Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Spot+Router Levelone - WBR-6601 - jak połączyć i zwiększyć zasięg wifi?

08 Sty 2014 20:00 2574 13
  • Poziom 7  
    Witam,

Posiadam Internet z Netii podpięty przez modem/router Netia Spot do PC przez RJ11 kablem LAN. Mieszkam w domku dwupiętrowym i chciałbym zwiększyć zasięg WIFI ponieważ na laptopie nie zawsze sygnał wifi jest w różnych częściach domu. Zakupiłem dodatkowy router adsl LEVELONE WBR-6601 i chciałbym połączyć te routery razem aby zwiększyć zasięg wifi. Netia Spot podłączony do komputera pc na drugim piętrze, a na parterze jest jeszcze jeden stacjonarny pc. Chciałbym podpiąć na parterze ten nowy router levelone i połączyć go z Netia Spot, ale nie bardzo wiem jak to zrobić. Czy muszę łączyć routery kablem LAN to LAN czy LAN to WAN, no i jak to skonfigurować na stronkach obu routerów żeby śmigało? Dodam, że router levelone nie posiada gniazda WAN rj45 tylko WAN RJ11. A może dałoby się połączyć bezprzewodowo te routery? ale czy to rozwiąże problem z wifi?
    Poniżej zdjęcie gniazdek na routerze levelone z lewej, netia spot z prawej.

Netia Spot+Router Levelone - WBR-6601 - jak połączyć i zwiększyć zasięg wifi? Netia Spot+Router Levelone - WBR-6601 - jak połączyć i zwiększyć zasięg wifi?

Będę wdzięczny za podpowiedź.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro nowy router ma modem ADSL jako WAN to pozostaje tylko opcja połączenie LAN-LAN.
    Level One musi mieć wyłączony serwer DHCP i IP LAN inne niż Netia Spot..
  • Poziom 7  
    łączyłem oba routery kablem lan to lan, ale jak próbuję zalogować się na stronę startową tego nowego routera 192.168.0.1 to nie mogę się z nią połączyć.
  • Poziom 7  
    ..udało mi się zalogować do levelone, zrobiłem tak:

połączyłem: netia spot + lan + levelone + lan + drugi komputer na parterze.
    W Netia Spot zmmniejszyłem pulę adresów DHCP z 1-254 na 1-150.
    Zalogowałem się na stronę levelone 198.168.0.1 wpisałem w ustawieniach LAN
    Ip LAN 198.168.1.151 Pulę adresów zmieniłem na 150-254, tak aby na levelone wybierało adres spoza puli Netia Spota. Wyłączyłem DHCP w levelone i zresetowałem połączenie - niestety nie odbiera sygnału z Netia Spota.
    Niestety nie ma internetu drugim komputerze podłączonym do Levelone.
    Nie mam pomysłu już co zrobić żeby połączyć dobrze oba routery kablem lan to lan. Chciałbym aby netia spot połączył się z levelone w taki sposób aby na parterze levelone rozsyłał dalej wifi.
    Jeśli ktoś miał doświadczenia z tym routerem bardzo proszę o pomoc.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Na drugim routerze musisz wyłączyć DHCP (disable) i najlepiej zmienić adres IP na 192.168.1.253 abyś nie miał problemu w zarządzaniu.
  • Poziom 7  
    w netia spot mam dhcp włączone a w drugim (levelone) wyłączone. Wpisywałem też w levelone adres 192.168.1.251 ale nic z tego brak połączenia z netem.

Dodano po 1 [minuty]:

w levelone przy dhcp nie ma opcji disable tylko trzeba odznaczyć haczyk ale to chyba to samo oznacza.
    Po połączeniu routerów, dioda wskaźnik portu na WBR-6601 zapala się?
  • Poziom 7  
    nie jestem pewien, problem jest w domu u koleżanki a teraz nie mam możliwości sprawdzenia tego, ale wydaje mi się że kontrolki świeciły prawidłowo. Tylko nie wiem może coś źle podłączyłem? Jeżeli nie dałoby się połączyć przez lan to może jest możliwość połączenia bezprzewodowo - w levelone jest opcja WDS a w netia spot da się zmienić z trybu router na tryb brige, tylko jak to skonfigurować.
    Bridge na NS oznacza tryb modemowy na routerze czyli bez połączenia szerokopasmowego (PPPoE) nie masz dostępu do internetu. WDS zwykle kompatybilny jest w obrębie jednej marki a tu na routerach ADSL 99% nie zadziała.
    Robisz gdzieś błąd w konfiguracji lub coś nie tak jest z kablem.
  • Poziom 7  
    a czy DNS ma znaczenie na levelone? domyślnie jest nie wypełniony i nic tam nie wpisywałem.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Skoro DHCP masz wyłączone na WBR-6601 nie ma znaczenia. Dobrze było by zobaczyć co masz w ipconfig /all po podłączeniu się do drugiego routera - Link
  • Poziom 7  
    .. sprawdzę to następnym razem jak będę u koleżanki na razie dzięki bardzo za pomoc.

Dodano po 11 [minuty]:

jeszcze mam jedno pytanie czy kable lan pomiędzy komputerami i routerami powinny być proste czy skrosowane?
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Darek.1978 napisał:
    jeszcze mam jedno pytanie czy kable lan pomiędzy komputerami i routerami powinny być proste czy skrosowane?

Nie ma to znaczenia w tych sprzętach. Ważne żeby zachowywał standard EIA/TIA 586A lub EIA/TIA 586B