Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

focal polyglass 165vb i audison Lrx 2.500 ??

MacGregorSwe 08 Jan 2014 00:05 1842 7
    MacGregorSwe
    Level 9  
    Moge zasilic te Focale (70 rms) audisonem Lrx 2.500(2 x 200 rms)??
    Baaaaardzo nie chcial bym spalic tych glosnikow,wiec zanim narobie biedy,wole spytac.Podobno Gain to nie regulacja mocy wzmacniacza??.

Ps.Sorry za pisownie,brak polskich znakow w moim kompie :cry:
    bogus1984
    Level 26  
    Gain to czulosc wejscia, czyli w skrocie, radio podaje max napiecie na rca 2 V przy pelnej glosnosci, oraz prz stalej czestotliwosci powiedzmy 50 Hz, ustawienie gaina na taka wartosc spowoduje, ze w takim momencie wzmacniacz odda 200 Wat, ale... muzyka to nie szum rozowy, o stalej czestotliwosci, a rozne czestotliwosci zmieniajace sie co chwila, wiec wzmacniacz caly czas nie pacuje na pelnym wysterowaniu. Nie spalisz, jezeli bedzie wszystko ustawione jak nalezy, czyli nie bedziesz cial za nisko hpf, oraz nie masz problemo ze sluchem. ;) Podlacz smialo, ustaw gain i ciesz graniem. ;)
    MacGregorSwe
    Level 9  
    Dzisiaj albo jutro powinny przyjsc glosniki(zamowione w piatek),podlacze i dam znac co i jak.
    Rozumiem ze gain ustawic normalnie tzn.nie na pol gwizdka a uwazac tylko z glosnoscia na radiu?.
    Mam jeszcze jedno pytanie,co sie stanie jak czulosc gain ustawie troche nizej niz optymalnie,czy wzmacniecz zagra gorzej jakosciowo?
    bogus1984
    Level 26  
    Nie zagra gorzej, gain skrec na minimum pozniej wlacz system, podglos na radiu na jakies 90% i dalej operuj gainem, tylko ostroznie, jezeli glosniki sa nowe, daj im sie ulozyc ze 20 h, pozniej dokonaj ew. korekt.
    MacGregorSwe
    Level 9  
    Co miales na mysli " czyli nie bedziesz cial za nisko hpf"?

W gazecie do tych glosnikow stoi Frequency response 60Hz-28KHz wiec myslalem ze na poczatek hpf 70-80 Hz i lpf dla suba o 10 nizej.Popraw mnie jak sie myle
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na początek może tak być.
    bogus1984
    Level 26  
    No wlasnie o to. :) Jak bys od razu zjechal przy takiej mocy np. 50 Hz, to mozna zrobic ojej przy glosnym sluchaniu i duzej mocy. Wszystko z glowa, masz sluch, wiec dasz rade. ;)
    MacGregorSwe
    Level 9  
    Tak wiec paczuszka dotarla wczoraj,dzisiaj od godz.11 zabralem sie do roboty.
    Dorabianie paneli,lutowanie itd. Gain ustawiony tak ze podaje ok.70 wat przy 1 KHz(dac wiecej ??).
    Radio rozkrecone 3/4 glosnosci ,hpf ciety na 70 Hz,lpf 63 Hz dla suba.
    Drzwi jak i podloga wygluszone zgodnie ze sztuka car audio xD.
    Tweetery powedrowaly w orginalne miejsca w drzwiach tuz przy trojkatach lusterek,chociaz najlepiej zagraly (tutaj ameryki nie odkrylem) na slupkach dajac fajna scene,niestety nie pasuja do kremowej skory jak i jasno bezowego wnetrza.
    Jestem pozytywnie zaskoczony ciepla gora ktora idealnie pasuje do typu muzyki jaka slucham(jazz),rewelka :D ,chociaz spodziewalem sie lepszego,kopliwego midbasu po tych focalach,wina lezy najprawdopodobniej po stronie ogromnych gabarytow drzwi(Volvo s80).
    Caly set to;
    Pionner avh-8500bt 2 din
    Audison LRx 2.500
    sub alpine swe1243 bandpass( do wymiay)pod monoblokiem Alpine MRP-M500
    Kondensator 5f.
    Brakuje mi kopliwego basu,czy wymiana tego bandpass-u na 2x8 cali w zamknietej skrzyni np rockford fosgate P2D4-8 zagra szybkim kopliwym basem???,nie zalezy mi na niskim zejsciu(w jazzie nie ma takiego basu).

Nisko sie klaniam za pomoc ktora tu otrzymalem.
    Pozdrawiam.