Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PEUGEOT Expert '09 - BSM R03 - wariują światła, wycieraczki, kontrolki

08 Sty 2014 18:40 5010 3
  • Poziom 10  
    Witam.

Znalazłem podobny temat, ale dotyczy 207 z 96 roku, nie jestem pewien czy BSM będzie takie samo.

Mam do zrobienia Experta z 1999 roku, objawy:
    - wariują kontrolki (po odpaleniu zapalają się po chwili kontrolki od ABS, checkengine, na zmianę STOP i kontrolka od hamulców, co chwila piszczy)
    - na biegu jałowym kręci się max do 2,5 tys obrotów (jakby miał blokadę), podczas jazdy chodzi normalnie
    - na postoju same zapalają się światła mijania i włączają wycieraczki

BSM wyczyszczone kontaktem i szczoteczką, niektóre bezpieczniki były zaśniedziałe, niestety nie pomogło to w żaden sposób, nie wymontowywałem go jeszcze ponownie, musiałem zrobić miejsce na szybką naprawę innego auta i w między czasie zasięgnąć porady.

Chodzi mi głównie o odpowiedź czy Waszym zdaniem jest szansa na naprawę czy od razu szukać BSM, jeśli opłaca się grzebać to potrzebuję porady gdzie i czego szukać oraz schematu, jeśli się nie opłaca to co niesie za sobą wymiana, co trzeba programować itp... niestety nie mam lexii, jedynie CDIF2, ewentualnie zastanawiam się nad zakupem ryżowej.

Jeśli piszę mało profesjonalnie, to dlatego, że do tej pory zajmowałem się blacharką i lakiernictwem, w mechanice trochę raczkuję, ale sytuacja na rynku jest jaka jest i trzeba łapać klienta również na naprawy tego typu.

BSM R03 9664706080 zdjęcie w załączniku

Pozdrawiam

zapomniałem o jednym istotnym szczególe - jeden z przekaźników cały czas wyraźnie brzęczy w BSM
  • Poziom 39  
    Trzeba rozebrać i poszukać uszkodzeń. Szansa 50/50.
  • Poziom 10  
    czy po zdjęciu szarej pokrywki do której montujemy bezpieczniku będzie dostęp do płytki z elementami ?
    pokrywka zdejmuje się w miarę łatwo czy jest jakiś "patent" ?
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.

Auto wróciło, klient odwiedził w międzyczasie serwis Citroena (auto w leasingu, liczył na darmową naprawę z AC), niestety nic z tego, szczegółów nie znam ;).

BSM sprawne, miałek możliwość podmiany na sprawny i objawy nie ustąpiły.
    Przy sprawdzaniu wiązek zauważyłem, że były już naprawiane przejścia pomiędzy BSM i ECU (cięki szary kabel w brązowych konektorach być zastępowany nowym), co daje możliwość uszkodzenia wiązku która idzie od brązowgo (środkowego) konektora BSM do środkowego ECU (wiązka pod filtrem powietrza).

Czy ma ktoś z Was rozpiskę przewodów, idących za silnikiem na dole, połączeń BSM z ECU (z kolorami przewodów) lub rozpiskę gdzie idą dane przewody z BSM, znalazłem już jeden przerwany szary przewód w okolicy zbiorniczka z płynem chłodniczym, po naprawie jednak obiawy nie ustapily.

Auto to: Expert 3 FURGON BLASZANY DŁUGI H1 TYP 12 1.6 HDi 90 BVM 5, 2009 rok

Pozdrawiam