Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OCTAVIA 2000r - brak komunikacji moduł komfortu - sterownik szyby kierowcy

pawlopawlo2 08 Sty 2014 18:50 2241 2
  • #1 08 Sty 2014 18:50
    pawlopawlo2
    Poziom 10  

witam
    kupilem Octavie 2000r 1.6i bez sterownika szyb w drzwiach kierowcy
    po zakupie uzywanego ( kilka roznych probowalem) sterownika
    w drzwiach kierowcy nie dziala centralny zamek z pilota - reszta drzwi dział
    wciskajac przycisk zamkniecia na drzwiach kierowcy - zamykaja ( i odmykaja )sie tylko drzwi kierowcy
    moge sterowac tylko szyba kierowcy - a pozaosałymi szybami nie - choc one działaja,gdy naciskamy na przyciski na odpowiednich drziach.

wszystko tak wyglada jak by nie bylo komunikacji pomiedzy modułm komfortu i sterownikiem drzwi kierowcy
    czy ktosmoze mi coś podpowiedzieć ?
    dzieki

0 2
  • #2 08 Sty 2014 21:39
    diablo35012
    Poziom 8  

Istniej takie prawdopodobieństwo, że należy wymieniony sterownik zaadoptować i zainicjować przez główny sterownik, za pomocą komputera. Pytanie jeszcze jest takie, czy przypadkiem z biegiem lat skoda nie zmieniła typu sterownika. Być może kupiłeś sterownik z młodszego modelu niż jest twój samochodzik. jak to sprawdzić - jedyny sposób to chyba telefon do salonu podanie nr nadwozia i sprawdzenie w bazie oznaczenia typu i modelu sterownika który był w twoim samochodzie.

Ale na początek proponuje podłączyć się kompem pod Octavkę i skontrolować poprawność kodowania.

POWODZENIA

0
  • #3 08 Sty 2014 21:54
    pawlopawlo2
    Poziom 10  

kodowania wszystkie już sprawdziłem
    moze faktycznie do mojego auta trzeba jakis inny sterownik ( ale czy nie da sie przeprogramowac dowolnego sterownika pod moje? )
    na schematach jest jest jednakowe podlaczenia pinow

A może jest inny sygnal na szynie CAN ( i sterowniki sie niedogaduja)

0