Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DOBLO 1.2 - Rózne problemy z instalacją tartarini tec 99

ELEKTROMECHANIKTOM 08 Jan 2014 22:12 1836 3
 • #1
  ELEKTROMECHANIKTOM
  Level 16  
  Witam.Przepraszam ze zakładam nowy temat ale mam trochę złożony problem z instalacją Tartarini TEC 99 a nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje problemy.A nie za bardzo wiadomo gdzie się podpiąć.
  Mam od niedawna Fiata Doblo z silnikiem 1,2 (to jest to samo co PUNTO II)Instalacja zwykła mieszalnikowa.Nowy parownik,wszystkie filtry.Silnik po remoncie. Nowe świece,przewody itp. .Na benzynie autko chodzi ok.Ale jest problem z instalacją gazową.Po pierwsze dużo pali gazu coś ok 11l/100. Silnik co bardzo denerwuje nie schodzi z wysokich obrotów.Chyba ze go przydławie biegiem . Już mi się skończyły pomysły co z tym fantem zrobić.Druga sprawa to kupiłem sobie interfeis do tej instalacji firmy ProjektTECH.Mam tej firmy tez interfeis do swojego PUNTO I instalacja BINGO M i tam wszystko chodzi pięknie. Jeżdziłem nawet z laptopem podpiętym i na bieząco robiłem ustawienia.Teraz chodzi mi Punto super. A tu na 10 prób uruchomienia programu do tararini tc 99 chyba połączył się z centralką 2 razy.Ale za każdym razem pokazywały się parametry ale tak jak by ktoś zrobił rzut ekranu i program się zawiesza. Praktycznie nie da się nic wyregulować. Może macie jakieś pomysły i doświadczenia w tej materii. I proszę nie piszcie zmień na sekwencję albo jedź do gazownika. Na sekwencję nie zmienię przynajmniej na razie(brak funduszy) A gazownicy w moich okolicach to w Punto mi już 3 razy popsuli instalację dlatego wziąłem się za nią sam i mam super.Dlatego teraz muszę rozgryźć i to auto.Dlatego zwracam się z proźbą o radę.
 • #2
  ELEKTROMECHANIKTOM
  Level 16  
  Oj widzę zero odzewu na mój post.Ale napiszę co się zmieniło do tej pory.Jeśli chodzi o interfeis to zamówiłem VIAKENA.Bo podobno tak jest z tym na USB ze nie zawsze działa.A z obrotami mam nadal problem.Załozyłem nowy silnik krokowy od benzyny bo po czyszczeniu starego chodził jeszcze gorzej i zaczęły się kłopoty na benzynie.Teraz chodzi ok na E95.Tylko na gazie wyje jak głupi.Silniki krokowe,doloty wszystko szczelne i czyste.Nawet uszczelniłem mieszacz bo bokami miał luzy w uszczelce i ciągnął lewe powietrze.Troszkę się polepszyło ale nadal wyje na wysokich.nie mam obrotomierza ale obroty chyba się zawieszają powyżej 3000 tys.Jak rozwikłam zagadkę to się tym podzielę.
 • #3
  bohun2006
  Level 15  
  Jak rozumiem to masz instalację z mikserem do silnika na wielopunkcie,jeśli tak to sam prosisz o kłopoty,silnik posiada układ diagnostyczny i przy pojawieniu się problemów chce coś zmienić ale nie ma możliwości,wiec glupieje,załóż sekwencje i się skończą problemy
 • #4
  ELEKTROMECHANIKTOM
  Level 16  
  Bez przesady. Może i instalacja jest lepsza. Ale jak by mieszalnikowa miała by sprawiać takie problemy to nie dopuścili by takiej instalacji w ogóle do użytku. Problem w tym ze większość gazowników a przynajmniej wszyscy do których kiedyś trafiałem to jak dla mnie to albo niedouczeni amatorzy.Albo ludzie którzy tylko robią by zgarnąć kasę i tyle. Wystarczy ze poczytałem dokładnie wszelkiego rodzaje instrukcję i zasady działania instalacji gazowych i znalazłem przynajmniej kilka błędów montażowych.Wszystko popoprawiałem.Potem pojeździłem z laptopem dwa dni i wszystko działa jak należy.Ale który gazownik by tak się bawił.Jeszcze będę zmieniał cały układ dolotu powietrza i gazu ale to już jak będzie ciepło.Bo teraz to klucz przymarza do ręki.Nie mówiąc o nakładaniu różnych węzy