Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PDP 885 - wywaliło korki, nie chce się załączyć

Chalabala 09 Sty 2014 21:52 1917 8
  • #1 09 Sty 2014 21:52
    Chalabala
    Poziom 10  

Po tym jak umarła moja Candy Holiday 60, dostałem od znajomego Polar PDP 885. Zrobiłem testy - 3 prania na sucho i było ok (wyczyściłem cały układ odprowdzający wodę, naprawiłem uszkodzone plastiki).

Pralka zainstalowałem na stancji. Lokatorka poinformowała mnie, że po 30 minutach cyklu prania nastąpiło zwarcie (wyrzuciło bezpiecznik w mieszkaniu i na klatce). W tym momencie po włączeniu pralki przyciskiem nie pali się dioda i nie ma żadnej reakcji, zapala się tylko w jednej pozycji programatora "S" na końcu cyklu...? Sprawdziłem wszystkie wiązki i styki i wydaje się OK.

Czy ma ktoś pomysł co mogło się wydarzyć i czy jest szansa to naprawić, czy pralka kwalifikuje się na złom (pierwszej nowości ona nie jest)?

0 8
  • #2 09 Sty 2014 22:02
    luna
    Poziom 22  

Prawdopodobnie uszkodziła się blokada drzwiczek.

0
  • #4 11 Sty 2014 20:25
    zhudomel
    Specjalista AGD

Chalabala napisał:
    gdzie mogę zlokalizować ten filtr, wymontować tą żółtą puszkę montowaną zaraz przy wejściu kabla zasilania?
    Można wymontować (będzie lepszy dostęp). W każdym razie filtr p-z jest pod tym modułem.

0
  • #5 12 Sty 2014 14:16
    Chalabala
    Poziom 10  

Polar PDP 885 - wywaliło korki, nie chce się załączyć

Czy dobrze oznaczyłem filtr PZ - aluminiowa tuba mocowana do obudowy od tyłu śrubą? Czy można go obejść, mostkując zaznaczone przewody bezpośrednio, czy jest niezbędny?

W inne pralce Candy pozbyłem się problematycznego pz filtra i śmigała kolejne 2 lata.

Jeżeli to nie ten filtr, to potem będę próbował z blokadą drzwi.

Dzięki z góry za podpowiedzi.

0
  • #6 12 Sty 2014 14:21
    artur9419
    Poziom 14  

Tak to jest ten filtr odepnij go od kostki przy obudowie i wepnij kable zasilające cala pralkę
    .

0
  • #7 12 Sty 2014 15:31
    Chalabala
    Poziom 10  

Polar PDP 885 - wywaliło korki, nie chce się załączyć Polar PDP 885 - wywaliło korki, nie chce się załączyć

Ominąłem filtr P-Z i nadal to samo, dioda przy włączone pralce pali się jedynie w jednej pozycji, na koniec ost. programuo"S". W pozostałych pozycjach programatora dioda się nie świeci.

Zgodnie z Waszymi podpowiedziami kolejną opcją ma być sprawdzeniem blokady? Trzeba wyjąć uszczelkę od przodu i rozkręcić ten port plastikowej z prawej strony..?

0
  • #8 12 Sty 2014 15:36
    mrice
    Specjalista AGD

dokładnie tak, zdejmujesz obejme trzymającą fartuch na ścianie, ściągasz go z rantu i jest dojście

0
  • #9 12 Sty 2014 18:53
    Chalabala
    Poziom 10  

Okazało się, że jeden z przewodów (czerwony) przy blokadzie drzwi był przetarty/przerwany, dolutowałem ubytki, złożyłem i śmiga póki co wstępne pranie...

Żałuję, że musiałem kupić kolejną używaną pralkę wcześniej;/

0
  Szukaj w 5mln produktów