Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć sieć między budynkami

08 Sty 2014 18:20 2568 24
  • Poziom 12  
    Witam.Mam pytanie.Mam 3 komputery 1 w BUDYNKU A a dwa pozostałe w BUDYNKU B(obecnie tak mam podłączone).Przedstawie to na rysunku

Pytanie brzmi czy mogę połączyć router który mam w budynku A do routera ktÓry byŁ by w budynku B a tam KOMP2 i KOMP3 połączyć bezprzewodowo używając tego routera i anteny wifi na usb??Schemat na drugim rysunku

http://www.komputronik.pl/product/146673/Sprz...P_Link_karta_Wi_Fi_USB_150Mb-s_TL_WN722N.html

http://allegro.pl/tenda-w311r-router-wifi-150mbps-laptop-tablet-ipad-i3794742454.html

PROSZE O POMOC
  • Poziom 23  
    Router nie jest potrzebny zastosuj switcha.

Oczywiście opcja WiFi również bedzie OK.
  • Poziom 12  
    A jaki switch z wifi polecacie by rozwiązać mój problem??
  • Poziom 23  
    Switch z WiFi to raczej nie. Albo Switch albo router z WiFi.
  • Poziom 12  
    a ja potrzebuje połączyć KOMP2 i KOMP3 bezprzewodowo więc czemu piszesz ze mam użyć switcha a nie router???Nie chce ciągnąć kabli...
  • Moderator - Sieci, Internet
    Twój opis nie bardzo pokrywa się z rysunkiem, stąd zapewne te niejasności. Jak rozumiem router znajdujacy się w budynku A zostaje, a Ty masz jeszcze w zapasie drugi i ten chcesz podłączyć z routerem "A" i do niego przewodowo podpiąć komputer 2 i bezprzewodowo komputer 3. Owszem, jest taka możliwość, jeśli wszystkie komputery mają być w tej samej sieci, trzeba będzie na routerze "B" wyłaczyć serwer DHCP, ustawić niekolidujący adres IP na LAN i spiąć portem LAN z routerem "A". Można też połączyć standardowo do WAN, bez wyłączenia DHCP na nim, ustawić tylko (albo sprawdzić) czy na LAN nie jest wykorzystywana taka sama podsieć jak w routerze "A", i ewentualnie to zmienić. W tym wypadku nie będzie jednak bezpośredniej łączności z komputera 1 do komputerów 2 i 3.
  • Poziom 12  
    router znajdujacy się w budynku A zostaje, a Ty masz jeszcze w zapasie drugi i ten chcesz podłączyć z routerem "A" i do niego przewodowo podpiąć komputer 2 i bezprzewodowo komputer 3. Owszem, jest taka możliwość, jeśli wszystkie komputery mają być w tej samej sieci, trzeba będzie na routerze "B" wyłaczyć serwer DHCP, ustawić niekolidujący adres IP na LAN i spiąć portem LAN z routerem "A".

Oto właśnie mi chodzi.Czyli mogę połączyć oba routery takim samym kablem ktorym bede łączył router w budynku B z KOMP2?Z jakiego poziomu wyłączyć ten serwer DHCP???tak jak w routerze w bydynku A poprzez 192.168.1.1???
    Kevin Sikora napisał:
    Z jakiego poziomu wyłączyć ten serwer DHCP???tak jak w routerze w bydynku A poprzez 192.168.1.1???

Tak samo, tylko nie wiem, czy jest to adres 192.168.1.1 - może mieć inny domyślny/ustawiony. A jeśli jest to 192.168.1.1 i taki adres jest na routerze "A", to należy go na "B" koniecznie zmienić.
  • Poziom 12  
    ale chyba tej bramy domyslnej nie idzie zmienic...czy idzie bo nie jestem pewien.Czy ten router co podałem i ta antena będą dobre???czy zasięg tej antent wifi usb będzie dobry???
  • Poziom 12  
    dobra antena i router do tej sieci czy nie?????
    Kevin Sikora napisał:
    ale chyba tej bramy domyslnej nie idzie zmienic...czy idzie bo nie jestem pewien.

W routerach, które widziałem da się, przynajmniej dwa ostatnie oktety.

Kevin Sikora napisał:
    Czy ten router co podałem i ta antena będą dobre???czy zasięg tej antent wifi usb będzie dobry???

Uściślijmy, to nie jest antena a karta/sieciowy interfejs bezprzewodowy na USB. Nikt Ci, nie znając budynku, nie określi ani nie zagwarantuje prawidłowości działania (zasięgu). W większości przypadków wszystko działa poprawnie, ale czasem zdarzy się takie środowisko/ściany, że i przez jedną zasięg ginie... Tego modelu routera nie spotkałem, ale jeśli ma praktycznie działać tylko jako switch/AP, to się każdy powinien z takim zadaniem wyrobić :).
  • Poziom 12  
    Dzieki wielkie
  • Poziom 12  
    Witam.Chciałbym odświeżyć temat.Zmieniłem usługodawce internetowego z netii na internet z kablówki i mam problem z rozdzieleniem internetu ponieważ dostałem modem cisco 2100 cable modem i nie posiada on wifi ani wyjść lan(ma jedno wyjście tylko).Pytanie brzmi-jak to podłączyć żebym miał internet w budynku A oraz budynku B dodając że w budynku B mam dodatkowo 2 tablety z wifi.Co zakupić??Kabel z budynku A do budynku B przeciągnięty.
  • Poziom 12  
    czy jest jakiś sposób by podłączyć sie do sieci kablowej jeśli modem nie ma wifi tylko modem cisco2100.Proszę o pomoc co dokupić by działało
  • Poziom 37  
    Kevin Sikora napisał:
    czy jest jakiś sposób by podłączyć sie do sieci kablowej jeśli modem nie ma wifi tylko modem cisco2100.Proszę o pomoc co dokupić by działało

Czy w budynku B ma byc tylko WiFi czy tez internet na kablu?
    Jesli tylko WiFi to kupujesz access point. Jesli Takze na kablu to router z WiFi.
    W budynku gdzie stoi modem, musisz miec cos z gniazdami Lan. Czyli router.
    Najpewnie byloby kupic 2x router z WiFi. Jakie routery to zalezy od Twoich potrzeb, ile potrzebujesz komputerow podlaczyc po Lan, i jakiej proedkosci potrzebujesz po WiFi.
  • Poziom 12  
    Na dzień dzisiejszy tylko mam 2 tablety z wifi ale może w przyszłosci będę miał pc to na kablu by się tez przydało.Prędkości chciałbym mieć zbliżone do tych co mam na komputerze w budynku A.
  • Poziom 37  
    Kevin Sikora napisał:
    Na dzień dzisiejszy tylko mam 2 tablety z wifi ale może w przyszłosci będę miał pc to na kablu by się tez przydało.Prędkości chciałbym mieć zbliżone do tych co mam na komputerze w budynku A.

To kup 2 razy router z WiFi. W budynku B, wpinasz sie kablem do portu LAN (nie WAN). WiFi konfigurujesz to bracy jako access point. Masz wtedy cos w rodzku switcha z WiFi.

Czy G, czy N 150mbit, czy N 300mbit, to zalezy od Twoich potrzeb. Ja niestety nie mam magicznej kuli, zeby stwierdzic ile to jest: "predkosc zbliozona do tego co na kopmuterze w budynku A".
  • Poziom 12  
    Ok a co z drugim routerem?Jak połączyć i skonfigurować z modemem cisco2100 w budynku A?
    W budynku A normalnie jak router - modem do WAN, reszta urządzeń do LAN/WiFi. To on będzie udostępniał połączenie dla całej sieci.
  • Poziom 12  
    i kazde urzadzenie bedzie mialo swoje ip tzn bedzie mozna grac online pomiedzy uzytkownikami budynkow???
    Tak, będzie to topologia praktycznie równoważna takiej, jakbyś połączył wszystkie swoje komputery do jednego routera.
  • Poziom 12  
    Bardzo dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że konfiguracja nie będzie zbyt trudna i nie będę musiał znów pytać o radę.
  • Poziom 12  
    Proszę mi jeszcze tylko doradzić jakie routery mam zakupić.Mój usługodawca dysponuje transferem max 10Mbps
    10Mbps "pociągnie" każdy router, który znajduje się w aktualnej ofercie.