Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic PT-AE1000 - uszkodzone taśmy paneli LCD

ciekaf 08 Sty 2014 17:22 3831 11
  • #1 08 Sty 2014 17:22
    ciekaf
    Poziom 8  

W projektorze urwane są dwie taśmy doprowadzające sygnał do paneli LCD (na zdjęciu - środkowa i prawa taśma).

Próbowałem szukać i to jest moje podstawowe pytanie czy jest możliwa wymiana samej taśmy, ale nie udało mi się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Od strony płyty oczywiście taśmę bez problemu można odpiąć natomiast nie wiem jak sprawa wygląda po stronie panelu (czy np taśma nie jest zamocowana na stałe).

na taśmach znajdują się jedynie symbole samych paneli:

L3C07U-75G00
    L3C07U-76G00
    Panasonic PT-AE1000 - uszkodzone taśmy paneli LCD Panasonic PT-AE1000 - uszkodzone taśmy paneli LCD

gdyby istniała możliwość wymiany samej taśmy teoretycznie jest kilka możliwości:
    - znaleźć uszkodzony rzutnik na jakiejś aukcji (pewnie drogo)
    - popytać w serwisach gdzie mogli wymieniać i został im uszkodzony panel
    - znalazłem cały panel za ~250 CNY (~130zł) na taobao, trzeba tylko zrozumieć jak to kupić :)

BTW z googlowania wynika że takie panele są montowane w Epsonach oraz Mitsubishi - dziwne że nie natrafiłem na żadne źródło łączące te symbole z rzutnikami Panasonica.

W najgorszym razie niezbędne będzie kupno całego LCD, pytanie tylko czy na pewno taki od Epsona/Mitsubishi będzie pasował - niestety w Panasonicu jako część zamienna występuje jedynie cały blok optyczny.

Oraz czy w modelach PT-AE2/3k są takie same panele?

Wszelkie sugestie będą bardzo mile widziane.

Dodano po 4 [godziny] 56 [minuty]:

dodatkowo znalazłem we względnie atrakcyjnej w mojej sytuacji cenie możliwość kupna uszkodzonego rzutnika AE2000 - zastanawiam się czy w przypadku gdyby wymiana samych taśm była niemożliwa, panele w PT-AE2000 pasowały by do AE1000 ...

Dodano po 11 [minuty]:

znalazłem więc wklejam dla referencji - panel z ae2000 nie zadziała (transmisja 10 bit CMOS vs 12bit mini LVDS):
    http://www.audioholics.com/hdtv-formats/epsons-d7-panel-c2-fine

0 11
  • #2 22 Maj 2014 10:30
    alex222
    Poziom 14  

Mam podobny projektor i podobny problem, mam naderwana taśmę i nie wiem co z tym zrobić. Znalazłeś może w dobrej cenie te panele? Ja widzę że są z osobna do kupienia te panele ale w granicach 70dolarów za 1 szt. Muj projektor ma panel L3C07U-85G11 a widzę że są różne modele paneli. Te panele które są nam potrzebne posiadają na taśmach procesory iloś tam bitowe i nie możliwym jest żeby pracowały na zamianę. Najgorsze jest to że te taśmy są tak małe że aż nie możliwe do polutowania na kabelkach przez co jest sie zmuszonym do zakupu nowych paneli.

0
  • #3 22 Maj 2014 11:09
    ciekaf
    Poziom 8  

byłem zmuszony odłożyć temat, ale przygotowuję się psychicznie żeby zadzwonić do serwisu - może ktoś doradzi mi po ludzku jakie są opcje. rzeczywiście modele są różne i najprawdopodobniej zdecyduję się również na zakup czegoś w podobnej cenie...

0
  • #4 22 Maj 2014 14:20
    alex222
    Poziom 14  

Dzwoniłęm do serwisu i to wygląda to tak że za same zostawienie srzętu płąci się czasami +-35 zł za zdiagnozowanie i poświęcony czas. Powiedzieli mi że po oględzinach i odczytaniu rodzaju paneli stwierdzą czy da się te panele zamówić bądz też inne częći uszkodzone i dopiero stwierdzą ile to będzie kosztowało. Zrozumiałem że oni nie bawią się w naprawianie taśm i jej lutowanie a wymieniaja po prostu na nowe panele . A tyle co oni robia to i każdy laik potrafi jedynie co to oni dodatkowo koszta naliczą za prosta robotę wymiany części :) Tak to wygląda od strony serwisu w mieście Warszawa.

Dodano po 18 [minuty]:

Ale rozumiem że nastawiasz się na naprawę swojego projektora?

0
  • #5 22 Maj 2014 14:50
    ciekaf
    Poziom 8  

zdecydowanie zamierzam doprowadzić go do użytku. brakuje mi dużego ekranu....

dam znać jak ruszę temat, choć niewykluczone że dopiero po wakacjach

0
  • #6 22 Maj 2014 14:53
    alex222
    Poziom 14  

Odnośnie dużego ekranu to nastawiłem się na malowanie ściany farbą tikurila h499 . Nawet na zagnanicznych forach jest opisane że daje super efekt. Miał bym jeszcze jedne pytanie odnośnie diody umieszczonej na płycie głównej , czy u Ciebie także najpierw po uruchomieniu świeci sie na stałe a po ok 8 sekundach zaczyna migać? Bo u mnie właśnie tak się dzieje i zastanawia mnie czy to jest normalne. Wydaje mi się że po uruchomieniu projektor sam się kontroluje i po chwili wykrywa brak komunikacji z jednym z paneli lcd i dla tego zaczyna migać ta kontrolka.

0
  • #7 16 Lis 2014 09:03
    kalos
    Poziom 15  

Jeśli uważasz że wymiana pojedynczych matryc to pikuś to jesteś w błędzie:/

0
  • #8 26 Lis 2014 20:36
    alex222
    Poziom 14  

Więc wyjaśnisz gdzie jest ten błąd ?

0
  • #9 01 Gru 2014 23:35
    kalos
    Poziom 15  

Matryce ustawia się w 3 wymiarach wszystkie muszą być w identycznej pozycji i każdy mikrometr się liczy. Wymiana matrycy która jest klejona jest nieopłacalna i prawie nie wykonalna w warunkach domowych i większości serwisów, robią to maszyny. Teraz ze względu na oszczędności nie robi się matryc skręcanych na śrubki.
    Klejenie taśm to mozolna robota ale zapewne da się to zrobić przyda się mikroskop

0
  • #10 23 Gru 2014 11:42
    alex222
    Poziom 14  

Tak tak zgodzę się z Tobą lecz w tym projektorze wymiana matrycy polega na odkręceniu czterech stożkowych śrub. Stożkowych z tego względu gdyż ten stożek trzyma wszystkie parametry ustawienia matrycy i nie da się inaczej jej zamontować. Takiej matrycy się nie skleja ją się kupuje z taśmą, montuje i koniec .

0
  • #11 17 Sty 2017 13:07
    fw6666
    Poziom 10  

Odkopię temat.
    Podobny problem.
    Naderwana jest taśma jednego z paneli LCD.
    Kilkanaście ścieżek z brzegu.
    Czy jest w Polsce jakiś dobry zakład, który może polutować taką taśmę?

0
  • #12 23 Sty 2017 20:38
    alex222
    Poziom 14  

fw666666 jaki to projektor posiadasz?model

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo