Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenobo b580 - Nie działa Bluetooth po instalacji (i odinstalowaniu) BlueSoleil

maxdomino 08 Sty 2014 00:39 1293 5
  • #1 08 Sty 2014 00:39
    maxdomino
    Poziom 5  

Witam, proszę o pomoc z następującym problemem:

Mam Lenovo B580n windows 7 64bit ultimate - laptop ma wbudowany moduł Bluetooth.
    Moduł działał prawidłowo - można było np przesłać pliki na telefon z BT.

Zainstalowałem program Bluesoleil - program nie działał prawidłowo, ale to nie jest problem. Odinstalowałem Bluesoleil i wystąpił problem z Bluetoothem w Windows. Przestał przesyłać pliki na telefon.

Odinstalowałem sterownik BT Braadcom, po ponownym uruchomieniu Windows rozpoznał "nowe urządzenie" Adapter Bluetooth i przystąpił do instalacji sterownika. Niestety instalowanie sterownika tylko połowicznie było udane - widać na printscreenie - błędy przy sterowniku dla urządzenia bluetooth "sieć osobista".
    lenobo b580 - Nie działa Bluetooth po instalacji (i odinstalowaniu) BlueSoleil

Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Wygląda to jakby Bluesoleil gdzieś zablokowało urządzenie BT, ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać...Bluesoleil odinstalowane.. a nadal nie da się połączyć laptopem z telefonem przez BT.

Nie chciałbym robić formata i reinstalacji całego systemu, przez to badziewie Bluesoleil..
    Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

0 5
  • #3 08 Sty 2014 01:08
    maxdomino
    Poziom 5  

Zainstalowane są sterowniki. teraz widzę, że udało mi się odnaleźć smartfon i połączyć z laptopem, ale dalej nie mogę przesyłać plików. Po wybraniu urządzenia (smartfona) i opcji "wyślij plik" niestety nic się nie dzieje, trwa łączenie ale pliki się nie przesyłają jak kiedyś (przed instalacją Bluesoleil). Tak jakby coś było przyblokowane - sądzę, że ma to związek z tym błędem instalacji jaki pokazałem na printscreenie wcześniej.
    Ma ktoś jakiś pomysł?

0
  • #5 08 Sty 2014 10:38
    maxdomino
    Poziom 5  

Zainstaluję wieczorem, ale wcześniej (przed BlueSoleil) wszystko działało na tych automatycznie pobieranych.

0
  • #6 08 Sty 2014 22:42
    maxdomino
    Poziom 5  

Zainstalowałem sterownik ale nie Broadcom, lecz Intelowski - zaczęło działać.
    Strzelałem, że mam Broadcom, może to jednak Intel, nie znalazłem niestety nigdzie tego w specyfikacji mojego laptopa.
    Widać mojego kompa w innych urządzeniach i można wymieniać się plikami itd. Nie mniej ostrzegam przed korzystaniem z programu Bluesoleil, poszperałem w necie i spotkałem sporo podobnych przypadków.
    Dzięki za pomoc.

0