Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie lampek LED, żarówki 5630

m1s1ek 08 Jan 2014 12:24 1371 3
    m1s1ek
    Level 10  
    Chciałbym sobie podłączyć dodatkowe oświetlenie w łazience. Mam już przeprowadzony przewód do miejsca gdzie mają być lampki oraz do aktualnego włącznika światła. Wczoraj testowałem czy będzie to wszytko działało na dwóch żarówkach LED 5630. Rozpiąłem włącznik. Połączyłem stare przewody kolorami z nowym przewodem podłączyłem do włącznika i mam taki efekt, że przy włączonym włączniku pali się światło tylko górne, a jak zgaszę to obie żarówki zaczynają migać.
    Dodam, że do włącznika oryginalnie dochodziły trzy przewody (brązowy, niebieski i żółto-zielony). Nie wiem za bardzo gdzie popełniłem błąd, że mam takie dziwne zachowanie, raz że żarówka w miejscu lampek nie świeci po włączeniu, a dwa, że obie żarówki migają jak wyłącze światło.
    lukiiiii
    Level 28  
    Kolego nie obraź się, ale może poćwicz na razie na: baterii, żarówce od latarki i włączniku. Jak to opanujesz, to w ramach ćwiczeń dla zaawansowanych podłącz drugą żarówkę do tego układu.

Ps. Kolor kolorowi nierówny. Nie grzeb przy tych przewodach bo jeszcze puścisz fazę na żółtozielony do lampy.
    m1s1ek
    Level 10  
    Bez przesady :), ale fazę i zero oraz uziemienie jestem w stanie znaleźć. I tak właśnie zrobiłem nic nie kombinowałem, podłączyłem raz i jak nie działało nie ruszam. Kolega rozumiem, że wie jak to podłączyć? Jeśli tak to mógłby się podzielić swoją wiedzą :)

Dodaje załącznik, jak to ma wyglądać
    m1s1ek
    Level 10  
    Problem rozwiązany. Można zamknąć wątek.