Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b5 - Po wymianie 2 zamków centralny szaleje

08 Sty 2014 09:08 1665 6
  • Poziom 8  
    Witam!
    Dotyczy passata b5 tdi z 1997 modelowo 98, niebieskie podświetlenie.

Chciałem wymienić mikro-styki w drzwiach. okazało się że lewa strona ma uszkodzone zamki, zakupiłem od znajomego handlarza częściami- lewy tył z anglika i lewy przód z europy. po zamontowaniu zamków wszystkie mikro-styki działają, jednak drzwi zamknęły i otwarły się z pilota 3 razy, potem naciskając otwieranie zamek próbuje otworzyć i od razu zamyka wszystko , na początku działało otwarcie tylko z klucza- otwierały się przednie potem pilotem odblokowałem resztę. Skasowałem błędy VAGIEM, i pomogło pootwierałem z kilka razy i zamknąłem , a dziś rano zamek szalał nadal tak samo z tym, że nawet z klucza muszę kombinować otwarcie.Dochodzę już do szału z tymi zamkami, więc proszę o pomoc
  • Poziom 12  
    Ja radziłbym Tobie sprawdzić dodatkowo instalację elektryczną.
    W pasku moduł komfortu jest pod wykładziną nóg kierowcy i tam też lubią dziać się różne "czary" z przewodami instalacji biegnącej od puszki z modułem do progu.
  • Poziom 11  
    Odłącz lewą stronę - oba zamki, a następnie sprawdź przód a następnie tył (po odłączeniu przodu). Ja bym stawiał na anglika, u nich wszystko na lewo.
  • Poziom 8  
    dzisiaj przez cały dzień wszystko ok. zamek kierowcy 100% europa, a po przesunięcia fotela na max, włącza sie poducha, która da się skasować vagiem
  • Poziom 12  
    Co do poduszki fotela to poszukaj żółtego złącza pod fotelem i na wyłączonym zapłonie rozłącz sprawdź czy nie są zaśniedziałe piny, następnie kilka razy ja jeszcze rozpinaj i zepnij. Odczyt i kasowanie usterek. Jeśli będzie poprawa na jakiś czas to masz rozwiązanie tymczasowe bo najwyraźniej znów to złącze zaśniedzieje lub się zruszy.
  • Poziom 8  
    przez cały dzień centralny działał normalnie, natomiast od wieczora, jak zrobiło się ciemno i zimniej znów wariuje i otwiera i zamyka zaraz, z klucza sprawdziłem raz to otworzył i zamknął. już tego nie rozumiem.
  • Poziom 8  
    okazało się że czujnik jednego zamka-czujnik który wymieniałem miał zwarcie do masy, już wszystko funkcjonuje normalnie.dzięki za zainteresowanie