Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oglądanie filmów na telewizorze przez wifi

09 Sty 2014 07:00 9105 6
  • Poziom 9  
    Chciałbym się zapytać czy komuś to działa sprawnie lub nie i może podzielić się doświadczeniami. Zamierzam dokupić do mojego Sharpa adapter wifi AN WUD 630 i odtwarzać filmy przez sieć domową.

Nie będzie mi ścinać czy raczej taka zabawka tylko do internetu przeglądania ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kriksus napisał:
    Nie będzie mi ścinać

Jaki masz router, jaki "śmietnik" w eterze w okolicy, jakie karty sieciowe wifi w komputerze/rach?.
    Kriksus napisał:
    raczej taka zabawka tylko do internetu przeglądania

Po wifi, jakie by nie było, zawsze są problemy, co innego połączenie kablowe......
  • Poziom 34  
    Laptop podłączony do telewizora filmy przez WiFi ze stacjonarnego komputera - działa bez problemu, nawet drugi laptop podłączony do internetu nie przeszkadza. Warto sprawdzić Insiderem zajętość kanałów w okolicy i wybrać kanał dla WiFi.
  • Poziom 9  
    Z routera korzystam tylko ja, karty sieciowe na lapku i kompie zintegrowane/standardowe, do kompa stacjonarnego dokupię kartę wifi, jeśli będzie potrzeba. Router Sagem od Neostrady (50zł), ale działa dobrze.

Okolica bardzo spokojna, więc zakłóceń raczej nie będzie, ale chodziło mi o to że zapuszczam filmik za ścianą w 2 pokoju i leci na telewizorze. Są jakieś szanse na działanie ?
    Kriksus napisał:
    karty sieciowe na lapku i kompie zintegrowane/standardowe, do kompa stacjonarnego dokupię kartę wifi, jeśli będzie potrzeba. Router Sagem od Neostrady (50zł), ale działa dobrze

Kriksus napisał:
    Są jakieś szanse na działanie ?

Nie mam bladego pojęcia..., przy takich Twoich odpowiedziach.
    Pokój wróżek, piętro niżej!.
  • Poziom 9  
    Generalnie chodziło mi o to, czy takie rozwiązanie w ogóle działa. Jeśli nawet 3/10 osobom trybi elegancko to zaryzykuję, najwyżej pozostanie sam net.

Problem mam, bo nie mogę nigdzie znaleźć wypowiedzi, że komuś to fajnie działa albo filmiku przedstawiającego oglądanie przez wifi.

Post Shadowa nie jest satysfakcjonująca, tzn fajnie, że działa ale lepiej mieć tą wygodę nie bawić się z kablami.

A jak mam odpowiadać ? Daj mi jakieś a,b,c to odpowiem :P
    Kriksus napisał:
    Generalnie chodziło mi o to, czy takie rozwiązanie w ogóle działa.

Generalnie, to działa w 50%......
    Kriksus napisał:
    Problem mam, bo nie mogę nigdzie znaleźć wypowiedzi, że komuś to fajnie działa albo filmiku przedstawiającego oglądanie przez wifi.

Gdyby to działało, to nie uważasz, że nie było by problemu, by jakiegoś tutka, filmik z tym znaleźć.
    Kriksus napisał:
    Post Shadowa nie jest satysfakcjonująca, tzn fajnie, że działa ale lepiej mieć tą wygodę nie bawić się z kablami.

Poczytaj o PowerLine, lub HomePlug....
    Kriksus napisał:
    A jak mam odpowiadać ? Daj mi jakieś a,b,c to odpowiem

A czego tutaj nie rozumiesz:
    KOCUREK1970 napisał:
    Jaki masz router, jaki "śmietnik" w eterze w okolicy, jakie karty sieciowe wifi w komputerze/rach?.

No to chyba logiczne, ze nie pytam ile co kosztowało, tylko dokładnie co to jest, model, firma, oznaczenia,
    bo ja Tobie w tajemnicy mogę napisać, że bardzo lubię budyń, i teraz na podstawie takiej wiadomości Ty wydedukuj jaki, jakiej firmy, w jakiej cenie - kapujesz.