Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa-B - zakłócenia radia FM

Teutel 08 Sty 2014 18:46 2220 10
  • #1 08 Sty 2014 18:46
    Teutel
    Poziom 17  

Witam.
    Mam dość nietypowy kłopot z zakłóceniami w radiu. Mianowicie radio przestaje grać na ok. 4 sekundy podczas jazdy na 3, 4 lub 5 biegu, zwłaszcza przy niskich obrotach silnika. Wygląda to tak, że gra przez około 10 sekund, potem ok. 4 sekundy cisza i znowu gra i tak w kółko. Dodam, że przy wyłączonym silniku gra bezproblemowo, podobnie jak przy włączonym silniku gdy samochód stoi. Radio jest nowe, podobnie jak akumulator. Co może być przyczyną tych zakłóceń?

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Sty 2014 12:32
    Krzychu7
    Poziom 39  

W momencie gdy radio "przestaje grać" jest tylko cisza w głośnikach czy radio się wyłącza (gaśnie panel itp.) ?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 09 Sty 2014 16:16
    Teutel
    Poziom 17  

Jest tylko cisza w głośnikach, panel świeci się normalnie.

0
  • #4 10 Sty 2014 23:05
    Abada37
    Poziom 15  

Witam. Może to radio ma błędne nastawy??? oryginalne radio ma bajer że im szybciej jedziesz tym głosniej gra a u CIEBIE JEST (PAUZA) W TYM MOMENCIE??? sprawdź podłączenie radia' TO SĄ MOJE SUGESTIE, potraktuj je lajtowo i sprawdz podłączenie

0
  • #5 11 Sty 2014 19:36
    Teutel
    Poziom 17  

Abada37 napisał:
    Witam. Może to radio ma błędne nastawy??? oryginalne radio ma bajer że im szybciej jedziesz tym głosniej gra a u CIEBIE JEST (PAUZA) W TYM MOMENCIE??? sprawdź podłączenie radia' TO SĄ MOJE SUGESTIE, potraktuj je lajtowo i sprawdz podłączenie

Nie jest tak, że im szybciej jadę tym głośniej gra. Ono przestaje okresowo grać na kilka sekund po czym znowu gra. Sprawdziłem, połączenie jest w porządku.

0
  • #6 11 Sty 2014 20:38
    grzeshejniak
    Poziom 11  

Sprawdz przy alternatorze kondensator przeciw zakłóceniowy.

0
  • #7 11 Sty 2014 20:47
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czyli przerywa TYLKO podczas jazdy, tak? Tylko radio, czy cd też?
    Wyciągnąć radio z kieszeni, na wyłączonym aucie i podpiętych przewodach potrząsać radiem, opukać, ostukać, poszarpać wiązką. Jeśli nie to, to odłączać po kolei głośniki w kostce i próbować przejażdżek. Opcje są w zasadzie dwie:
    - uszkodzone radio,
    - zwarcie w obwodach głośnikowych, bo skoro radio się nie wyłącza, to znaczy, że z zasilaniem wszystko w porządku.
    No trzy - coś nie tak z anteną i radio przestaje odbierać.

0
  • #8 21 Kwi 2014 18:21
    Teutel
    Poziom 17  

grzeshejniak napisał:

Czy Kolega zechciałby podpowiedzieć mi, z której strony alternatora znajduje się ten kondensator, ponieważ nie mogę go znaleźć.

0
  • #9 21 Kwi 2014 18:37
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

grzeshejniak napisał:

Ale co tu ma do rzeczy ten kondensator? Może być. Może go wcale nie być. Jeśli z alternatora szły by zakłócenia, to przez cały czas pracy silnika. I objawiały by się szumem, gwizdem lub piskiem. Zmiennym w zależności od obrotów. A nie okresowymi przerwami w pracy radia.
    Niepotrzebnie szukasz tego kondensatora.
    PS. Od stycznia jeszcze nie zrobiłeś?

1
  • #10 22 Kwi 2014 06:27
    2410713
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 22 Kwi 2014 19:42
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

Może tak śmiesznie działa funkcja RDS "informacje dla kierowców" , większość radyj "pipka" jak włączy się tą funkcję ... albo robi inną określoną rzecz o ile można sobie skonfigurować (samo daje się głośniej czy zmienia stacje na tą z informacjami) , jeśli jest włączone coś takiego jak TP/TA lub PTY - Traffic to trzeba wyłączyć.

0