Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung eu40f6400 + z906 - Jak podłączyć samsung smart tv + z906

10 Sty 2014 09:18 7365 17
  • Poziom 7  
    Witam i proszę o pomoc.

Ostatnio zakupiłem telewizor SAMSUNG UE40F6400 i głośniki LOGITECH Z906.
    Chciałbym podłączyć głosniki z tv kablem optycznym TOSLINK, lecz po podłączeniu nie mam dźwięku na tv jest out a w głośnikach in.
  • Poziom 32  
    A ustawiłeś przyciskiem input na głośnikach właściwe źródło (powinno być 3 albo 4 w zależności do którego gniazda podpiąłeś.
    Możliwe że w TV trzeba wybrać głośniki zewnętrzne
    Wybór głośników (Menu ekranowe > Dźwięk > Ustawienia głośnika >
    Wybór głośników) i wybierz ustawienie Zewnętrzne
    Dalej
    Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio
  • Poziom 7  
    grubs napisał:
    A ustawiłeś przyciskiem input na głośnikach właściwe źródło (powinno być 3 albo 4 w zależności do którego gniazda podpiąłeś.
    Możliwe że w TV trzeba wybrać głośniki zewnętrzne
    Wybór głośników (Menu ekranowe > Dźwięk > Ustawienia głośnika >
    Wybór głośników) i wybierz ustawienie Zewnętrzne
    Dalej
    Menu ekranowe > Dźwięk > Dodatkowe ustawienia > Wyjście cyfr. audio

Zrobiłem wszystko o czym napisałeś w Wyjście cyfr. audio mam PCM lub DTS NEO 2:5 ,lecz dalej dźwięku nie mam
  • Poziom 32  
    A co jest źródłem obrazu?
  • Poziom 7  
    tv, nie mam żadnego odtwarzacza
  • Poziom 32  
    Czy zdjąłeś plastykowe osłonki z końcówek kabla toslink
  • Poziom 7  
    grubs napisał:
    Czy zdjąłeś plastykowe osłonki z końcówek kabla toslink

tak
  • Poziom 32  
    A dioda decode się świeci?
  • Poziom 7  
    grubs napisał:
    A dioda decode się świeci?

Nie.
  • Poziom 32  
    Oczywiście wszystkie te instrukcje robimy przy założeniu że TV wykrył Ci kanały cyfrowe podczas strojenia. Jeżeli tak to nie za bardzojuż mam pomysły.
    Zostaje tylko sprawdzenie poszczególnych urządzeń i kabla ze współpracą z innymi szukając gdzie jest problem.
    Czyli podłączenie głośników do innego sprzętu z wyjściem optycznym. Od tego bym zaczął. Może masz jakiś odtwarzacz DVD lub wieżę z CD z takim wyjściem.
  • Poziom 7  
    Spróbuje pod komputer podłączyć. Czyli mam rozumieć ze będzie to działać tylko na normalnych kanałach? Czy również w smart hub (np. youtube) lub z filmem z pendriva?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Z tego co niektórzy pisali to na smart powinno działać jeżeli chodzi o samsungi co najmniej stereo.
    Ale zacząłbym od wykluczenia usterki urządzeń i kabla. Potem można próbować dalej.
  • Poziom 7  
    grubs napisał:
    Z tego co niektórzy pisali to na smart powinno działać jeżeli chodzi o samsungi co najmniej stereo.
    Ale zacząłbym od wykluczenia usterki urządzeń i kabla. Potem można próbować dalej.

Z komputerem również nie działa. I nie wiem jeśli to pomoże to przy pierwszym podłączeniu z tv po przełączeniu imput na głośnikach mignęła dioda decode przez chwile był dźwięk lub trochę dłużej i czasem przerywało, teraz kompletna cisza, żadnego szumu nic.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    A jak włączysz pod zwykłe wejścia z komputera te na mini jacki to działają głośniki?
  • Poziom 7  
    grubs napisał:
    A jak włączysz pod zwykłe wejścia z komputera te na mini jacki to działają głośniki?

tak działają
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    To pozostaje sprawdzenie kabla na innym sprzęcie lub zakup nowego.
  • Poziom 7  
    grubs napisał:
    To pozostaje sprawdzenie kabla na innym sprzęcie lub zakup nowego.

a polecasz jakąś firme czy to obojętne?
  • Poziom 7  
    Już wszystko działa, wina przewodu. Dziękuje za pomoc