Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria łazienkowa, kuchenna - sztywne przewody zamiast wężyków.

vodkan 08 Sty 2014 12:33 4332 6
  • #1 08 Sty 2014 12:33
    vodkan
    Poziom 2  

Dzień Dobry.

Spotkał się ktoś z system pozwalającym zamienić wężyki w bateriach na przewody stałe (prawdopodobnie rurka miedziana pokryta chromem).

Dzwoniłem po paru hurtowniach i właściwie poza armaturą sprowadzaną z zagranicy nie ma szans na uzyskanie takiego rozwiązania...

Może ktoś rozwiązał ten problem - w końcu Polak potrafi :)

Pozdrawiam.

Zbyszek

0 6
  • #3 08 Sty 2014 14:08
    vodkan
    Poziom 2  

Tak to jest to, m10 z jednej strony powinno pasować do większości baterii.
    Pozostaje druga strona, nakrętka i pewnie jakaś uszczelka mosiężna i zaworek lub kształtka... Aby wpiąć się w instalacje nie miedzianą.
    15 można wlutować w kształtkę.

Teraz tylko pytanie czy w Polsce coś takiego się dostanie.

Celem wyjaśnienia, w ostatnim czasie miałem dwie takie awarie. Ostatnia dzisiaj rano, zalałem sąsiadów i jestem pewien że wężyk był prawidłowo zamocowany. Bateria łazienkowa, kuchenna - sztywne przewody zamiast wężyków.

0
  • #4 08 Sty 2014 17:04
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Bo to są 'buble', pierwsze takie produkowane były solidne, teraz to blaszka/ troszku śniedzi i mieszkanie masz zalane!

0
  • #5 09 Sty 2014 13:02
    saskia
    Poziom 38  

Sorki za ten link z ebay-a, nie zwrocilem uwagi, wpadlo to miedzy innymi wynikami z googli i nie patrzac na naglowek sadzilem ze to jakis sklep.

Reduktor cisnienia powinien zminimalizowac sprawe pekania wezykow.

0
  • #6 09 Sty 2014 14:42
    vodkan
    Poziom 2  

Tak też i ja pomyślałem.
    W przyszłym tygodniu będę miał manometr i zmierzę ciśnienie w sieci.

0
  • #7 09 Sty 2014 20:14
    saskia
    Poziom 38  

Cisnienie w sieci zazwyczaj jest odpowiednie, najgorsze sa gwaltowne skoki cisnienia w sieci, co bywa dosc czeste, a wodociagi umywaja rece, bo trudno udowodnic ze to ich wina. Wystarczy chwila powyzej progu wytrzymalosci i pozamiatane.

0