Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam kolumn ale nie wiem jakie mam wybrać żeby były w miarę dobre

pawel14z4 08 Jan 2014 22:40 5865 58
    pawel14z4
    Level 9  
    Witam. Szukam jakichś dobrych kolumn 5.1 z subem do 1000zł może ktoś coś doradzić. Zależy mi na sporym basie i dobrej jakości. Proszę o pomoc

Dodano po 1 [minuty]:

Mogą być też bez suba lub dwie kolumny plus wzmacniacz też do tysiąca
    Pablo1964
    Moderator
    Do czego ma służyć ten sprzęt? W jakim pomieszczeniu?
    pawel14z4
    Level 9  
    Pomieszczenie 3x5 Ogólnie słucham muzyki z omen płośnica jeżeli coś słyszałeś na ten temat te nuty dają nieźle basu ale i też musza w miare brzmieć. więc co proponujesz
    m.tosiek
    Level 20  
    Witam, jak słuchasz muzyki to najlepiej kup zestaw stereo, 5.1 to do oglądania filmów.
    Jap
    Level 28  
    a jak stereo to JAMO S606 - moim skromnym zdaniem rewelacja w stosunku CENA/JAKOŚĆ.
    Wygląd też boski. U mnie ganiają ze wzmacniaczem lampowym PP4xEL34. Nie będę się rozpisywał - jest BOSKO. Bas schodzi tak nisko, że flaki masuje... a to tylko 2 x 32W
    Później możesz dokupić centralny i tyły. Są też sprzedawane w komplecie 5.0 Jak masz dobry amplituner nie potrzeba do tego SUBA. Bas cię zmiażdży.
    Jak chcesz w razie bidy suba - KODA SW1000 - też moim zdaniem bdb stosunek CENY/Jakości.

Może i da się taniej... ja miałem taką nadzieję i zainwestowałem w chinole. Poszły do ludzi za pół ceny. TRAGEDIA. Choć dość przyzwoicie jeszcze o zestawie 5.1 KODY piszą...
    pawel14z4
    Level 9  
    Jap podasz linki do tych propozycji?
    m.tosiek
    Level 20  
    Posiadam zestaw Koda av 710, gra to dość przyzwoicie, ale żałuję że za te pieniądze nie zainwestowałem w stereo, bo filmów nagranych w 5.1 oglądam jak na lekarstwo, a dobrej muzyki o wiele częściej. Bas w tych Kodach potrafi zejść dość nisko, i uważam że do małych i średnich pomieszczeń subwoofer jest nie potrzebny, ale przy moim zestawie (Cambridge Audio azur 540 r) wiele zależy od źródła i nagrania dźwięku, tylko muzyka posiadająca sporo nisko schodzących tonów potrafi pokazać co ten zestaw potrafi .
    pawel14z4
    Level 9  
    Tylko może lepiej byłoby kupić dwie kolumny i wzmacniacz a potem do tego suba??? Może jakies propo też do 1000zł
    m.tosiek
    Level 20  
    Sprzęt ma być nowy czy używany ?
    m.tosiek
    Level 20  
    Nowy, w cenie do 1000 zł to raczej ciężko żeby zagrało to przyzwoicie, czyli rozumiem że decydujesz się na używany zestaw stereo bez subwoofera?
    pawel14z4
    Level 9  
    Bez ale jak jest coś z to się nie obraże. A te co wstawiłem w linku? I jaki ten zestaw stereo?
    m.tosiek
    Level 20  
    Posiadam identyczny zestaw, do muzyki te trzy małe kolumny są całkowicie zbędne, zestaw kosztuję 720 zł, zostaje ci 280 zł na amplituner, a za te pieniądze nie "napędzisz " tych kolumn dobrym dźwiękiem 5.1 .
    pawel14z4
    Level 9  
    To podajcie propozycję stereo ze wzmacniaczem w miarę dobrego sprzętu
    pawel14z4
    Level 9  
    Komputer. Ale te kolumny to 350 za sztukę tak jest napisane

Dodano po 4 [minuty]:

Albo się mylę
    k52
    Level 32  
    Przecież sub degraduje w muzyce dźwięk, stereo to kanał lewy i prawy, a nie dodatkowe umc z boku... Jak kupisz dobre kolumny to sub, będzie Ci potrzebny jak k****e dziecko (sorry). Na aukcji można wyrwać naprawdę niewiele używane mocne kolumny acoustic energy, jble, quadrale i sub im nie potrzebny. Wspomnę też o kulturalniejszym graniu typu tannoy m3 czy mission m33i, 73. Za 700-900 trafiają się głośnikowe perełki, a za 200-300 też kupisz wzmacniacz czy amplituner stereo jeśli lubisz radia posłuchać .
    Pamiętaj nie oszczędzaj na kolumnach to one kreują dźwięk w 80 % . zwłaszcza/również w niedrogich zestawach.Lepiej zagra zestaw kolumny za 900 zł wzmacniacz za 250zł , niż odwrotnie .

Dodano po 5 [minuty]:

te magnaty 2000 są po 350 za szt . 700zł to dobra cena za całość zwłaszcza że są dość nowe, nie jest to szczyt wyrafinowania, ale sub zapewne zbędny .
    pawel14z4
    Level 9  
    No może się skuszę a jakieś inne propozycje odnośnie sprzętu są jeszcze?

Dodano po 2 [minuty]:

A czy ten wzmacniacz nie jest za słaby do tych kolumn m.tosiek i k52. Co o nim sądzicie???

Dodano po 15 [sekundy]:

Może znalazł bym coś tańszego?
    k52
    Level 32  
    Ten wzmacniacz ( mimo że klasa tylko A ) jest dość mocny 90watt, zasili nawet średnio skuteczne kolumny .A opisane magnaty mają wysoką skuteczność.
    Musisz wiedzieć że dobry wzmacniacz 2x75 watt ze skutecznymi dobrymi kolumnami np ok 89-91 dB zagra głośniej, niż jakiś np. technics 2x90watt z np plastikową chińszczyzną o skuteczności 82 dB. Dlatego nie warto podniecać się mocą kolumn, czy pozorną mocą wzmaka, lepiej sprawdzić efektywność dB.
    Ostatnio ktoś pisał że małe monitorki z zestawu harman& kardon mas grały głośniej niż duże altusy.
    Często wzmacniacze są "oszukane "producenci piszą o mocy np. 2x100 watt a pobór mocy ma np. 160 watt, albo 2x60watt pobór 90watt, czyli co "cud" perpetum mobile ?
    Dobry sprzęt ma odwrotnie np. 2x60watt a pobiera 200watt . często nawet tyle jak gra na min, to jest właśnie "zapas mocy".

Dodano po 7 [minuty]:

pawel14z4 wrote:

Może znalazł bym coś tańszego?

Z pewnością ,ten wzmak tyle kasy nie jest chyba wart .

Moderated By Pablo1964:

http://www.jednostki.adgraf.net/ Proszę nie kaleczyć języka.

pawel14z4
    Level 9  
    A nie można by było czegoś tańszego znaleść w sensie że tego wzmacniacza?
    k52
    Level 32  
    Można , na allegro/tablicy jest kilka tysięcy wzmacniaczy ,amplitunerów stereo i amplitunerów KD, tylko wybierać . Po cenie, marce, kolorze, mocy.
    Pamiętaj o moim poprzednim poście, w Twoim budżecie lepiej wzmak za 200-300zł a kolumny za 800zł niż odwrotnie. Te magnaty 2000 to dobry początek na przygodę z muzyką , lepszy niż altusy z lat 80, czy tragiczne zeusy dla nagłaśniania ogródków piwnych.
    Ostatnio bardziej osłuchany forumowicz ( kolekcja dobrych płyt, wzmacniacz) szukał niedrogich kolumn. Wybrał KODA CV-65 F i okazały się dobre ładna detaliczna góra i szybki energiczny bas ( bas nie rozwlekły czy dudniący ) przy okazji pięknie wykonane w oryginalnym kształcie skrzynek, za ok 600zł .
    m.tosiek
    Level 20  
    Widzę że trudno będzie cię namówić na porządne stereo, nie mniej jednak zestaw który znalazłeś o ile jest w 100% sprawny, jest wart tych pieniędzy.

Dodano po 3 [minuty]:

Ale pamiętaj że to sprzęt bardziej do oglądania filmów niż do słuchania muzyki, a te frontowe Kody bez tego suba to raczej basem na kolana nie powalą
    pawel14z4
    Level 9  
    Chciałbym zestaw stereo ale do 1000 a nie wiecej ten wzmacniacz za drogi
    k52
    Level 32  
    Przecież jest w czym wybierać od eleganckich klasycznych roteli , cambridge audio koło 350-400 zł. po stare yamahy i technicsy nawet od 230zł , do tego nawet nowe ładnie wyglądające i grające kody cv65 (650zł ), a jak chcesz jeszcze więcej basu to kup te używane magnaty, czy heco victa i jeszcze na kable Ci zostanie .
    pawel14z4
    Level 9  
    Ale jak kupię te dwa ,,magnat supreme 2000,, to jaki wzmacniacz bo zostaje mi na niego 300 zł bo one oba kosztują 700zł. Może do nich mi doradźcie
    k52
    Level 32  
    Na allegro największa grupa wzmacniaczy to chyba te miedzy 290-350 zł denon, pioneer, technics, sansui, sony, marantz, częściej jako amplituner (wzmacniacz z radiem)np. onkyo i Harman&K oraz yamaha, a jeśli do tych kolumn to z odpowiednio dużą mocą (nie mniejszą niż 2x75W przy 8ohm). Oczywiście musisz zdecydować czy wzmacniacz , amplituner stereo , lub amplituner kina domowego ( ale kino domowe za ok. 300zł będzie kiepskie i słabej mocy w odniesieniu do stereo )