zastrzeżenie co do porady dotyczącej sposobu usunięcia ślizgania się wałka na osi. Myślę, ze konstruktor celowo
    założył, że ma tam być możliwość pewnego uślizgu w celu zapobieżenia uszkodzenia przekładni napędu transportera płyty
    podczas zbyt dynamicznego podawania lub wyjmowania płyty przez użytkownika. Ma to działać jako swoiste sprzęgło cierne.
    Jeśli więc faktycznie przyczyną spowolnionego wydawania płyty jest uślizg wałka na osi, należy tylko odtłuścić
    oś i wewnętrzny kanał wałka.

0