Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500 - zamiennik matrycy

08 Sty 2014 18:49 3009 10
  • Poziom 2  
    Witam. Mam rozwaloną matrycę w Lenovo G500. Po rozebraniu symbole na matrycy: LP156WH4(TL)(N2) i w związku z tym mam pytanie czy matryca o oznaczeniu: LP156WH4(TL)(N1) będzie pasowała jako zamiennik czy muszę zakupić z takim samym oznaczeniem, jakie są ewentualnie różnice.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Będzie pasować.
  • Poziom 13  
    Ogólnie to słabo z częściami do G500 na alledrogo. Kolego boro1234567, czy np. matryca z G580 będzie pasować do G500H? Jak to jest z kompatybilnością tych części?
    Czy cała seria G ma kompatybilne części? Głównie chodzi mi o LCD, klawiaturę i obudowę.
    Aktualnie pracuje na takim laptopie i trochę się rozglądałem za częściami z ciekawości, jakie są ich ceny.
  • Poziom 26  
    podpinam się do pytania. Czy matryca z G580 pasuje do G500?
  • Spec od komputerów
    elektronik_tk napisał:
    podpinam się do pytania. Czy matryca z G580 pasuje do G500?

Oznaczenia matryc?
  • Poziom 36  
    Matryca z G500 do G580 i odwrotnie pasuje - sprawdzone.
  • Poziom 26  
    nie mam ich aktualnie u siebie, dlatego zapytałem przed zabraniem sprzętu i rozkręceniem obu. Ale skoro kolega yang32 pisze, że był taki przypadek to się dowiem dokładnie jakie to są typy.
  • Spec od komputerów
    elektronik_tk napisał:
    to się dowiem dokładnie jakie to są typy.

Dla pewności podaj.
    Na 99% pasuje.
  • Poziom 2  
    Odnośnie pierwszego tematu.
    Zakupiłem tak jak w pierwszym temacie i niby wszystko jest ok oprócz jednej rzeczy, nie działa sterowanie jasnością. Jest albo jasno na max albo mocno ciemno, nie ma stanów pośrednich, da się jeszcze całkowicie wyłączyć podświetlenie matrycy i to wszystko.
    Podłączenie i mocowania pasują ale jest nie w pełni funkcjonalna.
  • Poziom 36  
    Na pewno miałeś tylko uszkodzoną matrycę ? Bo ja robiłem przekładkę z tych modeli i wszystko pasowało, i wszystko działało. Może masz uszkodzoną tasiemkę ?
  • Spec od komputerów
    elvisbp napisał:
    Odnośnie pierwszego tematu.
    Zakupiłem tak jak w pierwszym temacie i niby wszystko jest ok oprócz jednej rzeczy, nie działa sterowanie jasnością. Jest albo jasno na max albo mocno ciemno, nie ma stanów pośrednich, da się jeszcze całkowicie wyłączyć podświetlenie matrycy i to wszystko.
    Podłączenie i mocowania pasują ale jest nie w pełni funkcjonalna.

Czasami trzeba EPROM przeprogramować.