Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Playstation 3/NEC AS221wm/PC - Połączenie konsoli do dwóch urządzeń wyjściowych

roger36 08 Sty 2014 13:23 1236 14
  • #1 08 Sty 2014 13:23
    roger36
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Ponieważ to mój pierwszy post na forum chciałbym na początku przywitać się z użytkownikami.

Mój problem wygląda następująco:
    Niewielkim nakładem finansowym (do 250zł) chciałbym zrealizować połączenie konsoli PS3 SuperSlim z komputerem PC i monitorem NEC AS221wm (złącza VGA oraz DVI-D). Aktualnie konsola jest podpięta jedynie do monitora poprzez kabel HDMI-DVI.

Na monitorze chciałbym uzyskać jakość 760p, 1080p lub 1080i. Połączenie z komputerem ma służyć do przechwytywania obrazu z gry i dopuszczam tu możliwość obniżenia jakości (w końcu zależy mi na rozwiązaniu budżetowym).

Przede wszystkim zależy mi nie na jakości przechwyconego obrazu, a na zachowaniu komfortu z gry na monitorze. Po spędzeniu na szukaniu odpowiedniego rozwiązania prawie dwóch dni wiem, że może to być conajmniej trudne dlatego zwracam się o pomoc tutaj.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 14
  • #2 09 Sty 2014 11:24
    anmedia
    Poziom 39  

roger36 napisał:
    że może to być conajmniej trudne

Nie tyle co trudno, ale co bardzo kosztowne. Do komputera musisz zakupic modul/karte do przechwytywania obrazow. Im lepsza jakosc tym drozsza karta. Najtaniej przechwytywanie wyjdzie z wejsc analogowych (karty TV). Chcac uzyskac obraz jakosci HD konieczny jest zakup modulu z wejsciami cyfrowymi np HDMI. Koszt od 400zl.

0
  • #3 09 Sty 2014 15:17
    roger36
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź.
    Tak, rozwiązania z kartą przechwytującą już przeglądałem. Niestety na dzień dzisiejszy przekracza to mój budżet dlatego szukam czegoś tańszego.
    Zastanawiam się nad rozwiązaniem, w którym sygnał z ps3 puściłbym po YPrPb do dowolnego HD PVR z takim wejściem. Następnie z takiego HD PVR puściłbym złączem HD-DVI sygnał wideo do monitora oraz złączem usb na dysk przenośny (tam byłby zapisywany).
    Czy taka opcja wchodzi w grę? Jest szansa, że to zadziała?

0
  • #4 09 Sty 2014 16:44
    grubs
    Poziom 32  

A daj przykład takiego HD PVR które ma wejście YPrPb a wyjście DVI.
    Musiałby zamieniać sygnał analogowy na cyfrowy czyli musiałby mieć dodatkowo jakiś wewnętrzny konwerter.
    Prędzej szukaj jakiegoś z wyjściem i wejściem HDMI i wtedy do monitora puścisz kablem Hdmi - DVI.
    Tylko co wtedy z dźwiękiem.
    Znalazłem coś podobnego o czym piszesz. Powinno być ok.
    Link

0
  • #5 09 Sty 2014 17:03
    roger36
    Poziom 9  

Problemem z wyjściem HDMI jest HDCP co sprawia, że nie każdy dekoder będzie odpowiedni dlatego myślałem o rozwiązaniu wykorzystującym YPrPb.
    Tak jak pisałem na początku zależy mi na rozwiązaniu tanim więc rzucone przez Ciebie niestety nie spełnia założeń. Ale mimo to dzięki za odpowiedź :)

0
  • #6 09 Sty 2014 19:22
    anmedia
    Poziom 39  

roger36 wszystkie urzadzenia do przechwytywania w HD sa bardzo drogie i napisalem to wczesniej. Stosunkowo przyzwoite ceny ma AverMedia, ale i tam ponizej 400-500zl nie znajdziesz kompletnie nic.

0
  • #7 09 Sty 2014 19:27
    roger36
    Poziom 9  

Dlatego napisałem już na wstępie, że nie zależy mi na wysokiej jakości nagrywania.
    Tak jak wspomniałem na wstępie nagranie nie musi mieć jakości HD, jedynie na monitorze podczas gry chciałbym takową uzyskać. Problemem tu jest podzielenie sygnału tak aby można go było nagrać w dowolnej jakości, ale w tym samym czasie odtworzyć na monitorze (grać w czasie rzeczywistym) w jakości HD (na co pozwala kabel komponentowy lecz tu znowu pojawia się problem z konwersją komponent-DVI).
    Mam nadzieję, że teraz wyrażam się jaśniej :3

EDIT:
    Potrzebuję czegoś na zasadzie ROXIO game capture. Obraz HD na wyjściu, nagrywanie z 480p.

0
  • #8 09 Sty 2014 19:43
    grubs
    Poziom 32  

ale wtedy potrzebujesz urządzenie z konwerterem więc jak już napisano nie licz na tanie rozwiązanie.
    Sam konwerter kosztuje powyżej 200 zł.

0
  • #9 09 Sty 2014 19:55
    anmedia
    Poziom 39  

Mozesz zrobic zdjecie wszystkich wyjsc video z tej konsoli? I jeszcze jedno, czy ta konsola pozwala na jednoczesne wyprowadzeniu obrazu na wszystkie wyjscia, czy w menu jest jakis opcja wyboru?

0
  • Pomocny post
    #11 09 Sty 2014 20:02
    anmedia
    Poziom 39  

roger36 napisał:
    Konsola pozwala na wybranie tylko jednego wyjścia, na które będzie kierowany sygnał wideo.

No to widzisz dyskusja wogole nie ma sensu. Z wyjscia cyfrowego nie zrobisz rozgaleznika. Sa oczywiscie odpowiednie moduly ale to i tak podniesie znacznie koszt. Wiec jedyna mozliwosc w tej chwili to wprowadzenie sygnalu do komputera i z komputera do TV albo analogowo albo cyfrowo.

I zebys czasem nie wpadl na pomysl zakupu takiego rozgaleznika, bo uszkodzisz sprzet:

Playstation 3/NEC AS221wm/PC - Połączenie konsoli do dwóch urządzeń wyjściowych

0
  • #12 09 Sty 2014 20:07
    roger36
    Poziom 9  

Czyli pozostaje karta tak jak wspomniałeś na początku. No nic, dzięki.
    A nie orientujesz się może jak z opóźnieniami w takim sprzęcie?

0
  • #13 09 Sty 2014 20:12
    anmedia
    Poziom 39  

roger36 napisał:
    A nie orientujesz się może jak z opóźnieniami w takim sprzęcie?

W jakim sprzecie?

0
  • #14 09 Sty 2014 20:31
    roger36
    Poziom 9  

Avermedia DarkCrystal HD Capture Pro na przykład. Wydaje się sensownym rozwiązaniem, obsługuje HDMI z HDCP.

0
  • #15 09 Sty 2014 20:51
    anmedia
    Poziom 39  

Tak, jest to juz cos. Tylko w tym rozwiazaniu wszystko idzie na monitor, no chyba ze masz dobra karte graficzna to obraz mozesz wypuscic dodatkowo na TV.

0