Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zapalajace sie ledy w łazience po wciśnięciu przycisku dzwonka na klatce

09 Sty 2014 20:24 1515 15
  • Poziom 9  
    Dzień Dobry

Mam mały problem z oświetleniem typu LED.
    Chodzi o oświetlenie łazienki gdzie mam zamontowane oprawy w suficie na 230v gwint E27 tam są wkręcone Ledy - z nimi jest wszystko ok. Natomiast w kinkiecie nad lustrem też wkręciłem Ledy na 230V gwint E14 i tu się dziwnie dzieje, gdy ktoś dzwoni gongiem do drzwi to w momencie naciśnięcia przycisku na klatce zapalają się ledy przy kinkiecie ( ledy w suficie są ciemne OK).
    Pewnie jakiś napięcie szczatkowe generuje dzwonek czy co.
    Proszę o pomoc w tym temacie/
    Mieszkam w bloku i zasilanie mieszkania jest 1 fazowe. Ledy zamontowane w suficie i kinkietach są na tym samym bezpieczniku.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    elektrojad napisał:
    heh, ciekawe. Ledy w kinkiecie zapalasz tym samym włącznikiem co te na suficie?

nie- osobny wyłącznik obok lustra
    a jeszcze jedno wyłączniki w domu przerywają fazę nie zero

Dodano po 3 [minuty]:

elektrojad napisał:
    heh, ciekawe. Ledy w kinkiecie zapalasz tym samym włącznikiem co te na suficie?

Jeszcze jedno. Czy gdybyś ciągle trzymałł ten gong wciśnięty to ledy będą się palić czy tylko migną?

gdy wcisnę i trzymam to ledy palą się ciągle
  • Poziom 9  
    elektrojad napisał:
    Czyli wyłącznik osobny. Jeden przy wejściu do łazienki a ten drugi? Nie rozumiem co znaczy na fazie.

na fazie to znaczy ze przerywają- rozłączają fazę nie zero, brak fazy na oprawce po wyłączeniu światła wyłącznikiem.
    tak jeden wyłącznik przy wejściu do łazienki a drugi obok lustra.
  • Poziom 18  
    A odłącz na chwilę dzwonek i spróbuj wcisnąć przycisk dzwonka.Chyba coś jest dobrze namieszane w instalacji.Może wymiana dzwonka pomoże ale to dla mnie nie jest rozwiązanie problemu bo coś musi podtrzymywać napięcie po wciśnięciu przycisku.
  • Poziom 9  
    MARKSON43 napisał:
    A odłącz na chwilę dzwonek i spróbuj wcisnąć przycisk dzwonka.Chyba coś jest dobrze namieszane w instalacji.Może wymiana dzwonka pomoże ale to dla mnie nie jest rozwiązanie problemu bo coś musi podtrzymywać napięcie po wciśnięciu przycisku.

odpiąłem zasilanie od dzwonka (jeden kabelek) - po wciśnięciu przycisku dzwonka na klatce schodowej ledy się nie zapalają
  • Poziom 22  
    Podejrzewam ,że wprowadziłeś się nie dawno do tego mieszkania. Poprzednik coś kombinował z prądem /napięciem/ gdyż w wielu domach /klatkach/ schodowych dzwonki do mieszkań omijały liczniki domowe i są na 230V. Wydaje mi się , że gdy wyłączysz zabezpieczenie /bezpiecznik/ to gdy wciśniesz gong zapali ci się kinkiet, to potwierdzi moją teorię spiskową.
  • Poziom 9  
    sikorkam napisał:
    Podejrzewam ,że wprowadziłeś się nie dawno do tego mieszkania. Poprzednik coś kombinował z prądem /napięciem/ gdyż w wielu domach /klatkach/ schodowych dzwonki do mieszkań omijały liczniki domowe i są na 230V. Wydaje mi się , że gdy wyłączysz zabezpieczenie /bezpiecznik/ to gdy wciśniesz gong zapali ci się kinkiet, to potwierdzi moją teorię spiskową.

nie podpiąłem znowu gong i po wyłączeniu bezpiecznika który odpowiada za światło w łazience , gong nie działa a ledy po wciśnięciu przycisku sa "martwe"
  • Poziom 9  
    podsumuję :

1-po odpięciu zasilania od gongu- wciskając przycisk na klatce ledy się nie zapalają
    2-po ponownym podpięciu do zasilania gongu i wyłączeniu bezpiecznika zabezpieczającego obwód oświetlenia łazienki i wciskając przycisk od gongu na klatce ledy się nie zapalają gong nie działa ( ten sam bezpiecznik)

Dodano po 1 [minuty]:

elektrojad napisał:
    Widać jakąś puszkę podtynkową w okolicach lustra? A może w tej puszce gdzie włącznik jest więcej kabli?

puszka jest pod panelami w przedpokoju - niestety

Dodano po 2 [minuty]:

a jeszcze jedno wyłącznik odpowiadający za ledy przy lustrze jest w ramce podwójnej razem z gniazdem 230V
  • Poziom 9  
    w sobotę "pogrzebię " w puszce - znalazłem jedną na ścianie w kuchni i po ilości przewodów odpowiada też chyba za oświetlenie łazienki - na razie dziękuje za odpowiedzi
    DOBRANOC WSZYSTKIM