Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 1.9TDI 1997 - Samo czynnnie otwierają się drzwi i szyby

09 Sty 2014 11:20 3165 8
  • Poziom 7  
    Witam,
    Podejrzewam, że mam problem z centralnym zamkiem. Po zamknięciu samochodu, po upływie jakiegoś czasu drzwi i szyby samo czynnie otwierają się. Na początku nie zamykały się drzwi od kierowcy z pilota, otwierać się otwierały wszystkie. Rozebrałem drzwi od kierowcy po czym złożyłem z powrotem, i wszystko działało. Powtórzyłem czynność opisywaną wyżej 2x i działały 2 tygodnie i znów przestały.
    Dodam, że po otwarciu drzwi od kierowcy nie zapala oświetlenie wewnątrz samochodu, a gdy są otwierane drzwi od pasażera to oświetlenie działa. Gdy otwieram centralnym zamkiem to oświetlenie się zapala.
    (Lewe lusterko nie podgrzewa)-Czy to ma coś wspólnego z centralnym zamkiem?
    Bardzo liczę na odpowiedź, z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    Jak wygląda wiązka przewodów elektrycznych pomiędzy drzwiami a samochodem? Nie ma tam popękanej izolacji na przewodach?
  • Poziom 7  
    Nie sprawdzałem, jestem w trasie jutro będę w domu a samochód stoi na bazie. A jak się tam dostać?
  • Poziom 28  
    Witam sprawdz pod dywanikiem z lewej strony modul komfortu czy tam nie masz wody i w jakim stanie sa masy i okablowanie.Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Uchylasz drzwi i w tej gumie są kable. Swoją drogą warto pod ten dywanik zajrzeć jak kolega pisze tam często jest woda .
  • Poziom 8  
    przelotka w drzwiach nie ma nic do rzeczy odepnij w lewym przednim słupku koskę z drzwi i oberwuj, jak masz wkładkę w prawych to też, jak dale lipa to odłącz klape tył bo przerwane kable na przelotce lub zaśniedziały switche w zamku klapy, jak nie pomoże to dostań się do komfortu pod nogami kierowcy. albo ruszaj klapą lub jej wkładką, lub drzwiowymi. jak ktoś z tym grzebie to zdiagnozuje bez rozbierania.
  • Poziom 28  
    Witam ponownie ,sprawdz vagiem jakie masz usterki i bedziesz wiedzial w czym tkwi problem.POZDRAWIAM
  • Poziom 7  
    ftp.kowal napisał:
    Jak przewody w przelotce ok to sprawdź zamek strona kierowcy. Najpewniej on szaleje a raczej któryś mikrostyk w nim. I przez to moduł widzi że kluczyk jest w pozycji na otwieranie. Przez co otwiera wszystkie drzwi i okna.

Wszystkie przewody do modułu komfortu są ok, zero wilgoci. Rozebrałem zamek, przed rozebraniem nie działało zamykanie z kluczyka a po złożeniu zaczęło działać. Lampka po złożeniu też zaczęła działać, ale czasami się zapala po zamknięciu drzwi. Prawdopodobnie jak kolega napisał to będzie usterka zamku. (nie odbija kółeczko, które domyka szyby w centralnym zamku)

PS.Czy ma to coś wspólnego z tematem gdy w tylnych prawych drzwiach były urwane dwa kable a reszta była popękana. Zlutowałem, zaizolowałem i po otwarciu drzwi zapala się teraz oświetlenie.