Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik kotła 2 pompy obieg.

09 Sty 2014 21:49 1617 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Potrzebuje pomocy w doborze i poszukiwaniu sterownika jeśli takowy jest.
    1. musi sterować dwiema pompami jedna do ogrzewania domu druga do obiegu zasobnika,
    chodzi mi o to żeby w mieszkaniu była możliwość włączenia/wyłączenia danej pompy np. zasobnika gdy już temp będzie ok lub priorytetem było samo ogrzewanie i na odwrót włączenia/wyłączenia pompy od ogrzewania w celu szybkiego podgrzania zasobnika z wodą użytkową.
    2. Chciałbym mieć podgląd na temperaturę wody w zasobniku i temperaturę pieca.Więc jakiś najprostszy wyświetlacz musi mieć.

Sterownik chcę zamontować na piętrze w mieszkaniu więc przydałby się jakiś przyzwoity wygląd (tzn nie jak te co są montowane na kotłach) Piec jest w kotłowni w podpiwniczeniu parter zajmują rodzice, więc muszę biegać po schodach przełączać przy kotle chcący np. dogrzać wodę użytkową. kotłownie przerobie na 2 obiegi, ale piec mam najprostszy i robiony na zamówienie z bardzo dobrych i grubych materiałów z jedną wadą niema żadnego sterowania ale nie chce go zmieniać.
    Znajdę coś takiego ??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Kolega saskia chyba zapodał nieprawidłowy link w odpowiedzie wyżej. Autorowi postu chodziło o coś innego.
    Tomal20 napisał:
    Potrzebuje pomocy w doborze i poszukiwaniu sterownika jeśli takowy jest.

Oczywiście że są sterowniki spełniające Twoje oczekiwania. Jeden z modułów znajduje się w kotłowni drugi w mieszkaniu i możesz z niego korzystać w mieszkaniu bez biegania do kotłowni, oczywiście z pewnymi ograniczeniami, bo nie wszystko da się zrealizować z poziomu modułu znajdującego się w mieszkaniu. Przeszukaj internet a z łatwością znajdziesz coś dla siebie, lub w Twojej okolicy sklep z hydrauliką. W marketach raczej tego nie szukaj.
  • Poziom 9  
    Znalazłem sterownik : EKOSTER 400
    Jest nawet instrukcja pdf w sieci.

Jak kolega napisał że "jeden znajduje się w kotłowni" ale niestety ja mam zwykły piec bez jakiegokolwiek sterownika i chcę przesterować pompkami za pomocą właśnie tego jedynego sterownika i co ważne musi mieć podgląd na temperatury kotła i zasobnika.
    Czy ten EKOSTER 400 załatwi sprawę??
  • Poziom 23  
    Pisałeś, że znalazłeś instrukcję w sieci i pytasz czy sterownik da radę? To ktoś ma za ciebie przeczytać instrukcję i ci powiedzieć jak to działa? No wybacz, ale to chyba przesada. Ponadto podkreślam szukaj takiego sterownika co obsługuje 2 pompy i składa się z 2 modułów jeden przy kotle i nie ważne, że to zwykły kocioł, a drugi w domu. Ja osobiście niedawno taki widziałem w necie.
  • Poziom 9  
    Wiesz dla kogoś kto się zna to jest banalnie proste.
    Ja niestety się na tym nie znam, a nie chce kasy w błoto wyrzucić
    dlatego pytam jak bym się znal to bym kupił i nie pytał o tak proste rzeczy dla niektórych.
  • Poziom 38  
    pablowp1 napisał:
    Kolega saskia chyba zapodał nieprawidłowy link w odpowiedzie wyżej. Autorowi postu chodziło o coś innego.

Jak widac z dalszych wypowiedzi to jednak nie chodzi o cos innego. :-)
    I dodal bym jeszcze jeden link. :-)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2728929.html
  • Poziom 38  
    czy ten sterownik ma jakies PM w sobie i podnosi temperature CO? :-)
  • Poziom 23  
    saskia napisał:
    pablowp1 napisał:

Jak widac z dalszych wypowiedzi to jednak nie chodzi o cos innego.

A nie moogłeem się pomyyyliić... :D Faktycznie masz rację, pozostaje kwestia ceny. To co Ty proponujesz kosztuje dość sporo w porównaniu z innymi, które spełnią oczekiwania zainteresowanego.
  • Poziom 38  
    Nie da sie zrobic energooszczednego palacu za kwote zasilku dla bezrobotnych. :-)
  • Poziom 9  
    Peter855 Sterownik chcę mieć montowany w mieszkaniu więc pasowałoby żeby wyglądał jako tako :) wiadomo o co chodzi. No i chcę mieć wgląd na temperatury kotła i zasobnika. Chyba zdecyduje się na ten ekoster 400. Dziękuje za odpowiedzi