Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Quad 150 - Zaplon + instalacja ze skutera do Quada 150-250

lukassikora 08 Jan 2014 14:02 4467 5
 • #1
  lukassikora
  Level 9  
  Witam! Nie wie ktoś może czy cały zapłon + instalacja z chińskiego skutera będzie pasować do quada 150-250? W moim quadzie z nieznanej przyczyny pali moduły, które swoje kosztują. Ogólny burdel i chaos w instalacji, dlatego chcę tam zamontować nowy zapłon i instalacje z chińskiego skutera. Jest to wykonalne?
 • #2
  dr.hannibal
  Level 22  
  lukassikora wrote:
  Jest to wykonalne ?

  Wszystko jest wykonalne tylko nie zawsze opłacalne...
  lukassikora wrote:
  z chinskiego skutera

  lukassikora wrote:
  quada 150-250

  To trochę za mało aby powiedzieć czy to będzie pasować... nazwa, model, jakieś oznaczenia?!
 • #3
  Staszek49
  Level 35  
  Tak na początek, jeśli znasz się na "elektryce", to skombinuj schemat elektryczny Twego pojazdu (np. z internetu) oraz miernik elektryczny i przywróć instalację elektryczną (połączenia) do fabrycznego stanu, bądź skorzystaj z pomocy fachowca. Po wykonaniu tej czynności, metodą prób należy eliminować uszkodzone podzespoły i zastępować je sprawnymi, aż do momentu uruchomienia pojazdu. Odwagi.
 • #4
  lukassikora
  Level 9  
  zebym ja wiedzial co to za quad dokladnie to bym powiedzial ale niestety zadnej nazwy . Tyle wiem ze jest to automat CVT , z cylindrem poziomym , wyrob chinski . Moduly pali po ok 15 sekundach .
 • #5
  dr.hannibal
  Level 22  
  W takiej sytuacji podmiana instalacji to najgorsze co możesz zrobić, tym bardziej że nia masz ani oznaczeń, ani modeli, producentów, symboli, schematów itd... czyli było by to po prostu podłączanie w ciemno - efekt był by na 100% taki że nic by nie działało.
  Dużo lepszym rozwiązaniem jest zrobienie porządku i naprawienie tej instalacji co już jest.
  lukassikora wrote:
  Moduly pali

  Sprawdzałeś jakie sygnały i napięcia dochodzą do modułu? (rozumiem że chodzi o moduł zapłonowy)
 • #6
  kamot
  Level 11  
  Po co zmieniać całą instalacje. Wystarczy zmienić fragment od zapłonu/iskrownika do miejsca z modułami ładowania i zapłonu włącznie. Dalej nie ma znaczenia co to za instalacja. Jeśli pali Ci moduły to najprawdopodobniej zapłon/iskrownik. Reszta instalacji nie ma w ogóle wpływu na moduł CDI. Steruje nim tylko stacyjka zwierając go do masy przy gaszeniu (w większości przypadków)