Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy głośniki Koda CV-65F to dobry wybór

Tuskany 09 Sty 2014 00:38 5820 9
  • #1 09 Sty 2014 00:38
    Tuskany
    Poziom 10  

Witam

Sprzedałem dziś moje głośniki Akira BK-166 używałem tylko frontowych które po wymianie wysoko tonowych na tonsila GDWK 9/40 grały znośnie ale nadal źle myślę że koda zagra dużo lepiej

Mój wzmacniacz to Denon DRA335R plus jakieś dobre kable które dostałem w zestawie

Słucham płyt na CD Denon z tej samej serii lub komputer z kartą Audigy 2

Zdecydowałem się na głośniki koda CV-65F czarne komplet 649 zł więc okazja były nawet tańsze ale kolor wiśnia mi nie pasuje

Proszę o porady czy w tej cenie mogę coś lepszego kupić czy te koda to dobry wybór

Słucham muzyki głównie muzyki Rock Metal ale też czasem Drum&Bass

Pokój ma 25 m

0 9
  • #2 10 Sty 2014 18:26
    k52
    Poziom 32  

W tej cenie to naprawdę ciężko, zwłaszcza w tej promocji są dość ładnie zbudowane - beczkowate, ładne te w ala drewnie. Spotkałem się z nimi tylko w markecie więc nie był to odsłuch, zresztą koda rzadko bywa w salonach odsłuchowych . Może szkoda ludzie by posłuchali przy okazji innych rzeczy. 65F miały dość szybki, ale twardy bas, oczywiście dla jednego to wada lub zaleta, góra była normalna szczegółowa ( w tej cenie dawały radę, a były koło 1000zł plus jakieś kino , tu masz za 645zł).

0
  • #3 11 Sty 2014 00:57
    Tuskany
    Poziom 10  

Nie mogłem dłużej czekać i dziś już mam CV-65F podziękowania dla sklepu paczka dotarła dobę po zakupie przez internet

Niestety dostępne tylko w warszawie więc nie mogłem posłuchać ale warto było zaryzykować.

Wykonanie bardzo staranne kolumny świetnie się prezentują

Na początku wybija się krystalicznie czysta góra i dynamiczny bas zero dudnienia

schowany środek ale i tak zachwycają od początku

Po wygrzaniu środek jest bardziej wysunięty niż na początku brzmią doskonale w pełnym zakresie.

Wieczorem po kilku godzinach słuchania mieszanki mp3 puściłem Pink Floyd flac oraz kilka audiofilskich płyt z wydawnictwa ECM i obejrzałem na kolacje koncert Depeche Mode zupełnie inne dużo lepsze wrażenia niż na poprzednich kolumnach

Jestem bardzo zadowolony z zakupu sprzęt w pełni spełnia moje oczekiwania

Jazz, Rock, brzmią genialnie dziwnie się słuchało metalu np Arch Enemy ale nie puszczałem tego zbyt dużo posłucham więcej jutro.

Teraz się zastanawiam czy mój wzmacniacz Denon DRA-335 R wykorzysta w pełni te kolumny

Czytałem bardzo skrajne opinie na jego temat

0
  • #4 11 Sty 2014 10:41
    k52
    Poziom 32  

To fajnie, czyli dynamicznie, twardo, z ładną wyeksponowaną górą przy rocku to ważne, tam gdzie słuchałem grał jakiś pop. Dobrze że bas nie jest w nich kartonowy i dudniący lub co gorsza rozlazły jak w starych altusach , przy takiej cenie tych ładnych kolumn to miła niespodzianka .

0
  • #5 31 Sty 2014 18:29
    Morf3usz
    Poziom 2  

Witam
    Panowie czy te kolumny będą ok do muzyki rozrywkowej (Pop, Dance, Hip Hop)
    Pokój ma 14m2
    Jaki ewentualnie używany wzmacniacz do nich dobrać w cenie 300-350 zł ?
    Pozdrawiam :)

0
  • #6 31 Sty 2014 21:46
    k52
    Poziom 32  

Zależy czego się spodziewasz, przypuszczam że przy tej muzyce trochę rozbujanego basu (miękkiego sprężystego) i estradowej energii. Te kody są raczej bardziej zrównoważone , a jeszcze bardziej koda 5300f, na disco itp. bardziej magnat supreme 1000 ?

0
  • #7 31 Sty 2014 21:56
    Morf3usz
    Poziom 2  

te magnaty nie będą za mocne do 14m2 ?

1
  • #8 01 Lut 2014 14:10
    k52
    Poziom 32  

W sypialni 13m2 to mam średnie monitory i jest ciśnienie akustyczne że hej. Magnat supreme 800 będzie z naddatkiem w 14m, ewentualnie heco victa 500 , yamaha ns50 w tej cenie.

1
  • #9 01 Lut 2014 20:29
    Morf3usz
    Poziom 2  

Czyli ogólnie nie warto pchać się w te kody ?

1
  • #10 02 Lut 2014 13:07
    k52
    Poziom 32  

Tego nie powiedziałem, to fajne bardzo tanie modele ( koda 65 i 5300f), ale trzeba posłuchać czy pasują dla Ciebie. Znajdzie się setka osób na forum ktôra napisze że altus z lat 80 jest lepszy niż jakieś b&w, tannoye m, castle :D napisze tak bo taki dźwięk lubi, lub innego nie zna.

0