Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L650-1N - Grzałka

08 Sty 2014 19:31 1014 1
  • Poziom 2  
    Witam
    Jak w temacie mam laptop toshiby satellite l650 od 3 lat,sprzęt daje rade przy grach.
    Ma jedną wadę zaczyna się strasznie nagrzewać,prawie zieje ogniem.Powiedzmy że jak postawię sobie kubek z kawą przed wylotem z wentylatora to kawa nie ostygnie.
    Tutaj mam temp ze speedfana :
    Temperatury bez obciążenia
    HD0:40
    Temp1:47
    GPU:57
    Core0:46
    Core1:45

Temperatury z obciążeniem (odpalona przeglądarka i dwa okna z grą Lineage2)
    HD0:42
    Temp1:85
    GPU:81
    Core0:81
    Core1:83

Od momentu jak mam lapka to nie był jeszcze czyszczony ale mam zamiar zabrać się do tego wraz z wymianą past termo.Mam pastę nową miedzianą czy będzie dobra?
  • Poziom 22  
    Witam.
    Skoro laptop nie był nigdy czyszczony:
    1. Zdemontuj chłodzenie, usuń (ostrożnie) resztki pasty termoprzewodzącej z procesora, chipsetu grafiki i metalowych elementów układu chłodzenia.
    2. Przedmuchaj układ chłodzenia powietrzem (można też użyć pędzelka) w celu usunięcia kurzu i brudu.
    3. Nałóż pastę termoprzewodzącą na rdzeń procesora i układu grafiki (nie za dużo).
    4. Zamontuj układ chłodzenia i ciesz się niższymi temperaturami.
    Nie wiem co to za "nowa pasta miedziana" ja poleciłbym Arctic Silver 5 - tania, dobra stosuję od lat i nie narzekam, można dać oczywiście lepszą. Przy pastach "srebrnych" uważaj - przewodzą prąd elektryczny i jak dasz za dużo, to to co "wypłynie" może zrobić zwarcie dlatego napisałem przy nakładaniu (nie za dużo).