Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

agregat prądotwórczy - Przerobienie agregatu 3 fazowego na 1 fazę

09 Sty 2014 21:09 5490 7
 • Poziom 19  
  Witam posiadam agregat kraft&dele wiem że to chińczyk .Mam znim problem prąd z niego jest bardzo nie stabilny nawet jak się żarówkę podłączy to pulsuje.Agregat niby posiada AVR ale nic on nie daje.Postanowiłem kupić drugi AVR na podmianę ale to też nic nie pomogło.Kiedyś na tym forum ktoś mi zaproponował żeby go przerobić na 1 fazowego ale jak i czy to ustabilizuje prąd.Na foto agregat który posiadam
 • MetalworkMetalwork
 • Poziom 21  
  A jak pracuje silnik spalinowy? Równo czy skaczą bardzo obroty? Może problem tkwi w regulatorze obrotów silnika?
 • MetalworkMetalwork
 • Poziom 19  
  Silnik niby na ucho obrotów nie zmienia tylko dość mocno szarpie .Dodam źe to jest nowy agregat .
 • Poziom 21  
  Te skoki napięcia są pod obciążeniem czy w stanie jałowym? Sprubój go obciążyć obciążeniem bliskim znamionowemy tylko symetrycznie każdą fazę np. włącz silnik trzyfazowy i wtedy zmież czy są skoki.
 • Poziom 19  
  Skoki napięcia są przy wyłączeniu urządzenia. Mierząc napięcie 223V skoczy ponad 400V, a jak podłączy się samą żarówkę, to nie świeci ona normalnie, tylko pulsacyjnie. Tylko że sprawdzając napięcie miernikiem, jest stabilne 224V, a żarówka pulsuje.
 • Poziom 19  
  Jeśli to pulsowanie światła żarówki jest zauważalne to nie mo mowy o tym aby napięcie było stabilne , proszę napięcie mierzyć przy obciążeniu ową żarówką i równolegle wpiętym miernikiem wychyłowym , czy wskazówka miernika będzie stabilna. Silnik agregatu powinien pracować bardzo stabilnie i przy określonej prędkości obrotowej , zbyt niskie obroty silnika będą destabilizować napięcie agregatu , praca silnika musi być stabilna i płynna ? I bardzo ważne ! Napięcie agregatu zawsze mierzymy przy pewnym obciążeniu.
 • Poziom 31  
  Prądnicę asynchroniczną z samowzbudzeniem pojemnościowym (maszyna asynchroniczna +kondensatory ) cechuje duża zmienność napięcia to klasyka, ale prymitywne układy regulacji oparte na sprzężeniu zwrotnym napięciowym, w procesie regulacji zmieniające wartość pojemności załączanych równolegle z uzwojeniem stojana kondensatorów (oczywiście w układzie trójfazowym symetrycznym) muszą objawiać się pulsacją napięcia w czasie łączenia podzielonych na trójfazowe sekcje kondensatorów. Jeśli Twój układ zawiera np tylko 3 kondensatory ( a nie sekcje , lub zmiana wartości prądu biernego o charakterze pojemnościowym np równoległymi z kondensatorami dławikami+sterowanie w układzie regulacji np triakami) to nie jest na poziomie aktualnej wiedzy na ten temat.
  Prądnica asynchroniczna zawsze pracuje jako 3-fazowa, a może być wykorzystana asymetrycznie (np 1- fazowo). Pogorszenie regulacji napięcia jest oczywistą konsekwencją niesymetrii obciążenia
 • Poziom 15  
  Witam
  Agregat mam podobny.
  Uzwojenie stojana poszło z dymem.
  Aktualnie do kupienia jest tylko stojan na 3 fazy a pewnie jednofazowe rozwiązanie ratowało by sytuacje.
  Czy jest sens zjechania na AVR tak by napięcie międzyfazowe było 230V i obciążać międzyfazowo?
  Czy jakimś cudem dało by to możliwość większego obciążenia tylko jednej fazy bo to mnie interesuje?
  Wydaje sie że nie bo druty w szeregu a grubość ta sama ale kto wie...