Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Clas 24ff - Drobny wyciek z zaworu trójdrożnego

08 Sty 2014 17:17 6327 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    od wczoraj mam mały problem z kotłem Ariston Clas 24 FF, otóż zaczęła z niego kapać woda. Wyciek jest z obiegu C.O. i nie jest mocny ale... Otworzyłem kocioł i woda wycieka z zaworu trójdrożnego z tego miejsca:

Ariston Clas 24ff - Drobny wyciek z zaworu trójdrożnego

Nim rozbiore pół pieca żeby to zobaczyć chciałbym się dowiedzieć czy jest tam jakieś uszczelnienie przez które może kapać woda i są jakieś zestawy naprawcze, czy jest do wymiany cały zawór, który swoje kosztuje. Zawór uszkodzony nie jest bo ogrzewanie działa normalnie.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc
  • Poziom 15  
    polaczenia powinly byc uszczelniane oringami
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jeśli kapie woda pod silnikiem zaworu 3-drożnego to nic nie uszczelnisz.
    Trzeba wymienić zestaw naprawczy zaworu trójdrożnego ( koszt ok 100 zł).
    Jeśli tego nie wymienisz a wodę zassa silnik zaworu to zwiększy koszt do ok 380 zł.

Wezwij serwis niech wymieni zestaw.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie, dzwoniłem do serwisanta wczoraj i powiedział, że cały zawór do wymiany koszt z robocizną 420 zł.

edit:
    Dzwoniłem dziś i powiedział mi, że do tego zaworu nie ma zestawu naprawczego bo uszczelnienie jest na wprasowanym pierścieniu...
    Będzie dziś to zobaczę jak zdemontuje zawór czy faktycznie nie da się nic zrobić.
  • Poziom 7  
    Być może po rozebraniu zaworu wystarczy wyczyścić iglicę (trzpień) zaworu z osadu który może powodować drobny wyciek.
  • Poziom 1  
    Wie ktoś może jak zdemontować i oczyścić ten zawór?co trzeba pokolei zrobić.....