Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inny dzwiek na hdmi a inny na minijack

radeonHD 08 Sty 2014 10:49 1068 3
  • #1 08 Sty 2014 10:49
    radeonHD
    Poziom 7  

Witam
    Mam problem moze ktos mi pomoze...
    Chce na telewizorze lcd odbierac telewizje online przez HDMI (dzwiek i obraz), a na drugim monitorze odbierac obraz przez VGA a dzwiek przez minijack. Co zrobic z tym dzwiekiem bo jak mam HDMI podpiete i podlaczam mj to dzwiek przeskakuje mi na urzadzenie zewnetrzne (radio z aux)???
    Mam karte graficzna radeon hd 7770
    Jak to konfigurowac???

0 3
  • #2 08 Sty 2014 11:54
    grubs
    Poziom 32  

Proponuję jeszcze raz napisać posta z modelami wszystkich urządzeń i poprawną ortografią i stylistyką.
    Ten się nadaje do kosza.

0
  • #3 18 Sty 2014 21:59
    radeonHD
    Poziom 7  

Posiadam jeden komputer z karta graficzna RadeonHD 7770 i plyta glowna MSI MSI B75A-G43.
    Do tego komputera chcem podlaczyc dwa monitory. Jeden to telewizor LCD 32`(duzy pokoj) drugi to monitor komputerowy LCD 21,5`(inne pomieszczenie).
    Moj problem polega na tym ze, chcem aby na telewizorze 32` po przez kabel HDMI odbierac obraz i dzwiek z telewizji online w firefox. Natomiast na monitorze 21,5` odbierac inny obraz np. z gry przez dvi-d i dzwiek po przez minijacka do tej gry.
    Z obrazem nie ma problemu dzielimy na dwa ekrany ale jak rozdzielic ten dzwiek????

0
  • #4 19 Sty 2014 00:59
    anmedia
    Poziom 39  

radeonHD napisał:
    Z obrazem nie ma problemu dzielimy na dwa ekrany ale jak rozdzielic ten dzwiek?

Nie wiele bedziesz mial mozliwosci. Ale moze cos wiecej dopiszesz. W przypadku kart Nvidii nie ma najmniejszego problemu, ze zrobieniem tak jak chcesz. Ale to ATI, dlatego sprawdz po podlaczeniu juz obu monitorow, czy w panelu ustawien karty graficznej widnieje opcja wyboru audio przez kabel HDMI. Jesli tak to polowa problemu z glowu. Sprawdz i zrob skany ekranu z opcji karty graficznej.

Jesli nie to bedzie potrzebna dodatkowa karta dzwiekowa. Ale i ona do konca nie rozwiaze problemu.

Uzupelnij nastepnego posta o skany obrazu z ustawien w karcie graficznej, szczegolnie tam gdzie jest zakladka - dzwiek, audio, lub dzwiek cyfrowy.

0