Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zgrać monitor z laptopa z monitorem stacjonarnym?

09 Sty 2014 21:26 1845 7
  • Poziom 10  
    Cześć!

Otóż od paru dłuższych chwil męczę się z moją zachcianką na ustawienie dwóch monitorów. Posiadam laptopa Lenovo IdeaPad Y500 ( Specyfikacja ), który służy mi za stacjonarkę.
    Obok postawiłem monitor od starego komputera Jak zgrać monitor z laptopa z monitorem stacjonarnym?

Jak widać na laptopie obraz wygląda o wiele lepiej więc chciałbym, aby ekran od niego służył mi do grania, natomiast przeglądarka internetowa oraz filmy były odtwarzane na monitorze stacjonarnym. Przeczytałem parę tematów, ale żaden nie był w taki sam sposób jak mój sformułowany. Czy takie ustawienie jest możliwe w samym Windows 8, czy też potrzebny jest jakiś specjalny program ?

PS. Pytanie ciekawostka, czy da się jeszcze ustawić, aby monitor do grania włączał się tylko w przypadku odpalenia gry, a w innym pozostawał wyłączony ?

PS2. Przeczytałem gdzieś, że jeżeli laptop jest ciągle podłączony do ładowania oraz jest w nim bateria to skraca to jej żywotność, prawda ?

Dzięki za porady dla laika ;)
  • Poziom 33  
    Co to "Ps2" to prawda. Jeśli używasz laptop w domu wyjmij baterię i trzymaj go na samym zasilaczu. Co pewien czas włóż ją aby się naładowała do pełna. Wtedy może sobie spokojnie leżeć przez jakiś okres.
  • Poziom 25  
    LeCezar napisał:
    [...] Jak widać na laptopie obraz wygląda o wiele lepiej [...]

Co przez to rozumiesz?
  • Poziom 10  
    Lepsza ostrość, barwy, kontrast itd. Monitor od komputera ma swoje lata, dlatego ten w laptopie jest bardziej "kolorowy". Baterię wyciągnąłem :)
  • Poziom 25  
    A monitora stacjonarnego używasz z natywną rozdzielczością?
  • Poziom 10  
    Tak, oba są z natywną. Laptop 1920x1080, stacjonarny 1440x990
  • Poziom 25  
    Co do ostrości - obraz na monitorze zewnętrznym jest rozmazany? Czy może chodzi Ci o różnice spowodowane rozdzielczością i gęstością pixeli dla tych monitorów?
  • Poziom 10  
    Obrazy na obu monitorach są w jak najlepszym porządku, nic się z nimi nie dzieje złego. Zwyczajnie stacjonarka ma już 6 lat, więc trochę odbiega kolorami od nowych monitorów co widać, więc wolę grać na laptopie, a resztę załatwiać na stacjonarnym.

Wróćmy do tematu :)