Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE Xperia mini pro sk17i - Nie włącza się, nie ładuje, nie działa.

08 Sty 2014 14:51 5088 12
  • Poziom 11  
    Witam, zostałam obdarowana Se xperia mini pro sk17i. Poprzedni właściciel nie był dla niej miły (rozbita szybka, brak oryginalnej ładowarki). Telefon nie działa i ma rozładowaną baterie w 100%(sprawdzane miernikiem), przez co rozumiem, że nie ładuje się(zostawiałam go na 30-40 min na ładowarce i nic się nie zmieniło). Sprawdzałam na kilku ładowarkach i pod usb też nic. Po zmierzeniu napięcia jakim bateria jest ładowana przez telefon wychodzi 0,48V (wydaje mi się, że to za mało). Miał ktoś podobny problem i wie co zrobić, aby naprawić ją w domowym zaciszu? Czy pozostaje wymiana płyty głównej? Czytałam gdzieś wcześniej, że czasami pomaga przelutowanie gniazda od ładowarki, ma to sens? Z góry dziękuję! + dopowiem wszystkie informacje jakie będą potrzebne. Pozdrawiam!

• Poziom 32  
    Bateria jest tak rozładowana że ładowarka nie może jej podnieść, podstaw inną baterie i wtedy sprawdź.
  • Poziom 2  
    A próbowałeś sprawdzić kabel w ładowarce. Może jest gdzieś przerwany.
  • Poziom 27  
    Bez pobudzenia ogniw się nie obejdzie aby można było ją naładować ładowarką do rozruchu telefonu jest potrzebne napięcie wynoszące z rzędu 3.51V bateria nadaje się do wymiany i to raczej jest problemem z uruchomieniem telefonu. :D
  • Poziom 13  
    Ale nie koniecznie od razu po podpięciu ładowarki do płyty, napięcie nie będzie wysokie. Możliwe, że nie jest duże bo nie wykryło baterii, jednak to mało prawdopodobne. Druga sprawa, jeśli takim napięciem (0.48V) ładowałeś baterie to chyba się nie dziwisz, że się nie naładowała? W ten sposób co najwyżej uszkodzisz baterie, zapewne już jest do wymiany.
    Kopnij baterie napięciem 9-12V przez ok 3s i podaj napięcie na baterii. Jeśli będzie odpowiednio wysokie sprawdź czy tel się na niej uruchomi (po ówczesnym doładowaniu jej ), jeśli po próbach uruchomienia telefon się nie włączy, a bateria straci napięcie (do końca oczywiście) to znaczy, że płyta do wymiany.
  • Poziom 27  
    wielkadziura chyba chcesz mieć dziewczyne na sumieniu.Nic ma nie "Kopać" ma wymienić na nową oryginalną baterie.
  • Poziom 13  
    czarny244 napisał:
    wielkadziura chyba chcesz mieć dziewczyne na sumieniu.Nic ma nie "Kopać" ma wymienić na nową oryginalną baterie.

Ale po co ma próbowac na nowej baterii? Mi chodziło raczej o wykożystaniu tej baterii w celach testowych, nie użytkowych :-) , bo już zapewne ma z 20% swojej prawdziwej pojemnośći. Ja zawszę w ten sposób ,,ożywiam" ogniwa i nic się nie dzieje :-D
  • Poziom 11  
    #2 nie mam na razie drugiej baterii, aby sprawdzić, więc bazujemy na tej co jest.
    #3 Napisałam, że sprawdzałam na kilku ładowarkach, więc swoje 3 pkt za odpowiedź dostałeś...
    #4 #5 Też myślałam nad tym, że może wzrosnąć to napięcie jak bateria ruszy dopiero, ale to się okaże. Po traktuję ją tym 9-12V, żeby pobudzić i zobaczymy wszystko.
    #6 Nie będzie miał nikogo na sumieniu, wszystko będzie tak, żeby było bezpiecznie. (Mam kupić nową oryginalną baterie, a okaże się, że płyta główna i będzie mniej ciekawie...)

Wieczorem (po 20 godzinie) napisze co z tą baterią. Dziękuję za dotychczasową pomoc.
  • Poziom 13  
    czarny244 napisał:
    Bez pobudzenia ogniw się nie obejdzie aby można było ją naładować ładowarką do rozruchu telefonu jest potrzebne napięcie wynoszące z rzędu 3.51V bateria nadaje się do wymiany i to raczej jest problemem z uruchomieniem telefonu. :D

Co do tego, każdy telefon potrzebuje innego napięcia do rozruchu, więc proszę się nie wzorować na tym :-D
  • Poziom 27  
    wielkadziura to coś mało jesteś poinformowany po podaniu napięcia 3.5V spokojnie wystartuje właśnie mam ten model na stole i na zasilaczu spokojnie odpala.Nie będe wchodził z tobą w dalszą dyskusje bo nie ma sensu.Oczywiście pisze tu o napięciu rozruchowym w którym telefon wystartuje z baterią jednak zasygnalizuje baterie rozładowaną i się wyłączy do pełnego naładowania baterii napięcie powinno wynosić z rzędu 4.1-4.2V. Oczywiście nie sugerujemy się samym napięciem bo to że jest odpowiednie napięcie to nie oznacza że bateria jest sprawna i nie ma spadku napięcia przy rozruchu usterkę możemy wykluczyć jedynie po wymianie baterii na inną na testerze bat lub na zasilaczu serwisowym sprawdzić zachowanie danego urządzenia.
  • Poziom 13  
    czarny244 napisał:
    wielkadziura to coś mało jesteś poinformowany po podaniu napięcia 3.5V spokojnie wystartuje właśnie mam ten model na stole i na zasilaczu spokojnie odpala.Nie będe wchodził z tobą w dalszą dyskusje bo nie ma sensu.Oczywiście pisze tu o napięciu rozruchowym w którym telefon wystartuje z baterią jednak zasygnalizuje baterie rozładowaną i się wyłączy do pełnego naładowania baterii napięcie powinno wynosić z rzędu 4.1-4.2V. Oczywiście nie sugerujemy się samym napięciem bo to że jest odpowiednie napięcie to nie oznacza że bateria jest sprawna i nie ma spadku napięcia przy rozruchu usterkę możemy wykluczyć jedynie po wymianie baterii na inną lub na zasilaczu serwisowym sprawdzić zachowanie danego urządzenia.

Źle mnie zrozumiałeś, raczej to nie była informacja dla cb, tylko dla innych co będą kiedyś czytać te tematy. Co do baterii zazwyczaj jak je ładowałem, napięcie dochodziło do 4,2V i bateria była naładowana. Co do sugerowania, też wiem że napięcie nie jest wyznacznikiem stanu akumulatora.
    A i nie mówiłem co do napięciu o konkretnym modelu (w tym temacie Sony sk17i ) ale o wszystkich telefonach.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie! Przy 3,48V nie ruszył telefon, po powyżej 3,5V (w moim wypadku 3,6V) ruszył i się ładuje, od razu go włączyłam i się odpalił, ale bardzo się grzeje (od środka na klawiaturze). Drugi problem, ma zbitą nie tylko szybkę, a ekran też, ale moim zdaniem dotyk chodzi, bo reaguje na klawisz wstecz i opcje. Poczekam, aż naładuje się i sprawdze czy bateria będzie miała 4,2V. Dam rade bez widzenia ekranu przywrócić go do ustawień fabrycznych? Jakoś przez usb? Czy odblokowuje się klawiatura, jak się go rozsuwa? Pozdrawiam :-)
  • Poziom 11  
    Jednak coś jest zepsute, bo nie ładuje się, a wręcz rozładowuje. Albo taka bateria słaba albo uszkodzona jednak płyta główna, dobra temat rozwiązany. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!