Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku na telewizorze połączonym z komputerem

Shinek6 08 Sty 2014 13:32 1482 6
  • #1 08 Sty 2014 13:32
    Shinek6
    Poziom 2  

Witam, podłączyłem telewizor do komputera za pomocą kabla HDMI, obraz jest, jednak dźwięk odtwarzany jest wyłącznie na komputerze.

Telewizor: LG LED TV 32LN5400

Komputer: procesor: Intel Core i5-3570K @ 3,4 GHz
    Płyta główna: Asus P8Z77-V LE Plus
    Grafika: Gigabyte Radeon HD 7870
    Karta dźwiękowa: Asus Xonar D1 PCI 7.1 Audio Card

Po podłączeniu Hdmi do telewizora i do karty graficznej wszedłem w opcje grafiki (Catalyst Control Center) i ustawilem sobie telewizor jako drugi monitor, jednak dźwięk nadal odtwarzany jest na komputerze, a w opcjach dźwięku telewizor się nie ukazuje (tak samo jak w Xonar D1 Audio Center). Wydaje mi się, że jest to spowodowane odłączeniem przeze mnie zintegrowanej karty dźwiękowej na płycie głównej (jednak wymagała ode mnie tego nowa karta).
    Stąd moje pytanie, czy jest możliwość samym HDMI na przesłanie dźwięku, czy muszę dokupić jakiś dodatkowy kabel do samego dźwięku i puścić go bezpośrednio z karty dźwiękowej? Pytam, bo średnio znam się na elektronice, a podobnego tematu na forum jakoś nie znalazłem.

0 6
  • #2 08 Sty 2014 13:36
    OK2STO
    Poziom 19  

Tak jest mozliwosc, musisz w opcji karty dziwiekowej dat opcje wyjscie HDMI.
    Jarda

0
  • #3 08 Sty 2014 15:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Shinek6 napisał:
    muszę dokupić jakiś dodatkowy kabel do samego dźwięku i puścić go bezpośrednio z karty dźwiękowej?

Dokładnie tak musisz zrobić, podać dźwięk z płyty głównej, do karty graficznej.

0
  • #4 12 Sty 2014 11:00
    Shinek6
    Poziom 2  

OK2STO napisał:
    Tak jest mozliwosc, musisz w opcji karty dziwiekowej dat opcje wyjscie HDMI.
    Jarda

Niestety nie mam takiej opcji, ale chyba wiem dlaczego. Na karcie pudełku karty dźwiękowej znalazłem napis "Connecting VGA card via new S/PDIF header for HDMI output" i na internecie znalazłem instrukcję w której jest to opisane (bo w mojej nie ma...) i wychodzi na to, że potrzebuje kabla S/PDIF 3-pinowego dla dźwiękowej i 2-pinowego dla grafiki, jednak w pudełku takiego nie mam.
    Wiecie może gdzie się można zaopatrzeć w taki kabel? Jak na allegro wpisalem S/PDIF to wyskakuja takie duże kable, które na pewno nie będą pasować.

0
  • #5 12 Sty 2014 14:29
    OK2STO
    Poziom 19  

Mam pytanko, jaki masz system operacyjny, win 7,XP , napisz.
    Jarda

0
  • #6 12 Sty 2014 15:20
    Shinek6
    Poziom 2  

Korzystam z Windows 7.
    A tak wygląda to okno urządzeń do odtwarzania po otwarciu. Myślę, że skoro musiałem odłączyć zintegrowana dźwiękówkę, to zniknęła ta opcja z płyty głównej.
    Brak dźwięku na telewizorze połączonym z komputerem

0
  • #7 12 Sty 2014 15:33
    OK2STO
    Poziom 19  

OK masz racje, ja tam mam opcje HDMI, jest mi przykro, pozdrawiam.
    Jarda

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo