Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zelmer orion - iskrzenie szczotek na komotatorze

08 Sty 2014 19:03 3054 11
  • Poziom 7  
    Witam mój odkurzacz pewnego razu zgasł po rozebraniu ustaliłem, że to szczotki po wymienieniu jak iskrzyło tak iskrzy. Kupiłem nowy wirnik i łożyska i nadal iskrzy !
    Prosze o pomoc! Z góry dzięki.[/code]
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Muszą się dotrzeć . Szczotki maja prawo trochę iskrzyć.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Jeżeli masz regulator obrotów to podepnij silnik do niego i dotrzyj komutator pumeksem, prosty sposób na wyiskrzenie, (dotarcie szczotek)
  • Poziom 7  
    dzięki :) proszę o następne porady
  • Poziom 43  
    Adek0222 napisał:
    Witam mój odkurzacz pewnego razu zgasł po rozebraniu ustaliłem, że to szczotki po wymienieniu jak iskrzyło tak iskrzy.

Rozwiń bo czegoś nie rozumiem. Zgasł czyli nie pracował ale iskrzył? Jaki powód wymiany szczotek - były zużyte? Poza tym, że iskrzy pracuje poprawnie czy nie?

Po co wymieniałeś wirnik i łożysko - tylko z powodu iskrzenia?
  • Poziom 7  
    Pewnego razu przy odkurzaniu zgasł i zaczeło śmierdzieć. Później rozebrałem go i zobaczyłem, że szczotki są zużyte kupiłem nowe. Po założeniu szczotek zaczeło iskrzeć i dziwnie brzęczeć. Kupiłem nowy wirnik i łożysko.
  • Poziom 43  
    Adek0222 napisał:
    Pewnego razu przy odkurzaniu zgasł i zaczeło śmierdzieć.

Mogło nastąpić zwarcie międzyzwojowe w cewkach stojana i/lub wirniku. Wirnik wymieniłeś.
    Nie odpowiedziałeś na pytanie:
    vodiczka napisał:
    Poza tym, że iskrzy pracuje poprawnie czy nie?
  • Poziom 7  
    Nie pracuje poprawnie, iskrzy i zaraz bardzo się zagrzewa. Dzisjaj nowy wirnik oddałem do reklamacji, nie wiadomo czy uwzględnią reklamacje, jak będę już coś wiedział to napisze, ale ma to trochę potrwać :( .
  • Poziom 43  
    To ja bym stawiał na cewki stojana. Miałem taki przypadek wiele lat temu, również w Zelmerze.
    Zatarte łożysko unieruchomiło wirnik a żona nie wyłączyła natychmiast tylko dopiero gdy poczuła spaleniznę.
    Jednocześnie padł wirnik i cewki stojana :cry:

Moderowany przez movzx:

Uwagi do moderatora w wiadomościach publicznych - ostrzeżenie.

• Poziom 7  
    Przekładałem cewki stojana od innego odkurzacza również Zelmer Orion i nadal nie funkcjonował :(
  • Poziom 23  
    Odpowiem Ci tak : jeżeli samodzielnie montowałeś wirnik nikt Ci reklamacji jego nie uwzględni. Jest to wyraźnie napisane w warunkach gwarancji.
  • Poziom 7  
    Tak. Ale ten wirnik był od nowości uszkodzony.