Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Genus Premium - Zanik płomienia błąd 504

09 Sty 2014 14:59 9072 4
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie.

Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość. Jak w temacie mam problem z piecem. W piecu zanika płomień i po trzech próbach odpalenia wyświetla błąd 504. Po kilku resetach zdarza się, że zaczyna grzać normalnie mówię o grzaniu zasobnika. Dodam, że piec zaczyna pracę na pełnej mocy i wtedy bardzo szybko gaśnie im zmniejsza się moc grzania tym dłużej zdarza się trzymać płomień, choć nie jest to regułą. W przypadku c.o. piec cały czas pracuje w trybie postcyrkulacji , a grzejniki są zimne. Piec jest po gwarancji byli u mnie dwaj serwisanci. Jeden nie podjął tematu, a drugi stwierdził, że do wymiany jest pompa, moduł sterujący oraz wymiennik, czyli w zasadzie nie ma sensu go naprawiać. Mnie osobiście nie chce się wierzyć stąd ten temat. Elektrodę jonizacyjną wymieniłem nic to nie dało.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 19  
    Jeśli posiadasz analizator to zmierz zawartość CO w zasysanym powietrzu.

Jeśli nie posiadasz analizatora to otwórz taką czarną(okrągłą) zaślepkę znajdującą się obok wylotu spalin na górnej części kotła aby kocioł mógł zassać powietrze do spalania z pomieszczenia.

Jeśli po zdjęciu tej zaślepki kocioł będzie pracował normalnie to wezwij instalatora, który montował ci komin aby zmontował ci prawidłowo.

Kocioł ewidentnie zasysa spaliny co powoduje zrywanie płomienia.

Oczywiście na koniec wezwij serwis celem poprawnego wyregulowania kotła.

Pozdrawiam
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Witam dziękuję za informację, był instalator wyregulował moduł gazowy, piec rzadziej gaśnie. Choć nadal mu się zdarza. Ciekawostka jest taka, że jak mu się przytka do połowy tą rurę przed wentylatorem, którą zasysa powietrze to nie gaśnie? Wygląda to trochę tak jakby sam wentylator zdmuchiwał płomień.
  • Poziom 19  
    To świadczy o złym wyregulowaniu kotła.

Jeśli przysłaniasz rurę zasysową powietrza i kocioł pracuje poprawnie, to znaczy, że ma bardzo duży nadmiar powietrza.

Dołącz wydruk z analizy spalin przy mocy maksymalnej i minimalnej to będzie wszystko wiadomo.

W każdym razie kocioł wymaga regulacji przez serwis, który wie co robi.

Na jakim gazie kocioł pracuje i czy pierwszego uruchomienia dokonał serwis Aristona.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie. Problem z piecem rozwiązałem, a właściwie rozwiązał serwisant, który jednoznacznie stwierdził, że walnięta jest płyta główna. Kupił, przywiózł, zamontował i piec zaczął działać i działa bez zająknięcia do dziś.