Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw do kościoła - organy + mikrofony organisty

09 Sty 2014 18:10 3867 13
  • Poziom 8  
    Witam,
    może mógłby ktoś podpowiedzieć jaki zestaw wybrać do kościoła, nie dużego ale wysokiego (neogotyk). Szukam zestawu, wzmacniacz i dwie kolumny. Zestaw potrzebny pod organy Roland oraz 2-3 mikrofony na chórze. Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 19  
    Napisz ile możecie wydać pieniędzy i daj namiary na kościół, tzn, żeby zobaczyć jak wygląda, jakieś zdjęcie może, stronkę. Wtedy zawsze łatwiej doradzić. Organy z tyłu na balkonie, czy na dole? Kolumny chcesz żeby stały przy ołtarzu? Chór ile osób - 5-6, czy 20? Bo to też różnica. Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    chcemy przeznaczyć max 3 tysiące na wzmacniacz i 2 kolumny,
    organy są, z tyłu, na chórze (balkonie), stare kolumny widoczne na zdjęciu (zawieszone przy balkonie) i tez tam mają być.
    a chóru u nas nie ma, przyjęło się po prostu, że balkon to chór, mikrofony potrzebne dla organisty i dziewczyn, które śpiewają psalmy z organistą na chórze.

• Poziom 19  
    Zestaw:
    Kolumny Wharfedale Pro EVP-X15 SET -1670zł
    Końcówka mocy T.AMP TA1050MK-X -920zł
    Mikrofony: Shure SM 58, tańsze SM 48 , jeszcze tańsze: Audiotechnica

Zastanawiałbym się jeszcze nad Electro Voice EV ZLX 12P, kupiłem takie ostatnio i brzmią naprawdę ładnie. 3400 zł za komplet dwóch aktywnych kolumn. Kościół nie jest duży, więc odpowiednio ustawiając nachylenie kolumn, powinien jeden i drugi zestaw spokojnie wystarczyć.
  • Poziom 21  
    Witam
    Co jest za tym prospektem piszczałkowym może jeszcze żywy nie grający instrument?
    Trzeba to wykorzystać ,ja włożył bym tam 2 nadstawki i koniecznie subbas o dobrym dole bo burdony 16" w oktawie kontrabasowej dają od C czyli 32,7 Hz . Dla akustyków to coś mówi.Wtedy nadstawki ma max 10" głośnikach aby mogły wybierać te alikwoty co są najbardziej potrzebne.Jakoś nie widzę muzyki w kościele kiedy to prawidłowo nie zabrzmi.Na subbas trzeba poszukać miejsca gdzie najlepiej zagra .Grają na samych nadstawkach pełno pasmowych ale to nie jest to .W tym rolandzie pewnie nie ma klawiatury nożnej to jest minus ale głosy o których wspomniałem są.Może kol."Granat " by coś podpowiedział rozmawiałem z nim kiedyś na temat suba do moich organów.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    ojoj,

powiedz mi ile chcecie przeznaczyc pieniedzy?

bo kubatura i układ koscioła wymaga "rozsądnego" podejścia żeby usyskać dobry efekt. Zły dobór paczek może spowodowac wielka kakofonie dźwieków i kompletny brak zrozumiaosci
  • Poziom 8  
    Organy piszczałkowe są do remontu, dość kosztownego, plany na przyszłość.

Teraz chcemy przeznaczyć około 3000 zł na sprzęt, kolumny i wzmacniacz - ten który teraz jest ma ok 30 lat.

Dodano po 1 [minuty]:

a kościół wcale nie jest duży, może zdjęcia trochę mylą, jest tylko wysoki.
  • Poziom 18  
    pytanie tylko gdzie umiescic kolumny?

Czy chcemy dac je na chórze - i skierowac dosc mocno w dół (ludzie będą mieli wrażenie słuchania realnych organów, czy lepiej dac je od przodu - żeby było razem z księdzem ... i tyle
  • Poziom 21  
    Witam
    Jeżeli będzie piszczałkowy remontowany to można na tym co masz trochę pograć nawet na byle jakim sprzęcie . Do klawisza to głośniki nie większe jak 10" + 2" wysokotonowy bo to najlepiej odda smak i podróbę dźwięku piszczałek jeżeli oczywiście pozwoli na to instrument .
    Kolumny nigdy tam gdzie te stare co widać na obrazku .Bliżej środka aby jak najmniej było odbić od ścian.Można przymocować na tej barierce drewnianej z frontu. .Jak pisałem wcześniej praktykuje się schowanie ich w tym prospekcie organów piszczałkowych i dosyć ładnie to brzmi.
  • Poziom 8  
    Remont piszczałkowych to ogromny koszt i nie wiadomo kiedy to będzie, może 5 może 10 lat.
    A teraz potrzebujemy małego zestawu bo ten, który jest też się psuje.

Chcemy umieścić kolumny w miejscu, w którym są stare.
  • Poziom 18  
    spoko

mało kasy "kruca bomba"

Ja na Twoim miejscu poszedł bym w kierunku powermikser (np phonic 780 plus) - da ci to możliwość równocześnie klawisza i jakiś mikrofonów.

Po drugie kolumny
    Ja zdecydowałbym sie na polaudio pa112-300 - w wersji z driverem bms-a

Problem w tym ze nawet po dużych upustach nie bardzo sie da zmiescic w cenie ....
  • Poziom 43  
    Obawiam się, że nagłośnienie kupione za 3000, będzie brzmiało gorzej i pogra sporo krócej od tego co tam macie teraz. Jak ma długo i dobrze grać, to niestety za mało kasy.
    Napisz co tam teraz macie, może nie trzeba wymieniać całości a tylko część zestawu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    Witam

To jest tak ,że w tej instytucji nigdy na nic nie ma . Byłem na weselu gdzie mistrzu skasował 200PLN i na jakimś parapecie dał koncert na poziomie ogniska muzycznego za komuny.Są na szczęście są proboszczowie co mają podejście do tego tematu i u nas się dało.Podaje rozwiązanie u mnie na paru obrazkach.
    Ostatnie zdjęcie to prospekt ,który przysłania głośniki i dodatkowo dodaje smaku w brzmieniu.
    Jak bez klawiatury nożnej to może coś takiego i jakiś mały mikserek do mikrofonu ale wokal to lepiej podać do nagłosnienia ogólnego
    http://www.dj-sklep.pl/p/pl/2223/rcf+art+412+a+mkii.html
    http://www.dj-sklep.pl/p/pl/1938/jbl+jrx+115.
    http://www.dj-sklep.pl/p/pl/1556/rcf+art+422+a+mkii.html