Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brotje cte 240 - Wymiana sterownika pokojowego

Matizzulo 29 Sty 2014 16:34 10914 105
    Matizzulo
    Poziom 12  
    Wynik 0,20m3/30sek . I teraz nie wiem czy nie mam czegoś skopanego z modulacją.

Bo na 1h wyjdzię około 2,4m3 na skręconym piecu. A w instrukcji przy mocy maksymalnej mam około 2,7m3/h a na nominalnej mocy powinien spalać chyba ok 1,4m3/h . Ale widzę, że on jak dobija do zadanej temp to i tak działa moim zdaniem z pełną mocą.
    1.Czy modulacja zależy jakoś od powrotu wody z kaloryferów?
    2. Gdzieś czytałem że sterownik pokojowy ma wpływ na modulację płomienia i teraz już się pogubiłem czy to prawda.

P.S. Oczywiście dzięki pomocy FOSGEN1 nie wpadłbym na pomysł sprawdzenia czy odpowiednia jest wielkość kaloryferów ;) Chodzi o to że hydraulik pomógł mi spr jaka wielkość powinna być.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Matizzulo napisał:
    0,20m3/30sek

sorki, ale czy podłączyłeś pod licznik silnik odrzutowca?
    W 2,5 minuty by Ci łykał 1m3... :-)

Na jaką moc Ci serwisant zrobił ograniczenie? Tzn. co mówił ograniczając moc?
    Matizzulo
    Poziom 12  
    Pomyłka przepraszam. 0,020 ;) Na początku była w granicach 12-13mar, teraz zmniejszono mi do 8,9mBar. Mówił że była ustawiona na początku na większą niż zalecił producent.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Z tego co wiem to w milibarach się określa ciśnienie a nie moc. Pewnie troszkę pogmerał ale moc nadal masz w okolicach maksymalnej. Na tę chwilę masz ustawioną na chatynkę ok. 200m2 i to przy dobrym mrozie.
    Matizzulo
    Poziom 12  
    To będę musiał jeszcze raz wezwać kogoś do pieca... A czy do pieca z modulacją musi być specjalny sterownik pokojowy z modulacją ? Bo słyszałem że są też typu On/Off i wtedy modulacja nie działa...
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Matizzulo napisał:
    do pieca z modulacją

z reguły wszystkie mają "to coś"

Matizzulo napisał:
    Bo słyszałem że są też typu On/Off

a jaki masz obecnie, bo się gubię w wątku?
    Matizzulo
    Poziom 12  
    Miałem tyboxa 117 ale od 2tyg mam AURATON 2020 TX plus economic bezprzewodowy. I teraz nie wiem który będzie lepszy tzn. ma modulację
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Sorki, ale już mi ręce opadają. Kolego, poczytaj sobie chociaż troszkę, bo zadajesz w kółko pytania, na które odpowiedzi jest tu aż nadto. Poza tym zauważyłem, że problemy Ci się mnożą jak koty wiosną.
    Do obu regulatorów masz instrukcje, więc nie pytaj.
    Zaparłeś się na zmianę sterownika, zmieniłeś a instrukcja pali w ręce?
    Matizzulo
    Poziom 12  
    W instrukcji nie ma nic na ten temat.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Jest to typowy jedno-biegunowy przekaźnik
    dwustanowy.

Fragment z instrukcji. Więc nie mów, że nie ma, skoro jest.
    Matizzulo
    Poziom 12  
    Kiepski jestem z elektryki ale domyślam się że to sterownik on/off i nie reguluje modulacji palnika. Może to powoduje duże zużycie? Bo grzeje caly czas na max obrotach zamiast ograniczyc płomień?
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Wiesz, zaczynam podejrzewać, że sobie jaja robisz.
    Matizzulo
    Poziom 12  
    FOSGEN1 napisał:
    Wiesz, zaczynam podejrzewać, że sobie jaja robisz.

Nie rozumiem Cię. Przecież nie każdy wszystko wie od razu. Jeden lepiej pojmuje inny gorzej.
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Matizzulo napisał:
    Przecież nie każdy wszystko wie od razu.

wiem to po sobie. Ale szukając pomocy trzeba wykazać trochę dobrej woli i się doedukowywać. A Ty mnożysz pytania, niewiele sobie robisz z porad.
    Matizzulo
    Poziom 12  
    Stary staram się zrobić co potrafię i ile rozumiem. Pomóż mi z tym sterownikiem bo już nie wiem czy jest dobry
    FOSGEN1
    Poziom 27  
    Matizzulo napisał:
    Stary staram się zrobić co potrafię

to dobrze.

Matizzulo napisał:
    ile rozumiem

trzeba się starać zrozumieć więcej, bo niewiedza kosztuje :-(

Matizzulo napisał:
    Pomóż mi z tym sterownikiem bo już nie wiem czy jest dobry

Wiesz, już to było przerabiane zanim kupiłeś. Już wiesz, że Twój podstawowy problem, to za małe grzejniki.
    Regulacja mocy kotła do metrażu domu miała być zrobiona. Poza tym jak kupiłeś używany kocioł, to może mieć jakiegoś babola. Skoro był pan serwisant, to może nie od rzeczy byłoby odkamienić wymiennik.

Tylko nie rozumiem, czemu podajesz nieprawdziwe dane od samego początku. Skoro masz za małe grzejniki, to jakim cudem miałeś cieplej i z mniejszym zużyciem gazu?