Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NC+ multiroom nie łaczy po HDMI z TV Sharp LC-32RD2E

kosiarz74 08 Jan 2014 22:51 9054 15
 • #1
  kosiarz74
  Level 10  
  Witam,
  postaram się konkretnie i krótko opisać problem.
  Nc+ multiroom, dekoder czarny i dodatkowy biały połączone bezpośrednio skrosowanym kablem LAN, podłączone do jednej anteny z konwerterem z dwoma wyjściami (po jednym przewodzie do dekodera).
  Problem dotyczy dekodera białego (dodatkowego).
  Po pierwszym podłączeniu (jeszcze bez lan) dekoder zalogował się, pobrał nowe oprogramowanie, listę kanałów i ... wszystko było ok przez ok 30 min (obraz, fonia bez żadnych zakłóceń, później komunikat, który pewnie znacie sprawdź połączenia, numery etc. No tak montażyści nic nie powiedzieli, że muszą być połączone dekodery w sieć :-(
  Ok połączyłem bezpośrednio LAN bez netu i teraz sprawa wygląda tak, że dekodery się widzą, biały ma nadane IP, a za chwilę komunikat, że nie można nawiązać połączenia (mimo, że w ustawieniach jest zielony "ptaszek", że połączenie jest) i wprowadzanie ręczne automatyczne i wszelkie kombinacje ustawień w menu nic nie dają; uruchamiam "próbój ponownie" i na tym koniec nie łączą się.

  Ale ważniejszą sprawą na tą chwilę jest to, że po połączeniu i podłączeniu do zasilania dekodera białego bardzo długo się uruchamiał i objaw był taki, że były na ekranie zakłócenia, mignięcia na chwilę ekranu startowego dekodera, znowu nic i tak przez dobre 5-7 min, po czym wreszcie wskakuje obraz z dekodera, ale z ciągłymi zakłoceniami liniowymi - wygląda to jak by któryś przewód np. HDMI był uszkodzony; przewody sprawdzone podmienione objaw ten sam, przewód antenowy sprawdzany nie ma zwarcia między sygnałem a ekranem, założony dodatkowo filtr na przewód antenowy.
  Po różnych kombinacjach doszedłem do tego, że jak chcę wpiąć przewód antenowy do białego dekodera, to obraz znika i pojawiają się zakłócenia opisane powyżej.
  Dekoder czarny działa bez zarzutu, dekoder biały wpinany w punkcie NC celem sprawdzenia działa bez zarzutu.

  Proszę o informację czy miał ktoś taki przypadek, jak go rozwiązał, co może być przyczyną, co dodatkowo mam sprawdzić i wszelkie wskazówki celem doprowadzenia powyższego do porządku.

  Z góry dziękuję zawsze pomocnym Elektrodowiczom :-)
 • #3
  kosiarz74
  Level 10  
  Filtr na przewodzie antenowym "Signal protector 5-2400 MHz" zaraz przed dekoderem, ale niezależnie czy filtr jest wpięty w szereg czy nie, to objaw jest taki sam i uważam, że nie ma to związku z problemem.

  Celowo nie sugerowałem ew. moich domysłów co do problemu, żeby nie obrać przez czytających temat domyślnych kierunków.
 • #4
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  Jaka to wersja multiroomu, standard, czy premium?.
  Może od tego kolega zacznie:
  Multiroom Standard HD:
  http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej-zadawa...multiroom/jak-podlaczyc-multiroom-standard-hd
  Multiroom Premium HD:
  http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej-zadawa.../multiroom/jak-podlaczyc-multiroom-premium-hd
 • #5
  Anonymous
  Anonymous  
 • #6
  kosiarz74
  Level 10  
  Witam po przerwie,
  nie miałem wcześniej możliwości ani czasu aby zająć się instalacją i również odpisaniem na Wasze odpowiedzi.
  Sprawa się trochę zmieniła, ponieważ doszedłem do tego, że to jednak nie kabel antenowy powoduje dziwne objawy, o których pisałem na początku tematu, tylko ogólnie coś jest nie tak albo ze sprzętem - w sensie dekoder główny (choć ten chodzi bez zarzutu) lub dodatkowy, albo może z kartą sim - nie mam pojęcia, jednak opiszę to za chwilę.
  Doprowadziłem do tego, że wreszcie zadziałało. Trzeba było ręcznie przypisać IP i bramę, no i ... sen trwał krótko, bo zaczęły się jakieś trzaski na fonii - jest trzeszczenie, (trzask), znika na 2-3 s fonia i powraca - są to objawy nie regularne tzn. zdarza się np. 2 razy w ciągu 30 s, później 1 na minutę, raz jest pół godziny spokój, później znowu 1 na minutę. Dodatkowo towarzyszą temu (nie za każdym razem) również zaniki wizji i wtedy albo czarny ekran, albo "mrowisko" na chwilę, a dekoder ma cały czas zieloną diodę.
  Dodatkowo po wyłączeniu dekodera z pilota lub jak wyłączam tv i dekoder przechodzi w czuwanie, to jak chcę uruchomić np. rano dekoder, to np. dzisiaj trwało to z 50 min i zero reakcji, na tv czarny ekran, nic się nie dzieje, jedynie jak kartę wyciągnę, to pojawia się komunikat, że brak karty - i pojechałem do pracy. Po powrocie włączyłem "sprzęt" i zdążyłem ugotować obiad zanim dekoder "się rozgrzał" i była telewizja :( :( - dobre 55 min, ale zaskoczył. Z godzinę pracował bez trzasków i zaczęło się znów - znikanie obrazu, trzaski w fonii. Tv po zniknięciu obrazu wyświetla ze swojego menu taki komunikat co do aktywnego konkretnego gniazda HDMI - tak jak by dopiero co sygnał był załączony więc wnioskuję, że to chwilowy brak sygnału z dekodera.
  Szczerze mówiąc nie mam pomysłu co może być przyczyną, ale od końca listopada (z przerwami) walczę z tematem i nie mam pojęcia co jest nie tak. Montażyści w moim wypadku to potrafili podłączyć przewód i wywiercić otwór w ścianie, ale gdy nie mogli uruchomić instalacji to już "niech Pan dzwoni na pomoc techniczną" ech. Owszem sprawdzali przyrządem czy nie ma gdzieś zworki w przewodzie ant.
  Osobiście (choć miałem nie sugerować podpowiedzi) stawiam na uszkodzoną kartę sim lub dekoder, ew. jeszcze konwerter (że coś z nim nie tak).
  Mam nadzieję, że opisałem wszystko dość szczegółowo.

  Pozdrawiam wszystkich czytających temat
 • #7
  Anonymous
  Anonymous  
 • #8
  kosiarz74
  Level 10  
  ... tak, w rezultacie nie dopisałem: dekoder dodatkowy z którym jest problem to ITI-2851S; dekoder czarny media tech .... ; multiroom standard HD, konwerter - dual, jakiś pewnie chiński, seryjnie w zestawie dodawany.
  Co masz na myśli sprzęt do wymiany - rozumiem, że przede wszystkim dekoder dodatkowy - ten z którym mam problem?

  Pozdrowienia
 • #9
  kosiarz74
  Level 10  
  Witam,
  dekoder jest wymieniony (w punkcie NC dotychczasowy dekoder był podłączany i wszystko od razu działa bez zakłóceń) na nowy i problem "strzelania" fonii i zanikania sygnału nadal występuje. Konfiguracja sieci jest prawidłowa, lan bezpośrednio między dekoderami, IP przypisane statyczne, wszystkie ustawienia sprawdzone, skonsultowane z BOK NC+, teoretycznie wszystko powinno działać, w praktyce jednak jest inaczej.
  Na połączeniu scart wszystko działa poprawnie (na starym i nowym dekoderze dodatkowym), tyle że wiemy jakiej jakości jest obraz.
  Ewidentnie moim zdaniem jakieś przepięcie, zwarcie choć przewody sprawdzane po 2 razy i wszystko ok.
  Jedyne co zaobserwowałem, to iskrzenie kabla sygnałowego (antenowego) przy przytrzymaniu go przy obudowie dvd na którym postawiony został dekoder NC, czy napięcie z dekodera głównego powinno przechodzić poprzez konwerter na przewód antenowy do drugiego dekodera?
  Sprawdziłem napięcie miernikiem i na ACV wynosi ono 17V - coś chyba jest nie tak
  Istotnie z tego co pamiętam, to parter i piętro nie są na jednej fazie, ale w moim przekonaniu nie powinno mieć to związku - chyba że jestem w błędzie.
  Czy to, że podłączony jest dodatkowo przewód antenowy z kablówki do telewizorów może powodować takie zakłócenia, przepięcia??

  Pozdrawiam
  Ma ktoś pomysł co jeszcze należało by sprawdzić?
 • #10
  telbod
  Level 32  
  Zacznijmy od tego co to za stare TV LCD masz podpięte do ITI-2851S kablem HDMI? Wygląda na błąd protokołu HDCP w TV skoro po Euro działa. Sprawdź jaki soft masz w TV.
 • #11
  kosiarz74
  Level 10  
  Witam,
  tak kolego masz rację, szukamy wszędzie tylko nie w kwestii TV. Trochę jednak to dziwne, że tylko na dekoderze nie działają HDMI, bo dekoder dvb-c kablówki i dvd pracują bez zarzutu na rozdzielczości 1080i, ale do rzeczy.
  Nie bardzo wiem jak sprawdzić oprogramowanie TV, odbiornik to Sharp LC-32RD2E HD ready zakupiony w 2008 r (w instrukcji nic n/t temat nie ma,również w menu TV nic nie znalazłem), a nawet jeśli to sprawdzę, to nie bardzo wiem jak ew. wgrać nowe opr.
  TV nie posiada gniazda USB, nie posiada wifi ani łącza lan więc jak (jeśli) to wgrać.
  Aktualnie od rana TV pracuje na euro i ani raz się nie zająknął, tyle że jakość to wiemy jaka.
  Wygląda na to, że faktycznie TV nie obsługuje dekodera, ale we wcześniejszych postach pisałem, że po około godzinie wreszcie zaskakuje i działa jednak z tymi objawami, o których również pisałem.
 • #12
  houruk
  Level 19  
  Podłącz dekoder do tego tv kablem component i problem powinien zniknąć.
 • #13
  kosiarz74
  Level 10  
  ... ale jak będzie z rozdzielczością wtedy, bo z tego co wiem to idzie normalnie po analog RGB, no chyba, że taki kabel coś dodatkowo "miesza", a HDMI jest przecież cyfrowe, no chyba, że jestem w błędzie.
  Ok zaraz jadę do sklepu i zobaczę czy mają taki wynalazek, jeśli tak, to zakupię i przetestuję
 • #14
  telbod
  Level 32  
  Nie mają w sklepie... :D Tuner nie ma wyjść tego typu. Zamień tunery, albo TV. Bo NC+ bedzie spychało problem na producenta TV, a SHARP na NC+.
 • #15
  kosiarz74
  Level 10  
  ... ale znalazłem takie kable na necie, w których jedna strona to HDMI, a druga to np. 3 chinche żeńskie przygotowane pod adapter component/pc.
  W tv mam taki port (fonia przez mini jack), natomiast pytanie jak będzie z rozdzielczością, czy to obsłuży i czy w pełnym ekranie.
  Chyba założę jeszcze temat w TV może jest jakiś sposób żeby to zadziałało.
  Na eurozłączu to bez sensu oglądać, bo obraz kiepski, a tv nie zamierzam zmieniać z powodu takiej sytuacji, bo jest bardzo dobra matryca i spełnia moje oczekiwania jako oglądającego:) ... (jedynie teraz to połączenie z dekoderem wybiera piórka)

  Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

  tak tuner pobrał aktualizacje, skonfigurowałem go pod multiroom, przypisane ręcznie IP (połączone są bezpośrednio LAN), dekoder dopiero co wymieniłem i jeszcze był sprawdzony wszystko działało, stary dekoder też podłączany przed wymianą - od razu po podłączeniu działał.
  Faktycznie dobrze wskazałeś, że szukałem wszędzie tylko nie TV ale wyszedłam z założenia, że na obydwu gniazdach HDMI działa poprawnie dekoder kablówki dvb-c i dvd, to raczej tv jest ok, ale wygląda na to, że poszło tak wszystko do przodu, że już 5 letni tv nie da rady? ech :(
  ale kurczę, HDMI to HDMI cyfrowe przekazywanie danych - to co wobec tego za szybko, za dużo tych danych tv dostaje, że nie radzi sobie czy jak??

  pozdrowienia
 • #16
  kosiarz74
  Level 10  
  Witam po przerwie,
  zakupiłem dzisiaj kabel iHDMI, który ma za zadanie "oszukać" urządzenie kodujące HDCP i ... i nic, te same objawy:(
  Ktoś ma pomysł co może być przyczyną, że pomimo przewodu z procesorem nie ma poprawy (te same objawy i bez zmian). Czy TV jest uszkodzony i w jaki sposób został uszkodzony skoro wcześniej było podpięte do niego tylko DVD i dekoder zewnętrzny DVB-C (no chyba, że usterka jest w nim od początku, a dopiero teraz wyszła), Sharp - ostatnia seria z linii japońskiej z dużą (prawdopodobnie) precyzją wykonania.
  Skoro jest HD ready, to powinien obsługiwać ten protokół.
  Co o tym sądzicie??

  PS Nagrałem dzisiaj film z objawami tej usterki, ale ze względów na jego objętość nie będę go tutaj załączał - dla zainteresowanych mogę podesłać skompresowany na skrzynkę.