Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor gaśnie podczas oglądanie Youtube itp.

Spawajka1122 09 Sty 2014 21:34 2046 10
  • #1 09 Sty 2014 21:34
    Spawajka1122
    Poziom 7  

Witam wszystkich . O podobnym tytule widziałem wiele tematów ale w żadnym tam tych wskazówek nie rozwiązało mojego problemu . No i mam nadzieję że wybrałem dobry dział na ten temat :)

Ostatnim czasy miałem problem gdyż miałem dziwne paski na monitorze , nawet w trybie awaryjnym . Od początku myślałem że karta graficzna poszła , co okazało się prawdą . Dałem komputer do "naprawy" . Gościu próbował zamówić kartę graficzną pasującą do mojej płyty głownej . 3 razy jakieś zamawiał ale zawsze coś było nie tak . Gościu nawet format zrobił bo nie wiedział czemu te karty nie działają . W końcu zamówił Nvidia GT 218 i wgrał windows XP i PC wziąłem do domu . Już na początku był problem bo na Youtube podczas oglądania filmów Wyłączał się monitor albo była zawiecha ... Teraz konkretnie nie pamiętam :/ . Komputer więc ponownie oddałem gościowi i on tym faktem nie był zadowolony (przeklęty komputer xD) , tym razem wgrał mi Windows 7 i mówił że już jest wszystko ok . No to (jako że chodzę do szkoły z internatem) , komputer podłączyłem i tydzień mnie nie było . Okazało się że na nowym windows , monitor też się wyłączał . Wczoraj też robiłem format i ponownie wgrałem wiindows xp (bo mój komputer ma swoje latka "kupiony 2006-2007 rok") , Sterowniki ma aktualne z internetu .

Parametry mojego PC :

-Karta Graficzna (Name : Nvidia GeForce 210 , Code name : GT218)
    -Płyta głowna (775Dual-VSTA)
    -Procesor (Intel Pentium D820)
    - BIOS (AMI -American ..... , P1.90)
    - RAM (1x512mb , 1x1GB)

Czytałem że może to być wina ramu (a mam 2 kości , jedna 512mb , druga 1GB) , czytałem też że to może być zasilacz ale ile w tym prawdy ? Karta graficzna odpada bo jest nowa . Proszę bardzo o pomoc , podam jak coś inne informacje .

Pozdrawiam !!!!

0 10
  • #2 09 Sty 2014 22:01
    młody14
    Poziom 36  

Spawajka1122 napisał:
    czytałem też że to może być zasilacz ale ile w tym prawdy

Mógłbyś chociaż podać jego markę i moc. Bo może to być jego wina.

0
  • #3 10 Sty 2014 20:57
    Spawajka1122
    Poziom 7  

Oczywiście już daje informację o zasilaczu . Bardzo proszę o pomoc . To ciągłe wyłączanie ekranu jest zaiste irytujące xD

Monitor gaśnie podczas oglądanie Youtube itp.

0
  • #4 10 Sty 2014 21:12
    młody14
    Poziom 36  

No na pewno nie jest to coś markowego.
    Rzekłbym że to jakiś chiński badziew, bo od kiedy zasilacze 400W mają tylko 12A na 12V :o

Zacząłbym od podmiany jego na jakiś inny.

0
  • #5 10 Sty 2014 21:20
    Robert B
    Poziom 43  

Zrób zdjęcie nalepki ale i ja podejrzewam, że to jakiś szrot z tej listy:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

0
  • #6 10 Sty 2014 21:42
    Spawajka1122
    Poziom 7  

Nalepki ? Chodzi o tabliczkę znamionową ?
    Te informację są właśnie z niej ale nie wszystkie je wypisałem xD . teraz zobaczyłem że część np. Nazwa , firma były zakryte obudową.

Colorsit ATX 12V P4 , Switching Power Supply

No i nie napisałem że w tej tabelce z voltami i aperami , pod spodem była jeszcze rubryczka z czerwonym napisem 480 W

Dodano po 13 [minuty]:

Jeżeli Ten zasilacz to faktycznie badziewie (według waszej opinii) bo ja kompletnie nie wiem jakie volty i ampery powinien mieć "dobry" zasilacz . Jestem w stanie uzbierać do 150-200 zł . Więc jeżeli możecie polecić mi jakiś w tych cenach , to byłbym wdzięczny .

0
  • #7 10 Sty 2014 21:49
    Robert B
    Poziom 43  

Spawajka1122 napisał:
    Colorsit

Badziewie i to nadzwyczajne. I nie tylko w naszej opinii. Do jego "marki" wszyscy dodają literkę "h" (po "s") :)
    Lektura:
    www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    http://forum.pclab.pl/topic/142996-Zanim-zapy...ZASILACZ-lub-jego-NAPI%C4%98CIA-sprawd%C5%BA/

0
  • #8 10 Sty 2014 21:54
    Spawajka1122
    Poziom 7  

Właśnie też widziałem że na waszej czarnej liście i na powyższych stronach , moja marka jest na "czarnej liście" xD . Nawet czytałem że taki zasilacz może zacząć sie kopcić i pożar gotowy . Zdam się na was . Mówcie jakie dane jeszcze podać i zasugerujcie mi jakiś dobry zasilacz pod mój sprzęt , tak żeby gry , filmy , muzyka , programy śmigały jak trzeba . Bo skoro mój zasilacz daje za mało prądu do podzespołów tj. Procesor , karta graficzna , ram itp. To na pewno też komputer nie wykorzystuje całego swojego potencjału :) , dobrze mówię ?

Tak jak mówiłem zdam się na was . Mogę uzbierać do 200 zł , w tej cenie dostanę coś konkretnego ?

0
  • #9 10 Sty 2014 22:05
    Robert B
    Poziom 43  

Załóż temat w dziale Co Kupić. Tutaj nie wolno podawać linków do aukcji, które wygasają.

0
  • #10 10 Sty 2014 22:05
    Spawajka1122
    Poziom 7  

Ok , dzięki za wskazówkę .

0