Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer się spalił z winy zasilacza?

28 Mar 2005 15:28 1472 6
  • Poziom 18  
    witam mam staruszka kompa AMD 233 podlaczylem go i poczulem niemily zapach,pozniej nie chcial wystartowac ,napiecia sa sprawdzalem w czerwonym 5.24V,czarny to masa i zolty 12V,co moglo sie przyjarac?z jakiej przyczyny?co mam teraz zrobic?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    byc moze od kurzu sie i troche wilgoci ??
  • Poziom 18  
    wczesniej byl u kolegi jak przywiozlem i podlaczylem to zasmierdzialo.
    jezeli to plyta by sie zjarala a mam zasilacz stary to czy jakbm kupil plyte: GA686BX ATX + procesor PENTIUM II 300 MHz a nie mam zasilacza ATX tylko starszy to dalboby sie go jakos przerobic?czy ten ATX ma inne wtyczke?
  • Pomocny post
    R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Skąd wiesz, co się spaliło? Powąchaj płytę, procesor, kartę grafiki, wsadź nos do zasilacza. Powiedz nam, skąd czujesz najintensywniejszy zapach?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Najszybciej coś w zasilaczu mogło pójść. Próbowałeś podłączać inny zasilacz? Płyta nie wystartuje zanim nie dostanie sygnału PowerGood (PG) z zasilacza (on był prowadzony bodajże pomarańczowym przewodem). Chyba że masz płytę zasilaną z zasilacza ATX!?
  • Poziom 18  
    rozkrecilem zasilacz (nie ATX) ,w srodku jest bardzo zakurzony,nic zbytnio nie czuje bo to mi sie stalo dwa dni temu,moze jutro skombinuje jakis inny zasilacz to bym sprawdzil

dalem inny zasilacz i tez nie dziala ,mam pytanie,czy plyta atx bedzie dzialac na starym zasilaczu?