Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod błędów w zmywarce INDESIT IDE 42

bodziojoy 08 Sty 2014 13:29 2301 7
  • #1 08 Sty 2014 13:29
    bodziojoy
    Poziom 7  

Poszukuję interpretacji kodów błędów w zmywarce INDESIT IDE42 .Zmywarka zaczyna zmywać pobiera wodę wyrzuca tabletkę a po czasie zmywania wypompowuje wodę i zatrzymuje się i zaczynają migać dwie diody druga i czwarta licząc od prawej strony.
    Proszę o informację gdzie leży przyczyna czy to czujnik poziomu cieczy
    Dodatkowo interesuje mnie jak regulować ten czujnik ma on dwie śruby do regulacji czy można za pomocą nich zwiększyć poziom wody albo pozbyć się tego błedu

0 7
  • #2 08 Sty 2014 14:13
    egon42
    Poziom 37  

bodziojoy napisał:
    Dodatkowo interesuje mnie jak regulować ten czujnik ma on dwie śruby
    Kolego żadnych czujników się nie reguluje tylko jak jest coś nie tak i jest uszkodzony to wymienia się go na nowy chyba że chcesz sobie zalać całe mieszkanie i sąsiadów też.

0
  • #3 09 Sty 2014 10:16
    bodziojoy
    Poziom 7  

O.K. regulację czujnika zostawmy w spokoju, a co z moim problemem mrugania dwóch diod i zatrzymywania się cyklu zmywania po tym jak wypuści wodę po zmywaniu i nie startuje płukanie? Co może być tego przyczyną?

0
  • #4 09 Sty 2014 11:04
    nares
    Specjalista AGD

bodziojoy napisał:
    mrugania dwóch diod

Których od LEWEJ?

0
  • #5 09 Sty 2014 13:28
    bodziojoy
    Poziom 7  

druga i czwarta mryga

Dodano po 1 [minuty]:

Mrugają druga i czwarta licząc od lewej strony , w pierwszym poście pokręciłem z prawą ---ale to jest faktycznie lewa

0
  • Pomocny post
    #6 09 Sty 2014 21:00
    nares
    Specjalista AGD

Problem z układem grzewczym.

0
  • #7 10 Sty 2014 09:22
    bodziojoy
    Poziom 7  

Dosyć ogólnie powiedziane, ale dzięki będę sprawdzał co jest nie tak z grzaniem. Na razie dzięki odezwę się po sprawdzeniu układu grzania

0
  • #8 10 Sty 2014 20:32
    bodziojoy
    Poziom 7  

na dzień dzisiejszy sprawdziłem układ grzania i po wymianie kondensatora 1mikro/250V zmywarka zaczęła normalnie pracować dzięki za podpowiedź gdzie szukać, a na przyszłość to może by tak ktoś podzielił się informacją o możliwych błędach i ich sygnalizacji w tej zmywarce. dla potomnych to na pewno by była dobra lektura i nauka dla nas też

0